Maui – Havajské ostrovy

23 míst co vidět na Maui

Makena Beach

Pláž

Makena Beach

K nejkrásnější plážím na Maui se řadí Makena Beach (někdy zvaná jako Big Beach) na samém jihu letoviska Wailea-Makena. Pláž se rozprostírá v sousedství příjemného lesoparku, který svými stromy sahá až na pláž a poskytuje příjemný stín i ochlazení. Makena Beach je prostorná a tak trochu stranou větších letovisek, takže si tu užijete klidu a pohody.

Moře je klidné a mělké ideální ke koupání a členité okraje pláže také skvělé pro šnorchlování. Naskýtají se odsud výhled na ostrov Lanai a také skvělé možnosti pozorování západů slunce.

Nejlevnější ubytování na Maui

Koupání a zázemí pláže

Makena Beach je jednou z nejlepších pláží na Maui pro koupání, plavání i slunění a relaxu. Je dostatečně velká a zároveň mimo město, takže nebudete rušení ničím jiným než šuměním moře. Voda je zde křišťálově čistá a moře je mělké i několik desítek metrů od břehu. Pláž je chráněná skalnatým útesem a vlny jsou zde jen mírné.

  • Povrch pláže: jemný světlý písek
  • Vstup do vody: pozvolný a bez kamenů, moře je mělké až 150 metrů od pláže
  • Délka pláže: 500 metrů + 50 metrů sousední zapadlá pláž Little Beach
  • Šírka pláže: 20-50 metrů
  • Půjčovny lehátek: ne
  • Záchody a sprchy: ano
  • Stravování: ano, malé stánky s občerstvením u parkovišť

Šnorchlování

Především v západní části pláže u skalnatého výběžku, ale i v otevřeném moři cca 150 metrů od břehu vznikají skvělé podmínky pro šnorchlování vhodné i pro začátečníky. Ačkoliv zde není podmořský svět tak bohatý jako na sousední Maluaka Beach, rozhodně se ani tady nudit nebudete.

Kráter Puu Olai

Hned u pláže vystupuje nad pobřeží asi 110 metrů vysoký sopečný kráter Puu Olai, na který lze vystoupat po asi 3,5 km dlouhé stezce. Ta začíná u parkoviště na Makena Beach, na druhé straně pak končí na pláži Oneuli Beach s černým pískem.

Asi hodinu dlouhý okruh vás zavede na vrchol kráteru, ze kterého se naskytnou hezké výhledy na moře a pláže.

Ubytování

Přímo u pláže se nenachází žádný hotel, ubytovat se však můžete asi 2 km v oblíbeném letovisku Wailea-Makena plném hotelových resortů. Ceny zde však často převyšují 20 000 Kč za noc pro 2, proto hledejte ještě severněji v obci Kihei, kde se lze dostat i na částky kolem 5 000 Kč.

Kde najít nejlevnější hotely na ostrově se dozvíte v kapitole Ubytování na Maui.

Jak se sem dostat

Pláž Makena leží téměř na konci Makena Road. Musíte projet kompletně celými letovisky Kihei a Wailea-Makena až dorazíte ke značeným bezplatným parkovištím asi 50 metrů od pláže. Autobusy na Makena Beach nejezdí.

Chystáš se na Maui?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.