Cala Gat
Mallorca

38 míst co vidět na Mallorce

Soutěska Torrent de Pareis & Sa Calobra

Údolí

Torrent de Pareis

Divoké severní pobřeží Mallorcy láká na krásné výhledy ze stovky metrů vysokých útesů, ale i na pěší turistiku v úzkých soutěskách klikatících se z hor k moři. Mezi 2 nejznámější kaňony patří Torrent de Pareis a Sa Caolbr pod nejvyšší horou ostrova Puig Major.

Torrent de Pareis

Tento skoro 3 kilometry dlouhý kaňon s téměř kolmými stěnami skal, ty jsou vysoké až 200 metrů, z něj dělají skutečný přírodní monument. Jedná se vůbec o 2. největší soutěsku ve Středozemním moři. Váš výšlap se zakončí malou oblázkovou pláží L'Olla, která je obklopena skalami a průzračné modrým mořem.  

Právě tady můžete obdivovat až 300 botanických druhů, z nichž celých 10 % tvoří endemité. Nejznámějším endemitem je asi malá žabička, Alytes muletensis, tu poznáte podle typického zbarvení.  

V zimě či po dešti se nedoporučuje soutěsku navštěvovat kvůli zaplaveným místům!

Sa Calobra

Sa Calobra je malá pláž s venisčkou, k níž můžete dojet autem či autobusem nebo lodí z Port de Soller. Pokud tuto pláž minete a budete následovat ukazatele, zhruba po 500 metrech dorazíte na malou oblázkovou pláž L'Olla, ze které pokračuje výše zmíněná soutěska. Občerstvení najdete pouze kolem pláže Sa Calobra. Toalety a sprchy za poplatek pak o kousek dále.

Jak se sem dostat?

Autem můžete dojet až do vesničky Sa Calobra, na jejímž začátku je i parkoviště. Pokud se vydáte autem, počítejte s poměrně náročnou cestou skrze hory, parkovné stojí 1,5 EUR / 30 minut nebo 15 EUR / celodenní.

Loď z Port de Soller vyplouvá 3x denně a stojí 21 EUR / jednosměrná či 30 EUR / zpáteční. Jízdenky můžete koupit s 10% slevou online na oficiálním webu lodní společnosti, kde najdete i jízdní řád.

Linkové autobusy do Sa Calobry nezajíždějí.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 02. 2024

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.