Maui – Havajské ostrovy

23 míst co vidět na Maui

Molokini

Příroda

Molokini

Molokini je malý ostrůvek, původně vrchol kráteru sopky aktivní asi přes 230 000 lety. Má tvar půlměsíce a celkovou rozlohu necelých 10 hektarů a zaujme především milovníky podmořského světa. Díky tomu, že skalnatý útes chrání část moře před vlnami a zároveň díky křišťálově čisté vodě zde vznikají nejlepší podmínky pro šnorchlování a potápění na celé Havaji.

Nejlevnější ubytování na Maui

Šnorchlování a potápění

Mořské dno v zálivu Molokini je poseté pestrobarevnými korálovými útesy, které strmě klesají do hlubin. Vzniká tak ideální místo klidně k celodennímu šnorchlování a potápění. Voda je zde tak čistá, že čirá dohlednost se pohybuje kolem 46 metrů, hloubka pro potápění v povolené oblasti pak kolem 15 metrů.

Nejlepší pozorovací podmínky jsou zde v brzkých ranních hodinách po úplném rozednění, kdy je voda nejklidnější, od zrádných mořských proudů a velkých vln je však chráněna celodenně.

Na takřka 100 metrů hlubokém útesu žije přes 250 různých druhů těch nejbarevnějších ryb, narazit můžete i na želvy či rejnoky.

Jak se sem dostat

Samotný ostrůvek je neobydlený a jeho pevninská část víceméně nepřístupná, proto se na Molokini dostanete pouze s organizovaným výletem některé z mnoha cestovních agentur na Maui. Molokini leží asi 4 km od pobřeží Maui a plavba sem trvá kolem 20 minut.

A kolik takový výlet stojí?

Šnorchlovací výlet, který trvá mezi 3 a 5 hodinami a obsahuje půjčení šnorchlovacího vybavení i občerstvení, přijde cca na 135 USD pro dospělého. Příklady agentur:

Potápěčský výlet je logicky dražší a záleží, zda jste úplní začátečníci nebo zkušenější potápěči a také kolik ponorů budete absolvovat. Obecně stojí úvod pro začátečníky kolem 170 USD + výlet se 3 ponory mezi 200 USD a 250 USD na osobu. Příklady agentur:

Chystáš se na Maui?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.