Palác v Bangkoku
Bangkok

15 míst co vidět v Bangkoku

Plovoucí trh Taling Chan

Taling Chan

I když mnoho propagačních fotografií Bangkoku zachycuje plovoucí tržiště v Thajsku tolik oblíbené, ve skutečnosti jich přímo ve městě moc nenajdete.

Ten největší z nich se nachází ve čtvrti Taling Chan a pokud nebudete mít čas se vypravit na plovoucí trhy Amphawa nebo Damnoen Saduak cca hodinu a půl za Bangkokem (více v kapitole Aktivity), rozhodně se do Taling Chan vypravte. Krátký výlet na pár hodin rozhodně stojí za to.

Co koupit na Taling Chan Floating Market?

Tržiště v centru čtvrti Taling Chan na vodním kanále Chak Phra bylo vybudováno v roce 1987 s cílem podpořit místní mikroekonomiku.

Na Taling Chan se tak sjíždí zejména farmáři a obchodníci z nejbližšího okolí. Prodává se zde především jídlo mnoha druhů a podob. Zakoupíte zde čerstvé ovoce a zeleninu, maso i další potravinářské produkty.

Pro turisty jsou asi nejlákavější stánky a kanoe s již hotovým jídlem. Koupíte tu jednoduché pokrmy ideální ke svačině i skvělé tradiční thajské dezerty.

Trh je rozdělený do dvou částí: pevninská menší hala pod zelenou střechou s množstvím bister a stánků s hotovým jídlem a plovoucí část na vodním kanále, kde denně kotví zhruba dvacítka kanoí s nejrůznějšími produkty.

Kdy je otevřen trh Taling Chan?

Tržiště je otevřeno pouze o víkendech a svátcích od 7:30 do cca 16:00. Čím dříve přijdete, tím více zboží zde zakoupíte.

Doprava na tržiště Taling Chan

Nejjednodušší doprava je taxíkem, za nějž zaplatíte z centra asi 120 THB.

Poblíž Taling Chan zastavuje i autobusová linka číslo 79 (mapa trasy), kterou se o víkendech jednou za 20-30 minut dostanete cca za 20 THB do starého Bangkoku (Khaosan) i oblasti Siam Square. 

naposledy aktualizováno 31. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.