Cala Gat
Mallorca

38 míst co vidět na Mallorce

Pláž Es Calo des Moro

Písčitá pláž, Zátoka

Calo des Moro

Tuto malou pláž najdete na jihu ostrova. Vlastní ji jedna soukromá nadace, která se o ní stará a udržuje ji čistou. Nenajdete zde žádné občerstvení ani lehátka a na samotnou pláž musíte trochu „šplhat“, ale rozhodně stojí za návštěvu. Průzračná voda a soukromí vám tu strastiplnou cestu vynahradí. Klidné vody zátoky jsou ideální pro plavání nebo šnorchlování podél útesů.

Pláž je umístěná v malé zátoce ohraničené skalnatými útesy a převisy a naskýtají se zde překrásné výhledy. V letní sezoně bývá díky své titěrné velikosti dost přelidněná.

Jak se sem dostat?

Pláž leží v poněkud odlehlé oblasti pod útesem asi 3 km od letoviska Cala Llombards. Vede sem od parkoviště krátká cestička pro pěší (cca 200 metrů), ovšem je určitě lepší mít na nohou pevnou obuv.

Zaparkovat budete muset pár metrů od pláže podél silničky Carrer des Caló des Moro, nenechte se odradit nápisy „soukromý pozemek“, jak jsme již zmínili, pláž je sice soukromá, ale veřejně přístupná. Parkuje se pouze podél úzké silničky a rozhodně doporučujeme dorazit co nejdříve ráno, v opačném případě se bude hledat místo na zaparkování velmi špatně.

Autobus k pláži nejezdí, nejbližší zastávka se nachází zhruba 10 km daleko.

Ubytování

Jen pár desítek metrů od pláže se můžete ubytovat v klidné oblasti s několika krásnými apartmány, ceny se pohybují okolo 3 500 Kč za noc. Doporučili bychom například rodinný apartmán S'Almunia Es Caló des moro.

Více nabídek ubytování pak hledejte v asi 1 km vzdáleném letovisku Cala Llombards.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.