Maui – Havajské ostrovy

23 míst co vidět na Maui

Maluaka Beach

Pláž

Turtle Town

Oblast pobřeží na jih od obce Kihei patří k nejoblíbenějším plážovým destinacím na Maui. Najdete zde až desítky menších písčitých pláží oddělených malými skalnatými poloostrůvky, z nichž nejvíce vyniká pláž Maluaka, která je kromě nádherného prostředí proslulá také nejlepším šnorchlováním na Maui bez nutnosti si platit drahé výlety lodí. Místo kolem pláže Maluaka je také známé pod pojmem Turtle Town – Želví město.

Nejlevnější ubytování na Maui

Koupání a zázemí pláže

Maluaka Beach, stejně jako všechny okolní pláže, je synonymem pro tropický ráj. Obklopená upraveným travnatým parkem s několika palmami leží na fotogenickém členitém pobřeží se skalnatými poloostrůvky a orientací na západním směrem, což předurčuje úchvatné pozorování západů slunce.

  • Povrch pláže: jemný světlý písek
  • Vstup do vody: pozvolný a bez kamenů, moře je mělké až 150 metrů od pláže
  • Délka pláže: 220 metrů
  • Šírka pláže: 20 metrů
  • Půjčovny lehátek: ne
  • Záchody a sprchy: ano
  • Stravování: ne, nejbližší v obci Kihei cca 2 km severně
  • Obchody: ne, nejbližší v obci Kihei cca 2 km severně

Šnorchlování v Turtle Town

Vody kolem pláže Maluaka a okolí se nazývají Turtle Town a patří k nejpopulárnějším místům na šnorchlování. Jsou skvěle dostupné z pláží - stačí nasadit šnorchl, ploutve a ponořit se do vody. Ten nejkrásnější podmořský svět se rozprostírá podél člentiého pobřeží a díky klidným vodám a malým vzdálenostem je ideální i pro úplné začátečníky.

Podmořský život v Turtle Town je velmi bohatý. Jak název napovídá, natrefíte zde na mnoho želv, ale i stovky druhů pestrobarevných ryb.

Přímo u pláže nejsou dostupné žádné půjčovny vybavení, které však najdete v centru obce Kihei asi 3 km severně. Populární obchod s vybavením pro šnorchlování je například Snorkel Bob's.

Ubytování

Přímo u pláže se nenachází žádný hotel, ubytovat se však můžete asi 1,5 km v oblíbeném letovisku Wailea-Makena plném hotelových resortů. Ceny zde však často převyšují 20 000 Kč za noc pro 2, proto hledejte ještě severněji v obci Kihei, kde se lze dostat i na částky kolem 5 000 Kč.

Kde najít nejlevnější hotely na ostrově se dozvíte v kapitole Ubytování na Maui.

Jak se sem dostat

Pláž Maluaka leží na jižním konci letoviska Wailea-Makena a nejlépe se sem dostanete autem po ulici Makena Road, na jejímž konci natrefíte na bezplatné parkoviště. Autobusy k pláži nezajíždějí.

Chystáš se na Maui?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.