Jak akci využít?

Nevšední trasování cestou do pozemského ráje zvaného Havajské ostrovy přináší spolupráce aerolinek Hainan a Hawaiian Airlines. Letenky z Prahy do Honolulu seženeme ještě do konce roku za parádních 14.400 Kč, a to na vybrané termíny od konce listopadu do konce prosince. Kdo uvažuje o Vánoční nebo novoroční cestě nebo by rád až v lednu, zoufat nemusí, připlatí si sice pár tisícovek (nejdražší termín je za necelých 17 tisíc), i tak se však jedná o parádní cenu! 

Jako bonus můžeme brát fakt, že při cestě tam i zpět se zastavíme na celý den v Pekingu, přičemž letiště můžeme bez potíží opustit a vyrazit na obhlídku města – tranzitní vízum bude v tomto případě zdarma.

Při cestě z Pekingu do Honolulu pak zažijete menší cestu v čase :) Díky překročení datové hranice na Havaj přiletíte o den dříve, než odletíte z Pekingu. Na zpáteční cestě pak zase o jeden den přijdete.

Počítejte však s tím, že cena za letenku bude představovat jen zlomek nákladů. Havajské ostrovy patří k velmi drahým destinacím, zvlášť při plánování na poslední chvíli. Uvedená cena letenek pravděpodobně dlouho nevydrží, času na rozmyšlenou tak nebudete mít příliš, platí, že noc na Havaji přijde cca na 2.500 Kč za pokoj, půjčení auta pak zhruba na 1.000 až 1.500 Kč na den a jeden přelet mezi ostrovy kolem 1.700 až 2.500 Kč.

Příklady termínů (ceny platné v 16:35, 21.11.):

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Honolulu
Spojené státy americké

od 14 400 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 38 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 21. 11. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 25 000 Kč . Ušetříš přibližně 42 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Konec listopadu až prosinec, návraty možné i v lednu za mírný příplatek.

Jsou během letu přestupy?

Celodenní přestup na letišti Peking Capital.

S kým poletím?

Zkombinujeme čínského dopravce Hainan Airlines s havajskými Hawaiian Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky 2 kusy odbaveného zavazadla do 23 kg na osobu.

Co podniknu v destinaci?

Spojené státy americké

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Petr76
Petr76

A co na podzim? Co předpokládáte na podzim? A výhodné letenky na Fiji budou?

Odpovědět
před rokem

Ahoj, letenky máme, děkujeme! Rýda bych se zeptala jak se to s vízem na návštěvu Pekingu? Z ani do USA nejde na den použít bezvízový styk. Nacházíme tudíž pouze tranzitní vízum za 60 EUR a dobou vyřízení 2-3 týdny.... Díky za radu!

před rokem
Lukáš Horák

V Pekingu můžete využít 72 hodinový bezvízový tranzit.

http://www.chinaembassy.cz/cze/l...979703.htm

před rokem

Díky! Někde právě píšou že ano, někde že během cesty z a do US ne.. Le snad to pujde :)

Mandarinka

Od 25.12, pokud to natáhnete do 14. nebo 21.1., tak je cena lehce zapamatovatelných 14444 kč.

před rokem

a co, jedete? pro tebe je to taky oblíbená destinace, ne?

před rokem
Mandarinka
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 94 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2017-11-23T09:36:10+01:00)

Ahoj, letíme, ale ne tuhle akci.Máme koupený květen, open-jaw, z Berlína za 12 tis. Jsem po úrazu, a to už snad budu dobrá.

Ahojte, snazim sa najst na Januar / Februar letenky ale nic mi to neukazuje, cize tieto letenky su len na december 2017 ? dakujem

před rokem
Kryštof Hájek

Ahoj, viz výše. Funguje maximálně do konce ledna, a to za cenu 16.940. Odlety v pondělí, návraty v neděli.

Daří se někomu najít i na jiná letiště než HNL?

před rokem
Kryštof Hájek

Funguje pouze HNL.

Ahoj, jsou uvedené ceny ještě aktuální? Včera jsem zkoušel vyhledat letenky přímo na Hainan a Hawaiian pro uvedné termíny a vycházelo to na dvojnásobek.

před rokem
Kryštof Hájek

Ahoj, stále aktuální, přes web aerolinek koupit nelze, tam jsou ceny mimo.

pěkná cena za letenku, ale vánoce na Havaji budou pekelně drahé. Nemít na leden koupené Thajsko, snad bych to začala organizovat. Rádi bychom se tam vrátili.

Odpovědět
před rokem

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, předpokládáte, že budou takto levné letenky třeba i z jara 2018? je to super, jen bohužel termínově nám to nevychází teď.

před rokem
David Eiselt

Podobné ceny jsou spíše jednorázové záležitosti, které se často do roka neopakují, téměř vůbec. Ale z Evropy by se něco mohlo objevit.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 80%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 56%
Jedem!
ušetříš až 28%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 28%
Tam jsi ještě nebyl!
New York z Prahy rychlými lety
7 934 Kč
2019-08-21T16:57:00+02:00 3 komentáře
4429 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Spojené státy americké Přílet na letiště Honolulu

Pro cesty do centra Honolulu a na pláž Waikiki využijte autobusové linky číslo 19 a 20. Cesta do centra trvá asi 30 minut, na Waikiki pak 70 minut. Autobusy jezdí od 4:45 do 1:20 každých 20–30 minut, zastávky najdete v odletovém podlaží, po příletu tak musíte vyjet do prvního poschodí. Ze stejné zastávky odjíždějí autobusy jak do centra, tak na opačnou stranu, vždy se tak u řidiče přesvědčete, kam jede. 

K cestě na památeční místa útoku na Pearl Harbor využijete linku 20, která jezdí jednou za hodinu, cesta bude trvat asi 20 minut. Autobus číslo 31 jezdí jen do okolních čtvrtí a k cestě do významných míst vám bude k ničemu.

Jízdné je jednotné pro všechny linky a činí 2,75 $, lze platit pouze v přesné hotovosti u řidiče. Jízdenka může sloužit na 2 hodiny i jako přestupní, požádejte však o vydání řidiče, klasicky se totiž po zaplacení 2,75 $ jízdní doklad nevydává. Celodenní jízdenka (platná jen v daný kalendářní den) vyjde na 5,50 $.

Cestou z/na letiště lze využít i zastávku "Nimitz hwy/Rodgers Bl. asi 400 metrů po nevyznačeném chodníku od terminálu. Zastavují zde linky 9, 40, 42 a 62. Na tuto zastávku se lze dostat i autobusy 19 a 20 jedoucími přímo od terminálu a následně přestoupit na přestupní jízdenku za 2,50 $ (platná 2 hodiny).

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1sWQLyXStbfRYOQH3T7UHAQ-qPgg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Honolulu