Dubaj

24 míst co vidět v Dubaji

Dubai Mall

Dubai Mall

V těsné blízkosti mrakodrapu Burj Khalifa naleznete rozlehlé nákupní centrum Dubai Mall, které je svou celkovou rozlohou bezkonkurenčně největším obchodním centrem v regionu. Kromě 1 200 obchodů naleznete na ploše 1 124 000 m2 více než 150 restaurací, krytý zábavní park, kluziště, obrovský vnitřní vodopád, hrající venkovní fontánu či obří akvárium s podmořskou zoo. V době svého otevření v roce 2008 bylo i největším obchodním centrem světa, v současnosti se však propadlo až do 3. desítky.

Nejlevnější ubytování v Dubaji

Dubai Mall je součástí nového centra města Downtown Dubai a kromě titulu "Největší obchodní centrum na světě" se pyšní i titulem "Nejnavštěvovanější obchodní centrum světa". V předcovidové době Dubai Mall ročně navštívilo na 100 milionů lidí, což je více než 2x tolik, kolik turistů zamíří do celého New Yorku.

Obchodní centrum se kromě nákupních možností pyšní i zajímavými architektonickými prvky, například známým a několik desítek metrů vysokým vodopádem se sochami padajících lidí - Human Waterfall.

Obchodní centrum je otevřeno denně od 10:00 do půlnoci, ve čtvrtek, pátek a sobotu až do 1:00.

Přes tisíc obchodů i stovky restaurací

V Dubai Mall stráví shopaholici klidně několik dní v kuse. Nakupovat zde můžete ve více než 1 200 obchodech těch nejslavnějších módních značek světa. Největší část obchodů v Dubai Mall se zabývá módou, oblečením, obuví a dalšími doplňky, nicméně nakoupíte se zde i elektroniku, šperky, hračky, nábytek nebo luxusní potraviny. Najdete zde například největší obchod s cukrovinkami na světě, který prodává na ploše 930 m2.

Až vám z nakupování vyhládne, občerstvit se můžete ve více než 200 restaurací, kaváren, ale i klasických fast-foodů jako je McDonald's, KFC či Burger King.

V nákupním centru je k vám k dispozici i více než 200 kinosálů.

Dubajské akvárium a podmořská zoo

V přízemí centra Dubai Mall navštivte jednu z nejznámějších atrakcí Dubaje - obří akvárium s tisícovkami mořských živočichů včetně obrovské nádrže skrz kterou vede prosklený tunel pro pěší. Nádrž o objemu 10 milionu litrů obsahující více než 33 tisíc živočichů patří k největším svého druhu na světě.

Detailní informace včetně vstupného a největších taháků akvária se dočtete v samostatném miniprůvodci o Dubai Aquarium & Underwater Zoo.

Zabruslete si na kluzišti

Ačkoliv Dubaj leží v poušti a průměrné denní teploty jen zřídkakdy klesají pod 20 °C, není zde nic nemožné, a tak si bez problémů můžete například zabruslit nebo zalyžovat. Zatímco krytou lyžařskou sjezdovku najdete v konkurenčním obchoďáku Mall of the Emirates, v Dubai Mall najdete obrovské kluziště dosahující rozměrů olympijských hokejových stadionů.

Pokud si s sebou do Dubaje čirou náhodou zapomenete brusle přibalit, není se čeho obávat. Na místě je k půjčení více než 3 000 párů bruslí všech velikostí.

Půjčení bruslí je dokonce obsaženo už ve vstupním poplatku, která činí 110 AED, ovšem při koupi vstupenky online se můžete dostat až na částky okolo 75 AED.

DubaiDino – dinosaurus maskotem Dubai Mall

Už při prvním vstupu do atria tzv. Golden Souk, hlavní části areálu obchodního centra, narazíte na velkou kostru skutečného dinosaura, jež se rychle stala maskotem Dubai Mall.

Tato 155 milionů let stará kostra byla nalezena v americkém státe Wyoming, odkud byla zakoupena a převezena do Dubaje. Unikátní je nejen svými rozměry 25 x 8 metrů, ale především faktem, že se jedná o nejkompletnější kostru dinosaura na světě. Obsahuje až 90% původních kosterních pozůstatků.

Ubytování u Dubai Mall

Chcete-li se ubytovat v Downtown Dubai, kde budete mít na dosah atrakce jako Dubai Mall, věž Burj Khalifa nebo Dubai Fountain, připravte si vyšší částky za hotely startující zhruba na 4 000 Kč/nos/2 os. Podívejte se na příklady hotelů v blízkosti:

Poloha a doprava

Dubai Mall se nachází v novodobém centru Dubaje Downtown Dubai a dostanete se sem pohodlně i místní MHD.

  • Metro červené linky do stanice Burj Khalifa/Dubai Mall
  • Autobusy 27, 28, 29, 81 (zastávka The Dubai Mall)

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 10. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.