Maui – Havajské ostrovy

23 míst co vidět na Maui

Wailea-Makena

Wailea-Makena

Míříte-li na Maui za koupáním, rozhodně byste neměli minout známé a luxusní letovisko Wailea-Makena na jižním pobřeží. Jeho pobřeží patří k nejkrásnějším na Maui, je příjemně fotogenicky členité, ale zároveň bezpečné ke koupání a velmi snadno dostupné autem a dokonce i autobusem.

Nejlevnější ubytování na Maui

Pláže a koupání

Pláže ve Wailee jsou přesně takové, jaké si představujete z katalogů cestovek. Menší romantické zátoky se skalnatými poloostrůvky mezi sebou skrývají pláže s jemným bílým pískem, exotickými palmami a díky orientaci západním směrem i úchvatné západy slunce.

Přímo v letovisku Wailea-Makena najdete hned 7 takových pláží, z nichž nejznámější jsou živé Wailea Beach a Polo Beach přímo v centru města, které nabízejí kompletní služby včetně na Havaji vcelku raritních půjčoven lehátek a slunečníků. 

Klidnější, ale stále skvěle dostupné pláže jsou Po‘Olenalena Beach nebo Ulua Beach.

Nejlepší čas k návštěvě pláží je podvečer, kdy zapadající slunce vytváří nádherné zlatavé odstíny písku, které se zrcadlí v křišťálově čistém moři.

Ačkoliv části pláží náleží luxusním hotelovým resortům, všechny musí být ze zákona veřejně a zdarma přístupné.

Šnorchlování

Malé zátoky se skalnatými útesy po jejich okrajích i menšími korálovými útesy velmi blízko břehu (cca 100 metrů) lákají i ke skvělému šnochlování, které je zde ideální i pro začátečníky. Protože jsou však pláže přímo ve Wailee dost frekventované, ty nejlepší podmínky vznikají trochu jižně dál od centra na plážích Maluaka (Turtle Town) a Makena.

Ubytování

Letovisko Wailea-Makena patří k nejluxusnějším na Havaji s mnoha velkými hotelovými resorty a patří k jedné z nejoblíbenějších "líbánkových" destinací v Americe. I proto se ceny místních hotelů pohybují v částkách od 20 000 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji.

Výrazně levnější ubytování hlavně v podobě apartmánů hledejte v navazujícím letovisku Kihei na sever od Wailey.

Jak se sem dostat

Wailea-Makena je dobře dostupná autem odkudkoliv z Maui. Vede sem silnice číslo 31, po které například z letiště Kahului dojedete do letoviska za 30 minut po 27 km. Do Wailey zajíždí i 1x za hodinu autobusová linka z Kahului a sousedního Kihei číslo 10 "Kihei Islander".

Chystáš se na Maui?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.