Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Toužíte-li se vypravit na putování po ostrovech Filipín a jde vám především o dobrou cenu letenky, vhod přijde akce společnosti China Southern Airlines z Vídně. Do hlavního města Manila, které slouží jako hlavní letecký uzel a z nějž se snadno, rychle a levně (cca okolo 1.500 Kč za zpáteční letenku) dostanete na libovolný filipínský ostrov, nabízí společnost letenky z Vídně za 10 266 Kč / 400 EUR.

Pozorně čtěte! Itineráře těchto letenek zahrnují specifické lety z Vídně do Kantonu, u kterých budete absolvovat tzv. technické přistání, to proběhne v čínském Urumči, kde se zdržíte 2 hodiny a dále budete pokračovat stejným letadlem pod stejným číslem letu. Vaše budoucí letenka musí tedy obsahovat pouze lety CZ6022 z Vídně do Kantonu a z Kantonu do Vídně pouze CZ6021 na zpáteční cestě. V praxi tedy vybírejte jen lety s celkovou délkou 21 hodin 25 minut ve směr tam a 18 hodin 20 minut ve směru zpět. U všech letů musí být poznámka, že obsahují jen 1 přestup a po rozkliknutí nabídky tak 1 technické mezipřistání v obou směrech.

Přehled zajímavých míst i dalších praktických informací vám poskytne náš průvodce po Filipínách, zážitky cestovatelů si pak pročtěte v cestopisech z Filipín.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
MNL Manila
Filipíny
Manila
Zpáteční 21 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 32 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Únor (15. - 25.2.) a celý březen

Jsou během letu přestupy?

Jeden přestup na letišti Kanton Baiyun + technické mezipřistání v Urumči (vystoupíte a dále budete pokračovat stejným letadlem)

S kým poletím?

China Southern Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Kateřina Podzámská

Prosim koupil letenky někdo? Jaky termín? Mam rezervaci 22.2- 5.3 .

před rokem

Máme koupeno 12.3.-26.3. Sleduji různé diskuze na téma zda zařídit nebo nezařídit čínská víza kvůli přestupu na tomto konkrétním letu. Situace je zřejmě dost chaotická, spousta cestovatelů bez problémů přestoupila v Urumči i Kantonu bez víz, nicméně objevili se i případy, kdy byli cestující deportování z Urumči zpět do Vídně. Tato výjimka z vízové povinnosti, vztahující se na technický stop v Urumči s pokračováním stejným letem do Kantonu by měla být v platnosti teprve od června 2019, po novém roce snad bude situace již ustálená a jasnější.

před rokem
Avatar uživatele
cali

Tyto letenky mělo smysl koupit jedině kvůli ceně... Pokud je někdo koupil a bude zařizovat vízum (2700,- + 1100,-) + teď nově musí na Vízové centrum osobně na sejmutí otisků, pak je to velmi mizerný deal...

před rokem
Avatar uživatele Breathe
Breathe
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 183 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-10-28T10:42:31+01:00)

Cali, každý svého štěstí strůjcem.

Jde to i na odlety od ledna, termínů je dost, jen musí být na 90 dní mi to ukazuje.

Odpovědět
před rokem

Nikde Vam to ani nepotvrdi. China Southern v tom ma neskutecny bordel diky teto technicke zastavce v Urumci. Viza urcite doporucuji, protoze par tydnu zpatky cestovatelska grupa z CZ prosla jen v poctu 3/4 bez viz. Jeden clovek byl zadrzen bezduvodne na 38h v Urumci a nasledne deportovan zpet do Vidne.

před rokem
Avatar uživatele
cali

O tom by chtělo více info, nejlépe od pramene. Teď různých jpp jsou ohledně URC mraky...

před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

@Cali.

Dešifruji správně jpp - jedna paní povídala :-)

Nejlépe se na podobné dobrodružství vykašlat. Nevím, jestli ta úspora za ty nervy stojí. Ale asi ano jak je vidno.

před rokem

Jpp to rozhodne neni, jelikoz se jednalo o meho rodinneho pruslusnika a zazil jsem si hodiny telefonatu po konzulatech. Oficialni duvod deportace nebyl sdelen a letenka URC ->Kanton byla pouzita jako zpatecka do VIE. Za me bud viza nebo se teto dire uplne vyhnout a priplatit si za letenku s jinym prestupovym mistem.

před rokem
Avatar uživatele
Miki

Můžeš napsat jaký měl čísla letu ten kterýho nepustili? Měl určitě let CZ6022 až do Kantonu? Protože ještě existují lety CZ6022 jen do Urumqi a od tam do Kantonu s jiným číslem letu.

Dobrý den, v týdnu jsme zakoupili letenky z Vídně do Manily s China Southern Airlines - jedná se o stejné lety, akorát jiný termín (tam CZ6022 a zpět CZ6021) přes Kanton s technickou zastávkou v Urumči (po cestě tam technická zastávka 2h 10 min a po cestě zpět 2 h). Nevíte, prosím, zda jsou v tomto případě nutná čínská víza, když se jedná pouze o technickou přestávku? Nikde mi to nepotvrdili na 100 %. Děkuji.

před rokem
Avatar uživatele Roman
Roman

Ještě že tam autor tohoto článku Jak akci využít? napsal tučně Pozorně čtěte! Jinak by se na to mohl někdo zeptat.

před rokem
Avatar uživatele
cali

Tak třeba to potřebuje informačně zatuplovat...

Avatar uživatele

Další akční letenky

Hurghada
ušetříš až 37%
Hurá za zážitky!
Gran Vía
ušetříš až 68%
To musíš vidět!
Split
ušetříš až 38%
A už tam budem?
Sagrada Familia
ušetříš až 58%
Tam jsi vždycky chtěl!
4909 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 5 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
  • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 0:30 na hlavní nádraží
  • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Manila
Filipíny Přílet na letiště Manila Ninoy Aquino

Nejlepší volbou, jak se dostat z letiště v Manile kamkoliv po okolí, je využít taxi pod značkou Grab. Jedná se sice o mobilní aplikaci ke které je běžně nutný i internet, ale v případě manilského letiště najdete před terminálem stánky se zeleným logem Grab, kde vám obsluha auto sama přivolá a platit budete předem stanovenou cenu v hotovosti.

Normální taxi do centra města by mělo stát maximálně 250 pesos / 130 Kč – využijte vozů s taxametry (nástupní sazba 70 pesos + za 300 m 4 pesos). Bohužel z naší zkušenosti je těžké narazit na poctivého taxikáře.

Věřejnou dopravu příliš cizinci nevyužívají, ale pokud byste i přesto chtěli experimentovat, tak od terminálu 3 pak jezdí kyvadlový autobus (linka číslo 2) ke stanici „EDSA“, kde jezdí metro, a ke stanici „Passay“, kde můžete přestoupit na rychlodrážní tramvaj (české výroby) nebo autobusy.

  • Cesta na stanici metra bude stát 20 pesos, autobusy jezdí zhruba každých 15 minut 24 hodin denně a cesta k metru zabere 20–60 minut, z terminálů 1 a 4 i delší dobu,
  • Metro do centra jede 30–40 minut, jízdenka bude stát 30 pesos / 16 Kč.

Průvodce pro Filipíny
Průvodce pro letiště Manila Ninoy Aquino