Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nevšední trasování cestou do pozemského ráje zvaného Havajské ostrovy přináší spolupráce aerolinek Hainan a Hawaiian Airlines. Letenky z Prahy do Honolulu seženeme ještě do konce roku za parádních 14.400 Kč, a to na vybrané termíny od konce listopadu do konce prosince. Kdo uvažuje o Vánoční nebo novoroční cestě nebo by rád až v lednu, zoufat nemusí, připlatí si sice pár tisícovek (nejdražší termín je za necelých 17 tisíc), i tak se však jedná o parádní cenu! 

Jako bonus můžeme brát fakt, že při cestě tam i zpět se zastavíme na celý den v Pekingu, přičemž letiště můžeme bez potíží opustit a vyrazit na obhlídku města – tranzitní vízum bude v tomto případě zdarma.

Při cestě z Pekingu do Honolulu pak zažijete menší cestu v čase :) Díky překročení datové hranice na Havaj přiletíte o den dříve, než odletíte z Pekingu. Na zpáteční cestě pak zase o jeden den přijdete.

Počítejte však s tím, že cena za letenku bude představovat jen zlomek nákladů. Havajské ostrovy patří k velmi drahým destinacím, zvlášť při plánování na poslední chvíli. Uvedená cena letenek pravděpodobně dlouho nevydrží, času na rozmyšlenou tak nebudete mít příliš, platí, že noc na Havaji přijde cca na 2.500 Kč za pokoj, půjčení auta pak zhruba na 1.000 až 1.500 Kč na den a jeden přelet mezi ostrovy kolem 1.700 až 2.500 Kč.

Příklady termínů (ceny platné v 16:35, 21.11.):

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
HNL Honolulu
Spojené státy americké
Honolulu
Zpáteční 38 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 25 000 Kč . Ušetříš přibližně 42 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Konec listopadu až prosinec, návraty možné i v lednu za mírný příplatek.

Jsou během letu přestupy?

Celodenní přestup na letišti Peking Capital.

S kým poletím?

Zkombinujeme čínského dopravce Hainan Airlines s havajskými Hawaiian Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky 2 kusy odbaveného zavazadla do 23 kg na osobu.

Co podniknu v destinaci?

Spojené státy americké

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Petr76
Petr76

A co na podzim? Co předpokládáte na podzim? A výhodné letenky na Fiji budou?

Odpovědět
před 4 lety

Ahoj, letenky máme, děkujeme! Rýda bych se zeptala jak se to s vízem na návštěvu Pekingu? Z ani do USA nejde na den použít bezvízový styk. Nacházíme tudíž pouze tranzitní vízum za 60 EUR a dobou vyřízení 2-3 týdny.... Díky za radu!

před 4 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

V Pekingu můžete využít 72 hodinový bezvízový tranzit.

http://www.chinaembassy.cz/cze/l...979703.htm

před 4 lety

Díky! Někde právě píšou že ano, někde že během cesty z a do US ne.. Le snad to pujde :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Mandarinka

Od 25.12, pokud to natáhnete do 14. nebo 21.1., tak je cena lehce zapamatovatelných 14444 kč.

před 4 lety

a co, jedete? pro tebe je to taky oblíbená destinace, ne?

před 4 lety
Avatar uživatele
Mandarinka
  • Přidal se před 9 lety
  • Napsal 98 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2017-11-23T09:36:10+01:00)

Ahoj, letíme, ale ne tuhle akci.Máme koupený květen, open-jaw, z Berlína za 12 tis. Jsem po úrazu, a to už snad budu dobrá.

Přidat odpověď
před 4 lety

Ahojte, snazim sa najst na Januar / Februar letenky ale nic mi to neukazuje, cize tieto letenky su len na december 2017 ? dakujem

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, viz výše. Funguje maximálně do konce ledna, a to za cenu 16.940. Odlety v pondělí, návraty v neděli.

Přidat odpověď
před 4 lety

Daří se někomu najít i na jiná letiště než HNL?

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Funguje pouze HNL.

Přidat odpověď
před 4 lety

Ahoj, jsou uvedené ceny ještě aktuální? Včera jsem zkoušel vyhledat letenky přímo na Hainan a Hawaiian pro uvedné termíny a vycházelo to na dvojnásobek.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, stále aktuální, přes web aerolinek koupit nelze, tam jsou ceny mimo.

Přidat odpověď
před 4 lety

pěkná cena za letenku, ale vánoce na Havaji budou pekelně drahé. Nemít na leden koupené Thajsko, snad bych to začala organizovat. Rádi bychom se tam vrátili.

Odpovědět
před 4 lety

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, předpokládáte, že budou takto levné letenky třeba i z jara 2018? je to super, jen bohužel termínově nám to nevychází teď.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Podobné ceny jsou spíše jednorázové záležitosti, které se často do roka neopakují, téměř vůbec. Ale z Evropy by se něco mohlo objevit.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Hurá za zážitky!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Tam jsi vždycky chtěl!
Almadraba
ušetříš až 49%
Všude dobře, co doma!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
Tam chceš!
5455 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Honolulu
Spojené státy americké Přílet na letiště Honolulu

Autobusem

Pro cesty do centra Honolulu a na pláž Waikiki využijte autobusová linka číslo 20. Cesta do centra trvá asi 30 minut, na Waikiki pak 70 minut. Autobusy jezdí od 4:45 do 1:20 každých 20–30 minut, zastávky najdete v odletovém podlaží, po příletu tak musíte vyjet do prvního poschodí. Ze stejné zastávky odjíždějí autobusy jak do centra, tak na opačnou stranu, vždy se tak u řidiče ujistěte, kam jede.

K cestě na památeční místa útoku na Pearl Harbor využijete linku 20, která jezdí jednou za hodinu, cesta bude trvat asi 20 minut. Autobus číslo 31 jezdí jen do okolních čtvrtí a k cestě do významných míst vám bude k ničemu.

Jízdné je jednotné pro všechny linky a činí 2,75 USD, lze platit pouze v přesné hotovosti u řidiče. Jízdenka slouží pouze pro 1 jízdu a není přestupní. 

Pro cestování po Honolulu je výhodnější používat kartičku HOLO Card, která je zdarma a lze na ní nahrát libovolnou částku. Kartičku si pak stačí "pípnout" při nástupu do autobusu, jízdné pro 1 cestu stojí rovněž 2,75 USD, ale na rozdíl od papírové jízdenky od řidiče můžete po dobu 2,5 hodin libovolně přestupovat, aniž by se vám strhly další peníze. Denní limit je pak 5 USD, více se nikdy nestrhne nehledě na to, kolikrát autobus využijete.

Bohužel kartičku HOLO nelze koupit na letišti, odkud musíte využít jen papírový lístek od řidiče a kartu si pak koupit na jednom z mnoha prodejních míst ve městě.

Cestou z/na letiště lze využít i zastávku "Nimitz hwy/Rodgers Bl. asi 400 metrů po nevyznačeném chodníku od terminálu. Zastavují zde linky 9, 40 a 42.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1sWQLyXStbfRYOQH3T7UHAQ-qPgg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Půjčení auta

Ačkoliv je ostrov Oahu jediným na Havaji, kde auto není nezbytně nutné, pokud plánujete procestovat důkladněji i po venkovských oblastech, je rozhodně nejpohodlnější možností. Přímo na letišti pochopitelně sídlí většina mezinárodních autopůjčoven, ceny se pohybují kolem 1 000 Kč na den v závislosti na délce půjčení a také včasnosti rezervace.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Honolulu