Do konce roku z Prahy na Havaj přes Peking. Letenky od 14 400 Kč

Zpáteční
Před 27 dny

Jak akci využít?

Nevšední trasování cestou do pozemského ráje zvaného Havajské ostrovy přináší spolupráce aerolinek Hainan a Hawaiian Airlines. Letenky z Prahy do Honolulu seženeme ještě do konce roku za parádních 14.400 Kč, a to na vybrané termíny od konce listopadu do konce prosince. Kdo uvažuje o Vánoční nebo novoroční cestě nebo by rád až v lednu, zoufat nemusí, připlatí si sice pár tisícovek (nejdražší termín je za necelých 17 tisíc), i tak se však jedná o parádní cenu!

Jako bonus můžeme brát fakt, že při cestě tam i zpět se zastavíme na celý den v Pekingu, přičemž letiště můžeme bez potíží opustit a vyrazit na obhlídku města – tranzitní vízum bude v tomto případě zdarma.

Při cestě z Pekingu do Honolulu pak zažijete menší cestu v čase :) Díky překročení datové hranice na Havaj přiletíte o den dříve, než odletíte z Pekingu. Na zpáteční cestě pak zase o jeden den přijdete.

Počítejte však s tím, že cena za letenku bude představovat jen zlomek nákladů. Havajské ostrovy patří k velmi drahým destinacím, zvlášť při plánování na poslední chvíli. Uvedená cena letenek pravděpodobně dlouho nevydrží, času na rozmyšlenou tak nebudete mít příliš, platí, že noc na Havaji přijde cca na 2.500 Kč za pokoj, půjčení auta pak zhruba na 1.000 až 1.500 Kč na den a jeden přelet mezi ostrovy kolem 1.700 až 2.500 Kč.

Příklady termínů (ceny platné v 16:35, 21.11.):

Letenky

Běžná cena: 25 000 Kč
  • Praha - Honolulu
Kam Honolulu Honolulu
  • Zpáteční letenka
  • Na Listopad - leden
  • 1 přestup
  • 38 hodin letu

Cena od 14 400 Kč 

Vyhledej letenky od 14 400 Kč

cestujlevne.com

Ukázka letenek z 21. 11. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 25 000 Kč. Ušetříš přibližně 42 %.

Platnost

Platí do aktualizace tarifu.

Termíny

Konec listopadu až prosinec, návraty možné i v lednu za mírný příplatek.

Přestup

Celodenní přestup na letišti Peking Capital.

Dopravce

Zkombinujeme čínského dopravce Hainan Airlines s havajskými Hawaiian Airlines.

Zavazadla

V ceně letenky 2 kusy odbaveného zavazadla do 23 kg na osobu.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Petr76

A co na podzim? Co předpokládáte na podzim? A výhodné letenky na Fiji budou?

Avatar uživatele

Ahoj, letenky máme, děkujeme! Rýda bych se zeptala jak se to s vízem na návštěvu Pekingu? Z ani do USA nejde na den použít bezvízový styk. Nacházíme tudíž pouze tranzitní vízum za 60 EUR a dobou vyřízení 2-3 týdny.... Díky za radu!

V Pekingu můžete využít 72 hodinový bezvízový tranzit.

http://www.chinaembassy.cz/cze/l...979703.htm

Avatar uživatele

Díky! Někde právě píšou že ano, někde že během cesty z a do US ne.. Le snad to pujde :)

Od 25.12, pokud to natáhnete do 14. nebo 21.1., tak je cena lehce zapamatovatelných 14444 kč.

Avatar uživatele

a co, jedete? pro tebe je to taky oblíbená destinace, ne?

Ahoj, letíme, ale ne tuhle akci.Máme koupený květen, open-jaw, z Berlína za 12 tis. Jsem po úrazu, a to už snad budu dobrá.

Avatar uživatele

Ahojte, snazim sa najst na Januar / Februar letenky ale nic mi to neukazuje, cize tieto letenky su len na december 2017 ? dakujem

Ahoj, viz výše. Funguje maximálně do konce ledna, a to za cenu 16.940. Odlety v pondělí, návraty v neděli.

Avatar uživatele

Daří se někomu najít i na jiná letiště než HNL?

Funguje pouze HNL.

Avatar uživatele

Ahoj, jsou uvedené ceny ještě aktuální? Včera jsem zkoušel vyhledat letenky přímo na Hainan a Hawaiian pro uvedné termíny a vycházelo to na dvojnásobek.

Ahoj, stále aktuální, přes web aerolinek koupit nelze, tam jsou ceny mimo.

Avatar uživatele

pěkná cena za letenku, ale vánoce na Havaji budou pekelně drahé. Nemít na leden koupené Thajsko, snad bych to začala organizovat. Rádi bychom se tam vrátili.

Avatar uživatele

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, předpokládáte, že budou takto levné letenky třeba i z jara 2018? je to super, jen bohužel termínově nám to nevychází teď.

Podobné ceny jsou spíše jednorázové záležitosti, které se často do roka neopakují, téměř vůbec. Ale z Evropy by se něco mohlo objevit.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Nejen červencové přímé lety z Prahy na Maltu
-48 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Za pozemským rájem na Seychely
-21 %

Tam chceš!

Na safari do JAR nejen do Krugerova národního parku
-31 %

Honem, dokud jsou místa!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké Přílet na letiště Honolulu

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Honolulu