Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Toužíte-li se vypravit na putování po ostrovech Filipín a jde vám především o dobrou cenu letenky, vhod přijde akce společnosti China Southern Airlines z Vídně. Do hlavního města Manila, které slouží jako hlavní letecký uzel a z nějž se snadno, rychle a levně (cca okolo 1.500 Kč za zpáteční letenku) dostanete na libovolný filipínský ostrov, nabízí společnost letenky z Vídně za 10 266 Kč / 400 EUR.

Pozorně čtěte! Itineráře těchto letenek zahrnují specifické lety z Vídně do Kantonu, u kterých budete absolvovat tzv. technické přistání, to proběhne v čínském Urumči, kde se zdržíte 2 hodiny a dále budete pokračovat stejným letadlem pod stejným číslem letu. Vaše budoucí letenka musí tedy obsahovat pouze lety CZ6022 z Vídně do Kantonu a z Kantonu do Vídně pouze CZ6021 na zpáteční cestě. V praxi tedy vybírejte jen lety s celkovou délkou 21 hodin 25 minut ve směr tam a 18 hodin 20 minut ve směru zpět. U všech letů musí být poznámka, že obsahují jen 1 přestup a po rozkliknutí nabídky tak 1 technické mezipřistání v obou směrech.

Přehled zajímavých míst i dalších praktických informací vám poskytne náš průvodce po Filipínách, zážitky cestovatelů si pak pročtěte v cestopisech z Filipín.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
MNL Manila
Filipíny
Manila
Zpáteční 21 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 32 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Únor (15. - 25.2.) a celý březen

Jsou během letu přestupy?

Jeden přestup na letišti Kanton Baiyun + technické mezipřistání v Urumči (vystoupíte a dále budete pokračovat stejným letadlem)

S kým poletím?

China Southern Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Kateřina Podzámská

Prosim koupil letenky někdo? Jaky termín? Mam rezervaci 22.2- 5.3 .

před 3 lety

Máme koupeno 12.3.-26.3. Sleduji různé diskuze na téma zda zařídit nebo nezařídit čínská víza kvůli přestupu na tomto konkrétním letu. Situace je zřejmě dost chaotická, spousta cestovatelů bez problémů přestoupila v Urumči i Kantonu bez víz, nicméně objevili se i případy, kdy byli cestující deportování z Urumči zpět do Vídně. Tato výjimka z vízové povinnosti, vztahující se na technický stop v Urumči s pokračováním stejným letem do Kantonu by měla být v platnosti teprve od června 2019, po novém roce snad bude situace již ustálená a jasnější.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Tyto letenky mělo smysl koupit jedině kvůli ceně... Pokud je někdo koupil a bude zařizovat vízum (2700,- + 1100,-) + teď nově musí na Vízové centrum osobně na sejmutí otisků, pak je to velmi mizerný deal...

před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 195 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-28T10:42:31+01:00)

Cali, každý svého štěstí strůjcem.

Přidat odpověď
před 3 lety

Jde to i na odlety od ledna, termínů je dost, jen musí být na 90 dní mi to ukazuje.

Odpovědět
před 3 lety

Nikde Vam to ani nepotvrdi. China Southern v tom ma neskutecny bordel diky teto technicke zastavce v Urumci. Viza urcite doporucuji, protoze par tydnu zpatky cestovatelska grupa z CZ prosla jen v poctu 3/4 bez viz. Jeden clovek byl zadrzen bezduvodne na 38h v Urumci a nasledne deportovan zpet do Vidne.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

O tom by chtělo více info, nejlépe od pramene. Teď různých jpp jsou ohledně URC mraky...

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

@Cali.

Dešifruji správně jpp - jedna paní povídala :-)

Nejlépe se na podobné dobrodružství vykašlat. Nevím, jestli ta úspora za ty nervy stojí. Ale asi ano jak je vidno.

před 3 lety

Jpp to rozhodne neni, jelikoz se jednalo o meho rodinneho pruslusnika a zazil jsem si hodiny telefonatu po konzulatech. Oficialni duvod deportace nebyl sdelen a letenka URC ->Kanton byla pouzita jako zpatecka do VIE. Za me bud viza nebo se teto dire uplne vyhnout a priplatit si za letenku s jinym prestupovym mistem.

před 3 lety
Avatar uživatele
Miki _3

Můžeš napsat jaký měl čísla letu ten kterýho nepustili? Měl určitě let CZ6022 až do Kantonu? Protože ještě existují lety CZ6022 jen do Urumqi a od tam do Kantonu s jiným číslem letu.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, v týdnu jsme zakoupili letenky z Vídně do Manily s China Southern Airlines - jedná se o stejné lety, akorát jiný termín (tam CZ6022 a zpět CZ6021) přes Kanton s technickou zastávkou v Urumči (po cestě tam technická zastávka 2h 10 min a po cestě zpět 2 h). Nevíte, prosím, zda jsou v tomto případě nutná čínská víza, když se jedná pouze o technickou přestávku? Nikde mi to nepotvrdili na 100 %. Děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele Roman _14
Roman _14

Ještě že tam autor tohoto článku Jak akci využít? napsal tučně Pozorně čtěte! Jinak by se na to mohl někdo zeptat.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Tak třeba to potřebuje informačně zatuplovat...

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Hurá za zážitky!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Hurá za zážitky!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam jsi vždycky chtěl!
Gambie
ušetříš až 36%
To budou fotky!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR, s drobnou slevou za 11 EUR přes web Terravision.eu).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Manila
Filipíny Přílet na letiště Manila Ninoy Aquino

Nejlepší volbou, jak se dostat z letiště v Manile kamkoliv po okolí, je využít taxi pod značkou Grab. Jedná se sice o mobilní aplikaci ke které je běžně nutný i internet, ale v případě manilského letiště najdete před terminálem stánky se zeleným logem Grab, kde vám obsluha auto sama přivolá a platit budete předem stanovenou cenu v hotovosti.

Normální taxi do centra města by mělo stát maximálně 250 pesos / 130 Kč – využijte vozů s taxametry (nástupní sazba 70 pesos + za 300 m 4 pesos). Bohužel z naší zkušenosti je těžké narazit na poctivého taxikáře.

Věřejnou dopravu příliš cizinci nevyužívají, ale pokud byste i přesto chtěli experimentovat, tak od terminálu 3 pak jezdí kyvadlový autobus (linka číslo 2) ke stanici „EDSA“, kde jezdí metro, a ke stanici „Passay“, kde můžete přestoupit na rychlodrážní tramvaj (české výroby) nebo autobusy.

 • Cesta na stanici metra bude stát 20 pesos, autobusy jezdí zhruba každých 15 minut 24 hodin denně a cesta k metru zabere 20–60 minut, z terminálů 1 a 4 i delší dobu,
 • Metro do centra jede 30–40 minut, jízdenka bude stát 30 pesos / 16 Kč.

Průvodce pro Filipíny
Průvodce pro letiště Manila Ninoy Aquino