Zpět na seznam míst co vidět na Maui
Makena Beach

Makena Beach

K nejkrásnější plážím na Maui se řadí Makena Beach (někdy zvaná jako Big Beach) na samém jihu letoviska Wailea-Makena. Pláž se rozprostírá v sousedství příjemného lesoparku, který svými stromy sahá až na pláž a poskytuje příjemný stín i ochlazení. Makena Beach je prostorná a tak trochu stranou větších letovisek, takže si tu užijete klidu a pohody.

Moře je klidné a mělké ideální ke koupání a členité okraje pláže také skvělé pro šnorchlování. Naskýtají se odsud výhled na ostrov Lanai a také skvělé možnosti pozorování západů slunce.

Nejlevnější ubytování na Maui

Koupání a zázemí pláže

Makena Beach je jednou z nejlepších pláží na Maui pro koupání, plavání i slunění a relaxu. Je dostatečně velká a zároveň mimo město, takže nebudete rušení ničím jiným než šuměním moře. Voda je zde křišťálově čistá a moře je mělké i několik desítek metrů od břehu. Pláž je chráněná skalnatým útesem a vlny jsou zde jen mírné.

  • Povrch pláže: jemný světlý písek
  • Vstup do vody: pozvolný a bez kamenů, moře je mělké až 150 metrů od pláže
  • Délka pláže: 500 metrů + 50 metrů sousední zapadlá pláž Little Beach
  • Šírka pláže: 20-50 metrů
  • Půjčovny lehátek: ne
  • Záchody a sprchy: ano
  • Stravování: ano, malé stánky s občerstvením u parkovišť

Šnorchlování

Především v západní části pláže u skalnatého výběžku, ale i v otevřeném moři cca 150 metrů od břehu vznikají skvělé podmínky pro šnorchlování vhodné i pro začátečníky. Ačkoliv zde není podmořský svět tak bohatý jako na sousední Maluaka Beach, rozhodně se ani tady nudit nebudete.

Kráter Puu Olai

Hned u pláže vystupuje nad pobřeží asi 110 metrů vysoký sopečný kráter Puu Olai, na který lze vystoupat po asi 3,5 km dlouhé stezce. Ta začíná u parkoviště na Makena Beach, na druhé straně pak končí na pláži Oneuli Beach s černým pískem.

Asi hodinu dlouhý okruh vás zavede na vrchol kráteru, ze kterého se naskytnou hezké výhledy na moře a pláže.

Ubytování

Přímo u pláže se nenachází žádný hotel, ubytovat se však můžete asi 2 km v oblíbeném letovisku Wailea-Makena plném hotelových resortů. Ceny zde však často převyšují 20 000 Kč za noc pro 2, proto hledejte ještě severněji v obci Kihei, kde se lze dostat i na částky kolem 5 000 Kč.

Kde najít nejlevnější hotely na ostrově se dozvíte v kapitole Ubytování na Maui.

Jak se sem dostat

Pláž Makena leží téměř na konci Makena Road. Musíte projet kompletně celými letovisky Kihei a Wailea-Makena až dorazíte ke značeným bezplatným parkovištím asi 50 metrů od pláže. Autobusy na Makena Beach nejezdí.

  • Naviguj: 20.6314, -156.446

Další místa na Maui

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu