Cala Gat

Další várka akčních cen z Vídně na Mallorcu. Letenky od 765 Kč

35 komentářů
2018-05-14T16:46:00+02:00

O akci

Zdá se, že nově vznikající projekt letecké společnosti Laudamotion, jejíž provoz zajišťuje Ryanair, po sérii levných letenek moři stále ještě nemá dost a jde s cenami až na dřeň. Zatímco z Berlína na Mallorcu už se ceny kolem 20 € objevily, z Vídně zatím neklesly pod 50 € a i to byla skvělá cena. Aktuálně však na kupu červnových termínů, kdy už je na Mallorce rozhodně koupatelno, pořídíme zpáteční letenky za cenu 30 €, tedy cca 765 Kč! Létá vždy v úterky, středy a čtvrtky, a to v obou směrech. Ostatní dny stojí jednosměrné letenky 20, zpáteční tedy 40 €. Během prázdnin pak částka roste na 60 € (1.530 Kč, což je v případě Laudamotion již několik týdnů stabilní cena).

Počítejte však, že cena letenky, zvlášť takhle levné, bude tvořit jen nepatrný zlomek celkových nákladů. Ubytovací kapacity rychle mizí, proto rezervujte co nejdříve, rozhodně nenechávejte na poslední chvíli. U hotelů počítejte s cenami od 1.200 Kč do 2.000 Kč za noc pro dvě osoby, nabídky Airbnb můžou být výrazně levnější.

Neopomeňte také fakt, že Mallorca je poměrně velký ostrova a půjčení auta bude rozhodně nejpohodlnější možností, jak ho celý prozkoumat a netrávit čas jen na jedné pláži. Auto navíc poskytne i mnohem větší svobodu při výběru ubytování.

  • Ušetříš až 69 % oproti obvyklé ceně 2 500 Kč
  • Hledej v období Červen - vždy v úterý, středu a čtvrtek
  • Čeká tě přestup na letišti Přímé lety z Vídně na letiště Palma de Mallorca.
  • Poletíš s aeroliniemi Lauda
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně letenky 2 příruční zavazadla: 55x40x20 cm a 35x20x20 cm, větší z nich bude u gatu zdarma posláno do podpalubí.
VIE/Vídeň
PMI/Mallorca
Zpáteční letenky
2 hodin letu (přímý let)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Vídeň, letiště Palma de Mallorca.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2018-05-14T16:26:29+02:00

35 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Eva
před 5 lety

Dobrý den, chci se zeptat na váš názor, myslíte si, že ceny letenek z vídně půjdou pro termíny na konci září ještě dolů? Teď mi vychází cena kolem 1500 kč zpateční. Tak nevím jestli je to boží cena a mám koupit, nebo ještě chvilku počkat.

Avatar uživatele
Zdeněk Pánek
před 5 lety

Zdravim nechysta se nekdo z Brna 14 -19.6 .Jsme tri a edame nejakou dobrou dusi ke ktere by jsme se pridali na carshare nebo se s nekym svezli.Bohuzel terminy autobusu jsou dost sibenicni.

Kdy muzeme byt nejpozdeji u odbaveni?????Dekuji

Avatar uživatele
Petr
před 5 lety

Mám dotaz , zakoupil jsem 2 letenky na Malorku na termín od 25.6-29.6 to jsem ale netušil, že přítelkyni změní den promocí na vysoké škole( původně 3. července- nyní 26.6. Je možné nějakým způsobem letenky přerezervovat na jjiný termín popřípadě je vrátit ??? dííky

Kryštof Hájek
před 5 lety

Není, jedině jedině nechat propadnout.

Avatar uživatele
Šárka
před 5 lety

Dobrý den, také jsem koupila dvě letenky a ráda bych se zeptala, jestli nemáte nějaké info o té letecké společnosti, Laudamotion. Četla jsem, že letadla mají vypůjčené od Ryanairu, takže to by mělo být OK, ale i tak jsem trochu nervózní, že je to nová společnost (https://www.aeroinside.com/item/...windshield). Piloty mají své nebo také od Ryanairu? Aby to nebyli nějací začátečníci... ?!

A pokud by tu byl někdo, kdo plánuje Mallorcu v termínu 1.7.-5.7., můžeme vymyslet popř. nějaký carsharing, ať už z Brna na letiště nebo zpět nebo na ostrově ;)

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, ano, letadla a posádky budou mít z většiny od Ryanairu. Každopádně mít obavy z nové aerolinky v Evropě je v dnešní době opravdu absolutně zbytečné, kontrolní mechanismy by jen těžko umožnily provoz nezpůsobilé společnosti...

Avatar uživatele
Ondra
před 5 lety

Ahoj, já jedu s manželkou 1.7. a letíme 5:45, Regiojet z Brna by na letišti byl 4:30, nejsem si jist zda to není málo času. Co myslíte? Pokud pojedete autem rádi se přidáme a přispějem. Tam si auto máme taky v plánu půjčit a projet co se stihne, ale zpět letíme až 6.7.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Takhle z rána je to naprosto dostačující... Letenky mít budete a pokud nebudete odbavovat zavazadlo, jen proběhnete bezpečnostní kontrolou k bráně do 15 minut.

Avatar uživatele
Šárka
před 5 lety

To Ondra: No, my letíme tím prvním, v 5:20 a to si Studentem ráno neriskneme, to bychom tam měli jen 50 minut :/ Já mám raději rezervu, kdyby náhodou, takže zatím máme v plánu jet večer posledním Studentem a počkat přes noc na letišti no... autem nejedeme, to parkování na letišti by vyšlo dost draho :/

Avatar uživatele
Petr
před 5 lety

Ahoj lidi chci se zeptat jak objednat 2 letenky nějak to nemůžu najít. Vždy se zobrazí pouze koupě jedné letenky díky

Kryštof Hájek
před 5 lety

Ahoj, po kliku na web Ryanairu vlevo nahoře malý žlutý odkaz "Change". Případně jít klasiky přes homepage: https://www.ryanair.com/la/en/

Avatar uživatele
Vera
před 5 lety

Ahoj, koupili jsme zpatecni letenky a me se bohuzel trochu zmenily plany,takze nejspis poletim az o 2 dny dele.ale zajimalo by me,jestli mi zrusi zpatecni letenku,kdyz nenastoupim na puvodni let na Mallorcu? Diky

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

U lowcostu ne, oba dva lety jsou separátní a na sobě nezávislé.

Avatar uživatele
Aja
před 5 lety

Dobrý den ještě jsem neletěla takže tomu moc nerozumím. Když jsem objednávala a dala jsem nejlevnější letenku tak ty další a dražší psali něco i o zavazadlech, tak teď nechápu zdali mám při ceně 14 eur nárok na nějaké zavazadlo a jestli ano tak na jak velké ?

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, viz výše kolonka "Jaké jsou limity pro zavazadla".

Avatar uživatele
Paul Bart Frank
před 5 lety

Cituji přímo z Ryanair webu:

"Každý cestující smí nést jedno velké palubní zavazadlo o hmotnosti až 10 kg s maximálními rozměry 55x40x20 cm, plus jedno malé palubní zavazadlo s rozměry až 35x20x20 cm.

Pokud nemusíme z provozních důvodů velké umístit v zavazadlovém prostoru, cestující s přednostním nástupem (včetně letenek Flexi, Flexi Plus nebo Family Plus) si mohou na palubu vzít velké i malé palubní zavazadlo.

Cestující se standardními letenkami musí své velké palubní zavazadlo poslat do zavazadlového prostoru na odbavovací bráně (probíhá bez dalších poplatků). Pravidla pro palubni zavazadla zůstávají v platnosti."

Sám jsem trochu překvapen - změnily se podmínky? Pokud si vzpomínám dobře, tak palubní zavazadlo bylo jen jedno větších rozměrů a bylo na palubě. Nyní tedy musí s letenkou STANDART automaticky dolů a na palubu lze vzít jedno menší zavazadlo. Předpokládám, že i když bude větší zavazadlo v podpalubí, musí splňovat podmínky palubního zavazadla (100ml tekutiny atd).

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Podmínky platí od ledna tohoto roku. Jinak ano, je to furt klasický příručák, jen se odevzdává před nástupem do letadla, nikoliv na check-inu.

Kryštof Hájek
před 5 lety

Petr Hruboš: Automaticky dolů chodí plastové kufříky na kolečkách. Batohy na zádech splňující rozměry ve velké většině případů nechají i tak přímo na palubě.

Avatar uživatele
Aja
před 5 lety

A tak proč je tedy při konečném výběru lze za další 6 euro na jednu cestu možnost vzít si sebou 2 palubní zavazadla takže už budu mít nárok na 4? Když tuto možnost zvolím ?

Kryštof Hájek
před 5 lety

Když tuto možnost zvolíte, budete mít jistotu, že vám větší zavazadlo (to 55x40x20 cm) vezmou přímo na palubu. Budete mít tedy zdarma 2ks přímo u sebe. Když tuto možnost nezvolíte, větší zavazadlo (55x40x20 cm) vám při nástupu na palubu zdarma odeberou a umístí do podpalubí. Stále tak budete mít zdarma 2ks, jen to větší ne přímo u sebe.

Avatar uživatele
Lenka
před 5 lety

nabídka: Letíme (2) v termínu 28. 6. - 4. 7. Neměl by někdo místo v autě cestou na/z letiště? Případně je někdo, kdo by se chtěl svézt, kdybychom sehnali auto? A chtěl by někdo během pobytu společně pronajmout auto na několik výletů, ať cestujeme levně a ekologicky? :-) napište

Avatar uživatele
Láďa
před 5 lety

Ještě k tomu parkování ve Vídni. Oficiálně mi vychází na 3 noci parking za 60 Eur na letišti. S Wizzairem to jde za 35 Eur, vč. Shuttlebusu na letiště. Ještě mě napadla varianta P+R ve Vídni a pak se nějakým MHD dostat na letiště. Je nějaká linka, která jezdí i v noci, cca ve 2 ráno? Našel jsem i P+R za 4Eur na den ve Schwechatu, ale zase ten přesun na letiště není jasný.

Avatar uživatele
Jirka
před 5 lety

Mohl byste přidat link na to parkoviště za 4 Eura/den jak ve Vídni tak přímo ve Schwechatu ? Děkuji

Avatar uživatele
Láďa
před 5 lety

Pokud se nepletu, tak vídeňské P+R je standartně 3,4 Eur/den a 17,10 Eur/týden. Ten Schwechat je tady http://www.parken.at/garage/4115/parktiger - nenašel jsem žádný háček. Třeba nějaký zkušenější cestovatel řekne, proč by parkoviště nemělo být použitelné ;)

Kryštof Hájek
před 5 lety

Parkování na P+R Schwechat je cca rok omezeno právě jen na 24 hodin.

Avatar uživatele Láďa
Láďa
před 5 lety

Ano, ale to neplatí u toho Parktigeru. Vypadá to spíš, jako soukromé parkoviště, než P+R ;) Zkoušel jsem udělat rezervaci na 3 dny a cena byla 12,- Eur.

Avatar uživatele
Jirka
před 5 lety

Mohu potvrdit, zabukováno na 10 dnů, cena 10 Euro.

Avatar uživatele
Jirka
před 5 lety

Oprava, 40 Euro

Avatar uživatele
Terka
před 5 lety

Láďo, Jirko, nebo kdokoli jiný - jak je, prosím, možné dostat se ze zmíněného parkoviště Parktiger (4€/den) na letiště? Máte nějaké tipy? Děkuji moc

Avatar uživatele
Robcza
před 5 lety

Hoši vy mě tedy nahlodávate. Osobne jsem mel v planu jet busem z Brna, prijezd na letiste v 4.30 odlet letadla v 6.00. Myslim, ze i s odbavenym zavazadlem je to realne ne? Datum 2. 6. tusim utery, neocekaval bych nejaky velky provoz takto po ránu... Mate nekco zkusenost?

Avatar uživatele
Radi
před 5 lety

Ahoj, normálně takhle jezdím..a ještě jsem neměla problém :) Ale nikdy nevíš.. :)

Avatar uživatele
Michal_47
před 5 lety

Je to hodně limitní čas....je třeba počítat s možným zpožděním busu, pokud je váš odlet hodinu poté, znamená to že na gate musíte být cca půl hodiny předem, tj. na kontrolu a kompletní odbavení máte asi půl hodiny. To se dá leda tak v sobotu ráno jen s příručním zavazadlem a s notnou dávkou štěstí, že vám vše klapne :-)

Avatar uživatele
Honza
před 5 lety

Ahoj, chtěl bych se zeptat znalejších situace, zda stačí přijet na letiště Regiojetem hodinu před odletem a naopak při přiletu mít jen půl hodiny do odjezdu busu. Bohužel líp na tyhle lety nenavazují. A případně poradit nějaké levný parking u letiště na jeden den.

Avatar uživatele Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli
Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli
před 5 lety

Stručně, jasně: určitě bych to neriskoval ani jen s příručákem. Za ten stres to nestojí

Další akce