Zpět na seznam míst co vidět v Dubaji
Jumeirah Mosque

Mešita Jumeirah

Navštivte největší mešitu v Dubaji Jumeirah Mosque a poznejte aspoň částečně kulturu jiného náboženství. Mešita ve čtvrti Jumeirah dokončená roku 1979 hrála a dosud hraje klíčovou roli Centra pro porozumění šejka Mohammeda a razí tzv. zásadu "Open Doors, Open Minds". Je tak otevřená i nevěřícím či jiným vyznáním a kdokoliv je uvnitř vítán.

Nejlevnější ubytování v Dubaji

Architektura a podoba mešity

Jumeirah Mosque je z dubajských mešit jediná, která je přístupná všem lidem (i ženám) všech vyznání a rozhodně stojí za návštěvu. Její čarokrásně zdobené interiéry v orientálním stylu dynastie Fatimidů vás zkrátka oslní.

Fasáda mešity je postavená ze slonovinově zbarveného vápence a největší krása tak vynikne v paprscích brzkého ranního nebo večerního slunce.

Mešitu zdobí pět kupolí - 1 velká a 4 malé a průčelí rámují dva vysoké minarety. S kapacitou 1 300 věřících je největší mešitou v Dubaji a je dokonce vyobrazena na bankovce v hodnotě 500 dirhamů.

Návštěva mešity a dress code

Mešitě je přístupná široké veřejnosti pouze v rámci komentovaných prohlídek s průvodcem, rezervace dopředu však není třeba, resp. stačí se registrovat na místě 30 minut před začátkem prohlídky. Kapacity jsou dostatečné, aby uspokojily všechny návštěvníky.

Mešita Jumeirah je přístupná denně v časech 10:00–14:00 kromě pátků, kdy je veřejnosti zavřená. Vstupné je zdarma.

Doporučuje se nosit nevyzývavé oblečení, ideálně alespoň dlouhé kalhoty, u mužů jsou však trička s krátkým rukávem a kraťasy tolerovány. U žen je nezbytné mít zahalená ramena a kolena a také s sebou mít jakoukoliv vlastní pokrývku hlavy.

Jak se sem dostat

Stavba se nachází v rozlehlé čtvrti Jumeirah a nejlépe je dostupná autobusovými linkami 8, 9, C10 a X28. Více o cestování po Dubaji v kapitole Doprava.

  • Naviguj: 25.234, 55.2655

Další místa v Dubaji

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu