Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Toužíte-li se vypravit na putování po ostrovech Filipín a jde vám především o dobrou cenu letenky, vhod přijde akce společnosti China Southern Airlines z Vídně. Do hlavního města Manila, které slouží jako hlavní letecký uzel a z nějž se snadno, rychle a levně (cca okolo 1.500 Kč za zpáteční letenku) dostanete na libovolný filipínský ostrov, nabízí společnost letenky z Vídně za 10 266 Kč / 400 EUR.

Pozorně čtěte! Itineráře těchto letenek zahrnují specifické lety z Vídně do Kantonu, u kterých budete absolvovat tzv. technické přistání, to proběhne v čínském Urumči, kde se zdržíte 2 hodiny a dále budete pokračovat stejným letadlem pod stejným číslem letu. Vaše budoucí letenka musí tedy obsahovat pouze lety CZ6022 z Vídně do Kantonu a z Kantonu do Vídně pouze CZ6021 na zpáteční cestě. V praxi tedy vybírejte jen lety s celkovou délkou 21 hodin 25 minut ve směr tam a 18 hodin 20 minut ve směru zpět. U všech letů musí být poznámka, že obsahují jen 1 přestup a po rozkliknutí nabídky tak 1 technické mezipřistání v obou směrech.

Přehled zajímavých míst i dalších praktických informací vám poskytne náš průvodce po Filipínách, zážitky cestovatelů si pak pročtěte v cestopisech z Filipín.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
MNL Manila
Filipíny
Manila
Zpáteční 21 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 32 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Únor (15. - 25.2.) a celý březen

Jsou během letu přestupy?

Jeden přestup na letišti Kanton Baiyun + technické mezipřistání v Urumči (vystoupíte a dále budete pokračovat stejným letadlem)

S kým poletím?

China Southern Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Kateřina Podzámská

Prosim koupil letenky někdo? Jaky termín? Mam rezervaci 22.2- 5.3 .

před 9 měs

Máme koupeno 12.3.-26.3. Sleduji různé diskuze na téma zda zařídit nebo nezařídit čínská víza kvůli přestupu na tomto konkrétním letu. Situace je zřejmě dost chaotická, spousta cestovatelů bez problémů přestoupila v Urumči i Kantonu bez víz, nicméně objevili se i případy, kdy byli cestující deportování z Urumči zpět do Vídně. Tato výjimka z vízové povinnosti, vztahující se na technický stop v Urumči s pokračováním stejným letem do Kantonu by měla být v platnosti teprve od června 2019, po novém roce snad bude situace již ustálená a jasnější.

před 9 měs
Avatar uživatele
cali

Tyto letenky mělo smysl koupit jedině kvůli ceně... Pokud je někdo koupil a bude zařizovat vízum (2700,- + 1100,-) + teď nově musí na Vízové centrum osobně na sejmutí otisků, pak je to velmi mizerný deal...

před 9 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 172 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-28T10:42:31+01:00)

Cali, každý svého štěstí strůjcem.

Přidat odpověď
před 9 měs

Jde to i na odlety od ledna, termínů je dost, jen musí být na 90 dní mi to ukazuje.

Odpovědět
před 9 měs

Nikde Vam to ani nepotvrdi. China Southern v tom ma neskutecny bordel diky teto technicke zastavce v Urumci. Viza urcite doporucuji, protoze par tydnu zpatky cestovatelska grupa z CZ prosla jen v poctu 3/4 bez viz. Jeden clovek byl zadrzen bezduvodne na 38h v Urumci a nasledne deportovan zpet do Vidne.

před 9 měs
Avatar uživatele
cali

O tom by chtělo více info, nejlépe od pramene. Teď různých jpp jsou ohledně URC mraky...

před 9 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 568 komentářů
 • Poslat zprávu

@Cali.

Dešifruji správně jpp - jedna paní povídala :-)

Nejlépe se na podobné dobrodružství vykašlat. Nevím, jestli ta úspora za ty nervy stojí. Ale asi ano jak je vidno.

před 9 měs

Jpp to rozhodne neni, jelikoz se jednalo o meho rodinneho pruslusnika a zazil jsem si hodiny telefonatu po konzulatech. Oficialni duvod deportace nebyl sdelen a letenka URC ->Kanton byla pouzita jako zpatecka do VIE. Za me bud viza nebo se teto dire uplne vyhnout a priplatit si za letenku s jinym prestupovym mistem.

před 9 měs
Avatar uživatele
Miki

Můžeš napsat jaký měl čísla letu ten kterýho nepustili? Měl určitě let CZ6022 až do Kantonu? Protože ještě existují lety CZ6022 jen do Urumqi a od tam do Kantonu s jiným číslem letu.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, v týdnu jsme zakoupili letenky z Vídně do Manily s China Southern Airlines - jedná se o stejné lety, akorát jiný termín (tam CZ6022 a zpět CZ6021) přes Kanton s technickou zastávkou v Urumči (po cestě tam technická zastávka 2h 10 min a po cestě zpět 2 h). Nevíte, prosím, zda jsou v tomto případě nutná čínská víza, když se jedná pouze o technickou přestávku? Nikde mi to nepotvrdili na 100 %. Děkuji.

před 9 měs
Avatar uživatele Roman
Roman

Ještě že tam autor tohoto článku Jak akci využít? napsal tučně Pozorně čtěte! Jinak by se na to mohl někdo zeptat.

před 9 měs
Avatar uživatele
cali

Tak třeba to potřebuje informačně zatuplovat...

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Moře na Krétě
ušetříš až 51%
Honem, dokud jsou místa!
Toskánsko
ušetříš až 38%
Tam to bude krásný!
Macarella Beach
ušetříš až 75%
To musíš vidět!
Galesnjak
ušetříš až 51%
Honem, dokud jsou místa!
4813 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 5 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
 • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 0:30 na hlavní nádraží
 • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Manila
Filipíny Přílet na letiště Manila Ninoy Aquino

Nejlepší volbou, jak se dostat z letiště v Manile kamkoliv po okolí, je využít taxi pod značkou Grab. Jedná se sice o mobilní aplikaci ke které je běžně nutný i internet, ale v případě manilského letiště najdete před terminálem stánky se zeleným logem Grab, kde vám obsluha auto sama přivolá a platit budete předem stanovenou cenu v hotovosti.

Normální taxi do centra města by mělo stát maximálně 250 pesos / 130 Kč – využijte vozů s taxametry (nástupní sazba 70 pesos + za 300 m 4 pesos). Bohužel z naší zkušenosti je těžké narazit na poctivého taxikáře.

Věřejnou dopravu příliš cizinci nevyužívají, ale pokud byste i přesto chtěli experimentovat, tak od terminálu 3 pak jezdí kyvadlový autobus (linka číslo 2) ke stanici „EDSA“, kde jezdí metro, a ke stanici „Passay“, kde můžete přestoupit na rychlodrážní tramvaj (české výroby) nebo autobusy.

 • Cesta na stanici metra bude stát 20 pesos, autobusy jezdí zhruba každých 15 minut 24 hodin denně a cesta k metru zabere 20–60 minut, z terminálů 1 a 4 i delší dobu,
 • Metro do centra jede 30–40 minut, jízdenka bude stát 30 pesos / 16 Kč.

Průvodce pro Filipíny
Průvodce pro letiště Manila Ninoy Aquino