Dubaj

24 míst co vidět v Dubaji

Dubai Frame

Dubai Frame

Dubaj je pověstná rekordy, bizarnostmi a ambicemi být nejlepší na světě. Všechny tři tyto atributy v sobě kombinuje největší "obrazový rám" na světě, Dubai Frame, jež slouží jako rozhledna a muzeum v jednom.

Dubai Frame je relativně novou atrakcí vybudovanou v letech 2013-2018 podle návrhů nizozemského architekta Fernanda Donise, který chtěl propojit starou a novou Dubaj obrovským oknem, skrz které můžete hledět vstříc budoucnosti nebo se inspirovat minulostí. Proto také stojí zhruba na půli cesty mezi starým městem a novodobým "downtownem".

Nejlevnější ubytování v Dubaji

Rozměry a výška Dubai Frame

Jak název napovídá, Dubai Frame vytváří obrovský rámeček, fasáda je stylizována tak, aby vypadala jako pozlacená. Výška jednotlivých věží je 150 metrů, která jsou nahoře i dole spojena dalšími rameny o délce 105 metrů.

Rozhledna a muzeum

První věží můžete výtahem vyjet do nejvyššího patra, na kterém se nachází vnitřní vyhlídka rozprostírající se po celém 105 metrů dlouhém spojujícím rameni. Podlaha vyhlídky je částečně prosklená, čímž se naskytují dechberoucí pohledy kolmo dolů. Ve spodním patře u vchodu projdete menším muzeem mapujícím historii Dubaje.

Z rozhledny se naskýtá nejkrásnější pohled na Downtown s věží Burdž Chalífa, mrakodrapy podél Sheikh Zayed Road a na druhou stranu i staré město s řekou Dubai Creek. Jako na dlani je vidět i dubajské letiště.

Druhou věží pak vede výtah dolů, kde můžete navštívit muzeum s výstavou, jak asi bude vypadat Dubaj za 50 let.

Vstupné a otevírací doba

Otevřeno je denně v časech 9:00–21:00, a to včetně období ramadánu, kdy však otevírací doba může být zkrácena.

Vstupné je na dubajské poměry docela levné:

  • Dospělí – 50 AED
  • Děti 3 až 12 let – 20 AED

Oficiální web s možností online koupě vstupenek: www.dubaiframe.ae

Jak se sem dostat

Dubai Frame stojí uprostřed oblíbeného parku Zabeel na okraji starší části města. Nejbližší stanice červené linky metra je asi 500 metrů vzdálená Max.

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 10. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.