Dubaj

24 míst co vidět v Dubaji

Sheikh Zayed Road

Sheikh Zayed Road

Každé světové město má svoji hlavní třídu, které se nic nevyrovná. Tou dubajskou je beze sporu třída šejka Zajda, Sheikh Zayed Road, která je pojmenována po jedné z nejvýznamnějších postav historie Spojených arabských emirátů a prvním prezidentovi země. V délce více než 40 km prochází celou Dubají napříč.

Nejlevnější ubytování v Dubaji

Dopravní tepna obklopená mrakodrapy

S trochu nadsázky lze vlastně říct, že celá Sheikh Zayed Road je centrem Dubajem, které tak měří něco kolem 30 km. V Dubaji totiž neexistuje jedno konkrétní hlavní centrum, ale významné čtvrti jsou rozprostřeny právě kolem této třídy.

Ulici šejka Zajda tvoří vlastně jedna ohromná široká dálnice s chodníky a lesem mrakodrapů postupně vyrůstajících prakticky po celé délce třídy. Právě na této ulici probíhá hlavní obchodní a ekonomicky život Dubaje a právě tady najdete ty nejzářivější a nejvyšší mrakodrapy.

Třída je rozdělena na 2 turisticky významné části.

Downtown Dubai

První zhruba 5 km dlouhý úsek vede ze starého města a začíná u rozhledny Dubai Frame a pokračuje přes World Trade Center s mnoha známými mrakodrapy vybudovanými na přelomu tisíciletí, jež položily základ moderní Dubaji až po novodobý Downtown Dubai s nejvyšší budovou světa Burj Khalifa.

Po překročení druhého menšího ramene kanálu Dubai Creek mrakodrapy vystřídají luxusní prodejny automobilek či hypermarkety a asi po 10 km se dostanete do dalšího z dubajských center.

Dubai Marina

Tím je čtvrť Dubai Marina v oblasti Jumeirah s nejvyššími obytnými budovami světa, která funguje jako turistické centrum Dubaje s několika krásnými plážemi.

Dále pokračuje Sheikh Zayed Road do nejnovější rozvojové oblasti Jebel Ali, která se má stát jedním z dalších obchodních center Dubaje s mnoha novými mrakodrapy, postupně dokončeno má být okolo roku 2030-2040.

Ubytování na Sheikh Zayed Road

Pokud máte rádi dobré hotely mezinárodních značek ve víru všeho dění a se skvělou dopravní dostupností, pak hledejte ubytování právě zde. 

Nejlevnější hotely se nachází okolo obchodního centra Mall of the Emirates, které však leží mimo výškovou výstavbu zhruba mezi Downtown Dubai a Dubai Marina. Ceny se zde pohybují kolem 2 500 Kč za noc/2lůžkový pokoj, například hotel Ibis Mall Of The Emirates.

Nejlepší hotely na této třídě však hledejte právě v Downtown Dubai okolo věže Burj Khalifa, ceny se pohybují od 3 000 Kč za noc do nekonečna...

Doprava

Podél celé Sheikh Zayed Road vede červená linka metra, která je nadzemní, takže pokud se vám nechce v dubajském horku chodit pěšky, můžete se mrakodrapy kochat z pohodlí klimatizovaných vagonů.

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 10. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.