Dubaj

24 míst co vidět v Dubaji

Dubai Fountain

Místo

Dubai Fountain

Málokterá fontána ve vás dokáže vzbudit tak nevšední zážitek jako právě ta dubajská, jež se pyšní největším choreografovým systémem fontán na světě. Tato populární vodní show nabízí jednu z nejoblíbenějších podívaných v Dubaji. Fontána se nachází přímo pod nejvyšší budovou světa Burj Khalifa.

Nejlevnější ubytování v Dubaji

Podoba fontány

Jako mnoho věcí a turistických atrakcí se i Dubajská fontána pyšní několika zajímavostmi i rekordy. Už jen fakt, že tak obrovský vodní komplex vznikl na místě vyprahlé pouště je sám o sobě pozoruhodný.

Designéři Dubajské fontány se inspirovali slavnou fontánou Bellagio v Las Vegas, jen v poněkud větších rozměrech. Na 275 metrech tvoří fontánu 5 různě velkých kruhů spojených dvěma oblouky, které vystřikují vodu do výšky až do neuvěřitelné výšky 152 metrů podle hudby, která z výkonných reproduktorů hraje na celé prostranství. 

Výkonné vodní trysky dokáží v jednu chvíli vychrlit vodu o objemu 83 000 litrů.

Hudební a světelné show

Hlavní cíl fontány je bavit a vytvářet neuvěřitelné vodní kreace podle tónů 35 písní od klasické hudby až po moderní arabský pop, které se v čas obměňují. Celá show je samozřejmě doplněna efektní hrou světel a stínů a nejlepší zážitek z pozorování tak bude ve večerních hodinách.

Fantastické vodní představení plné hudby a světel můžete zhlédnout zcela zdarma každé odpoledne kromě pátku ve 13:00 a ve 13:30, v pátek ve 13:30 a ve 14:00 hodin. Večerní představení pak probíhají každých 30 minut od 18:00 do 22:00 hodin. Pokud byste se rádi vyhnuli davům a tlačenicím, pak můžete zhlédnout představení za příplatek AED 20 z plovoucího mola.

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.