Jak akci využít?

K cestě během jarních měsíců (včetně termínů přes Velikonoce i květnové svátky) láká spolupráce ČSA/SmartWings s indickou aerolinkou Jet Airways. Zpáteční lety s krátkým přestupem v Amsterdamu jsou dostupné na velké množství termínů za aktuálně bezkonkurenční cenu 10.203 Kč. Vezmeme-li navíc v úvahu, že tarif obsahuje odbavené zavazadlo do 25 kg zdarma, na lepší nabídku se zkrátka při cestě do Kanady nedostanete. Jaro kromě návštěvy samotného Toronta zláká i k cestě na nedaleké Niagarské vodopády, do frankofonního Quebecu nebo Velkým jezerům.

Před cestou si pročtěte našeho průvodce po Kanadě, který poskytne základní představu i praktické informace. Připomene také nutnost vyřízení elektronického povolení Eta za 7 CAD, bez kterého do Kanady nelze vycestovat. Naopak pokud se budete chtít vydat z Kanady přes pozemní hranici do USA, povolení ESTA nebude potřeba.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha PRG
Česká republika
YYZ Toronto
Kanada
Zpáteční 11 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

  Ukázka letenek z 13. 01. 2019.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 14 000 Kč . Ušetříš přibližně 27 %.

Do kdy akce platí?

Prodej do 22.1. nebo vyprodání tarifní třídy W.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od ledna do května 2019.

Jsou během letu přestupy?

Jeden krátký přestup v Amsterdam Schiphol.

S kým poletím?

Jet Airways, přískok z Prahy do Amsterdam s ČSA Czech Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 25 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, mám dotaz ohledně ETA. Potvrzení mám vyřízené. Letíme na Kubu a máme přestup v Torontu na cestě tam i zpět. Cestu tam beru jako vyřízenou. Ale jak je to s ETA při další cestě (zpět)? Musím ještě někde něco vyplňovat a někde žádat při této další cestě? Jak je to s ETA u opakovaných cest do Kanady (letecky). Díky moc za odpověď.

před 8 měs
Avatar uživatele janicek
janicek
  • Právě online
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 20 komentářů
  • Poslat zprávu

ETA plati 5 rokov. Pocas jej platnosti mozes chodit do Kanady a nemusis nic upravovat, ked platnost skonci, musis si vybavit novu...

před 8 měs

Díky moc :-)

Přidat odpověď
před 8 měs

Ahoj, mám zařízenou letenku i povolení eTA, ale behem měsíčního pobytu v Torontu plánuju navštívit i New York a další města východu USA. Opravdu při dopravě autem/busem není potřeba ESTA?

před 9 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, nutnost to není, ESTA se vyřizuje pouze při leteckém vstupu do země.

před 9 měs

Já bych jenom zmínil, že Jet Airways od 1/4 nebudou k dispozici v Amadeu a v GDS budou pouze v Sabre a Travelportu. Pokud po tomhle datu bude cestující chtít s letenkou něco dělat jako změnit apod., asi to bude muset řešit přímo přes airline.

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 45%
Jedem!
ušetříš až 32%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 50%
A už tam budem?
ušetříš až 21%
Tam jsi ještě nebyl!
4519 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Kanada Přílet na letiště Toronto Pearson

Nejrychlejší dopravou do centra Toronta je bezesporu vlak „UP Express“. Standardní jízdenka stojí 12 CAD. Vlaky jezdí každou čtvrthodinu od 5:30 do 1:00. Cesta do centra města zabere 25 minut a jízdní řád nebo koupi jízdenek můžete vyřídit online na webu dopravce. Zastávka je umístěna před terminálem 1.

Na letiště jezdí ještě několik autobusových linek různých společností spojující letiště s Torontem i okolními městy, viz mapa níže.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1AndVKFv-peZ9n8Hm-1SFC1DCrSM]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Kanada
Průvodce pro letiště Toronto Pearson