Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Výhodné letenky na italský ostrov Sicílie zakoupíte v průběhu jara. Letět můžete vždy ve středu, čtvrtek a neděli na letiště v Katánii. Nejlevnější termíny jsou dostupné na konci března a v začátku dubnu, ovšem i v květnu najdete termíny za mrzké ceny.

Příklad termínů a cen bez WDC:

 • 27.-31. březen za 529 Kč
 • 27.-30. březen za 648 Kč
 • 30.3.-3.4. za 1 118 Kč
 • 3.-7. dubna za 858 Kč
 • 6.-10.4. za 1 248 Kč
 • 28.4.-1.5. za 1 168 Kč
 • 4.-8. května za 1 428 Kč
 • další termíny v kalendáři

Co je lepšího, než levné letenky na Sicílii? Přeci náš průvodce ostrovem zdarma. Detailní popis míst i tipy na ubytování a dopravu:

 

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
CTA Catania
Itálie
Etna
Zpáteční 3 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 85 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

březen, duben a květen 2022

S kým poletím?

Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

40x30x20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
David Eiselt

Tak jsou termíny znovu v systému... https://wizzair.com/cs-cz/#/book...4-04/1/0/0

Odpovědět
před 4 měs

Stalo se mi to samé, zrušen ale jen zpáteční let z Katánie. Mám dotaz - mohu si ponechat jen let tam a žádat o refund zpátečního letu? Koupila bych si letenku zpět u jiné letecké společnosti. Je to možné? Co se vyplatí víc? Děkuji, stalo se mi to poprvé...

před 4 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Petro, podívej se do systému po přihlášení. Mám takový pocit, že se vybírají jednotlivé lety, takže by to mělo jít.

Přidat odpověď
před 4 měs

Koupila jsem letenky na přelom dubna a května a následně wizzair zrušil lety ve čtvrtky a neděle, takže mi nezbylo než stornovat..

před 4 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

tak tohle už fakt nechápu...

před 4 měs

Tak bohužel taky a samozřejmě refundace není 100% ...... a ještě na Wizz účet...

před 4 měs

Můžete mi pomoci pochopit záměry Wizzair, který ráno zlevní spoustu letů a odpoledne jich 2/3 zruší? Nějak mi tohle absolutně nejde do hlavy a vlastně mne to s…

před 4 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

To ti vysvětlím. Když s tím začínal, tak potřeboval peníze aby přežil, protože se nelétalo. No a ted v tom pokračuje vesele dál. Jak na tom je momentálně nevím, ale už se létá daleko víc než před rokem. Dělá to tak už nejméně rok. Že si toho nevšimnou lidé, co letí jednou za rok, to pochopím, ale tu reakci Davida opravdu nechápu. Scénář je pořád stejný. Wizz udělá super akci letenky za pár euro. Lidi nakupují jak hloupí. Nekup to že. Wizz to buď všechno nebo část zruší, někdy přesune časy z fajn odpoledních odletů a příletů na brzo ráno, což taky spoustě lidí nevyhovuje. Takže refund, ale do kreditu. Ten musí proletět s Wizzem a je to ohraničeno rokem, takže už si musí koupit nějakou letenky i třeba dražší. Málokdo se handrkuje o vrácení peněz. No a pak se najdou i tací, co si koupí i zavazadlo, a to se nevrací vůbec pokud vím, ale to si nejsem jistý. Já mám za dva roky 15 zrušených letů zpátečních z 18. Takže u Wizzu už nekupuju nic, jen pokud potřebuju někam udat kredit, co mi expiruje. Z tohoto pohledu je teď Ryanair daleko spolehlivější, i když i on lety ruší.

před 4 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Ono stačí v administraci zažádat o vyplacení kreditu. Do kreditu ti nahrají 120 % a snaží se tě udržet, ale stačí požádat o výplatu a vyplatí co jsi zaplatil.

před 4 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Zažádat jde, ale kolik lidí to udělá. Jen ti co se v tom orientují a těch moc není.

před 4 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 430 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-02-08T10:18:24+01:00)

Moje aktuální zkušenost: ze 3 letů koupených na únor až duben Wizz už 2 změnil. Z pětidenního udělal třídenní výlet (už stornován), z dalšího pětidenního udělal čtyřdenní (uvažujeme co s tím). Takže k Wizzu aktuálně přistupuji s velkou rezervou a radši si koupím u Raynairu letenku za 50 € než podobnou u Wizzu za 25 €, protože šance proletět to je u Ryanairu větší.

K dobru Wizzu musím přičíst (když pominu fakt, že je nutné podat stížnost/reklamaci), že do týdne jsem měl peníze na účtu.

@David Eiselt: s tou žádostí o refund v administraci to není tak jednoduché. Nevím jestli je to tak vždycky, ale mě posledně naskočila hláška (v angličtině, přesné znění si už nepamatuju) typu "Je nám líto, ale žádost o refundaci nemohla být odeslána". Zkoušeno opakovaně...

před 4 měs

Díky všem za odpovědi, poslední dva roky jsem toho moc nenalétala a takovouhle zkušenost mám poprvé…s tou refundací je to jak psal Divan - stejná hláška několikrát, po několika marných pokusech snad žádost vážně odešla, tak uvidíme - jsem tvrdohlavá, bez boje jim to nenechám 🤣..a propříště si Wizzair dost rozmyslím.

před 4 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 430 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-02-08T10:23:28+01:00)

To jsi měla štěstí. Já to zkoušel opakovaně a neúspěšně Xkrát. Napsal jsem pak na chat že nejde požádat o refund, tam mi sdělili, ať vznesu stížnost na https://wizzair.com/en-gb/inform...omplaints/, což jsem udělal a za pár dnů byly peníze na účtu. Shodou okolností mi před chvílí od Wizzu přišel dobropis.

před 4 měs

Ahoj divan, prosím, jak funguje uvedený odkaz na stížnost? Když to rozkliknu, není žádný odkaz, nebo cokoliv, kde mohu něco napsat nebo uvést. I po přihlášení na účet se nic nezmění. Dekuji

před 4 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 430 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-02-10T11:24:41+01:00)

Ahoj. Když kliknu na ten odkaz, otevře se stránka, na které je mj. i tlačítko LOG IN. Po přihlášení můžu vybrat subjekt stížnosti, vyplnit požadované informace atd. a stížnost odeslat. Pokud ti to tak nefunguje, netuším proč. Vyzkoušel jsem to i na české verzi https://wizzair.com/cs-cz/inform...stiznosti/ a funguje mi to stejně.

před 4 měs
Avatar uživatele
mirjur

Přesně jak píše divan. Před 2 hodinami jsem tímto způsobem též podal stížnost. Ale základ je přihlásit se (LOG IN).

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 24%
To bude jízda!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Tam chceš!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
To bude jízda!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Honem, dokud jsou místa!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Etna
Itálie Přílet na letiště Catania Fontanarossa

Půjčení auta

Chcete-li důkladně procestovat Sicílii, půjčení auta je nevhodnějším druhem dopravování. Přímo v příletové části terminálu najdete několik poboček autopůjčoven, které však vždy rezervujte online s předstihem.

Využít můžete srovnávač všech dostupných autopůjčoven od Rentalcars.com, který ukáže veškeré nabídky a následně si přes něj můžete auto i rezervovat.

Ceny týdenního půjčení se pohybují mezi 4 500 a 9 000 Kč v závislosti na velikosti auta a sezoně.

Autobusy

Catania: do centra a k hlavnímu nádraží jezdí z letiště červeno-modrý Alibus. Autobusy odjíždí každých 25 minut od 5:00 do 0:30 (jízdní řád a mapa trasy), cesta zabere necelou půlhodinu a 90minutová jízdenka platná i na další linky stojí 4 EUR. Zakoupíte je i ve stánku uvnitř příletové haly, v centru i v automatu (na letišti není) nebo online v aplikaci AMT (Google Play / App Store).

Zastávka autobusu Alibus se nachází asi 70 metrů vpravo od východu z terminálu.

Levnější alternativu nabízí linka číslo 524, která však nejezdí přímo na letiště. Je nutné popojít pěšky cca 300 metrů na ulici "Via Santa Maria Goretti", kde najdete zastávku Goretti-Campo Nord. Cesta do centra zabere půl hodiny. Linka jezdí cca od 5:15 do 20:10 každých 40 minut a lístek stojí 1 EUR. Zakoupíte jej v trafice na letišti, chtějte vysloveně jízdenku na autobus za 1 euro, případně pohodlně v aplikaci AMT. Na tento autobus platí i celodenní jízdenka za 2,50 EUR, kterou nelze využít na linku Alibus. Na stejnou zastávku jezdí i autobus číslo 538, který však do centra jede asi 2x delší cestou. 

Jízdní řády všech autobusových linek v Catanii najdete na tomto odkazu, informace o všech typech jízdenek na MHD v Katánii pak zde.

Ostatní města: přímo na letišti zastavuje několik autobusových společností, které provozují linky především do východní i jižní části Sicílie.

 • Palermo: autobusy Sais Autolinee odjíždí každou hodinu od 4:30 do 20:00, jízdenka stojí 14 EUR (prodává se ve stánku na zastávce nebo online, nikoliv u řidiče),
 • Siracusa: společnost Interbus provozuje každých 30 minut od 8:40 do 20:10 přímou linku na jih Sicílie. Za jízdenku do Siracusy zaplatíte 6,40 EUR,
 • Taormina a Letojanni: přímé spoje Interbus, cena 6,50 EUR
 • Enna: autobusy Sais Autolinee, cena 8 EUR
 • Agrigento: autobusy Sais Trasporti, cena 13,40 EUR
 • Ragusa: přímé spoje Interbus, cena 8,60 EUR

Vlak

Nově je asi 400 metrů od letiště vybudovaná vlaková zastávka Catania Aeroporto Fontanarossa, odkud lze dojít k terminálu pěšky po chodníku.

Okolo letiště projíždí přímé vlaky ze Syrakus přes centrum Catanie, Taorminu až do Messiny. Spojení vyhledávejte na webu Trenitalia.com, jízdenky stačí koupit v automatu na nádraží, ale lze za stejnou cenu pořídit i online.

Taxi

Taxík bude bohužel nutný pro brzké ranní odlety před 7 hodinou, na které se nelze bezpečně dostat veřejnou dopravou. Cena taxíku do centra Catanie se pohybuje mezi 25 EUR a 30 EUR dle konkrétní destinace. Bolt ani Uber ve městě nepůsobí.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Catania Fontanarossa