Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud milujete ostrovní život, teplé počasí a krásné pláže, následující řádky budou právě pro vás. Stále ještě můžete využít akčních letenek z Berlína na Kanárské ostrovy a pobyt si ozvláštnit o exotické Kapverdské ostrovy. Pokud jste se o tuto bývalou portugalskou kolonii někdy zajímali, jistě jste brzy přišli na to, že vyrazit sem na vlastní pěst bez cestovky, je cenově dost nevýhodné, vzhledem k vysokým cenám letenek (standardně z Evropy nad 11.000 Kč).

Vybrat si můžete z kombinace Tenerife + ostrov Sal nebo Gran Canaria + ostrov Sal, je jen na vás. K nákupu budete potřebovat dvě zpáteční letenky. První z Berlína na Kanáry přes Ryanair a druhou z Kanárů na Kapverdy s místní aerolinkou Binter Canarias

Příkladové termíny Tenerife + Sal

 • 14.6. | Berlín TXL – Tenerife Jih: 30 € / 765 Kč
 • 19.6. | Tenerife Sever – Sal
 • 22.6. | Sal – Tenerife Sever: zpáteční 242 € / 6.145 Kč
 • 24.6. | Tenerife Jih – Berlín TXL: 30 € / 765 Kč

Nezapomeňte, že na Tenerife musíte změnit letiště, což poslouží jako fajn projížďka přes ostrov.

Příkladové termíny Gran Canaria + Sal

 • 18.6., 25.6. | Berlín TXL – Las Palmas: 30 € / 765 Kč
 • 19.6., 26.6., 29.6. | Las Palmas – Sal
 • 22.6., 29.6., 1.7.| Sal – Las Palmas: zpáteční 242 € / 6.145 Kč
 • 25.6., 2.7. | Las Palmas – Berlín TXL: 30 € / 765 Kč

Zvolit můžete i o 50 € dražší lety z Kanárů na kapverdské ostrovy Santiago (letiště Praia) nebo Sao Vicente – stále budete na ceně, za kterou běžné letenky z Evropy pořídíte jen výjimečně.

Bude se hodit:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Braniborská brána v Berlíně
Berlín TXL
Německo
LPA Las Palmas
Španělsko
Las Palmas
Zpáteční 4 hod letu (přímý let)
Braniborská brána v Berlíně
Berlín TXL
Německo
TFS Tenerife
Španělsko
Tenerife
Zpáteční 4 hod letu (přímý let)
Santa Cruz de Tenerife
Tenerife TFN
Španělsko
SID Espargos
Kapverdské ostrovy
Kapverdy
Zpáteční 6 hod letu (1 přestup)
Las Palmas
Las Palmas LPA
Španělsko
SID Espargos
Kapverdské ostrovy
Kapverdy
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Tam to bude krásný!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Jedem!
Wall Street
ušetříš až 36%
Tam chceš!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Tam chceš!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Braniborská brána v Berlíně
Německo Přílet na letiště Berlín Tegel

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Tegel

Zavřít boční panel
Las Palmas
Španělsko Přílet na letiště Gran Canaria

Půjčení auta

Nejlepší formou dopravy po ostrově, nechcete-li zůstávat jen na jednom místě, je půjčení auta. Na letišti sídlí všechny autopůjčovny, které na Gran Canarii působí. 

Ceny týdenního půjčení se pohybují cca od 3 000 Kč v zimní sezoně za malé auto po 5 700 Kč v letní sezoně. Většina auta se pak půjčují v rozmezí 4 000 až 8 500 Kč na týden dle sezony. Přečtěte si náš detailní článek o půjčení auta na Gran Canarii, ve kterém se dozvíte konkrétní tipy ohledně půjčoven i provozu na Gran Canarii.

Autobusy

Z letiště jezdí několik autobusových linek po celém ostrově. Průměrný interval každé z nich je 30 až 60 minut, do významných měst však jede hned několik linek najednou, což výsledný interval zkracuje. Linky zajišťuje společnost Global, oficiální web je www.guaguasglobal.com/en/.

Zastávky autobusů jsou asi 30 metrů od terminálu a cesta k nim je přehledně značená. Pro jízdní řády klikněte na konkrétní číslo linky nebo snadněji využijte vyhledávač spojení, který vám nabídne všechny možnosti na konkrétní trase.

Jízdenky zakoupíte vždy jen u řidiče a pouze na konkrétní trasu. Neexistují zde žádné zvýhodněné celodenní lístky a ani mobilní aplikace ke kupování jízdenek. Platit u řidiče lze hotovostí i běžnou bezkontaktní platební kartou.

 • Las Palmas: do hlavního města ostrova na nádraží San Telmo se dostanete linkami číslo 1, 5, 11, 60 a 91, v průměru jezdí jezdí každých 10 až 20 minut, do centra dojedete za 25 minut a za jízdenku zaplatíte 2,30 EUR. Většina linek jezdí cca od 5:00 do 22:00, linka 5 je pak celonoční.
 • Maspalomas, Playa del Inglés: populární letovisko na jihu ostrova spojují s letištěm linky číslo 1, 5, 36, 66 a 90 tvořící souhrnný interval asi 10 až 40 minut. Jízdenka stojí 4,05 EUR. Většina linek jezdí cca od 5:00 do 22:00, linka 5 je pak celonoční.
 • Puerto Rico, Puerto del Mogán: na samý jižní cíp ostrova do oblíbených letovisek jezdí přímo spoje linek 1 a 91 zhruba od 5:30 do 23:30. Cesta zabere přes hodinu a jízdenka stojí 6,80 EUR.

Z letiště se přímo dostanete i do měst Agüimes (linka 11) a Telde (linky 19, 36 a 90).

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Gran Canaria

Zavřít boční panel
Tenerife
Španělsko Přílet na letiště Tenerife Jih

Půjčení auta

Stánky autopůjčoven jsou přímo v příletové hale, na letišti sídlí naprostá většina půjčoven působících na Tenerife. Auto je vždy lepší rezervovat s předstihem pro co nejnižší cenu.

Ceny týdenního půjčení se pohybují cca od 2 500 Kč v zimní sezoně za malé auto po 5 500 Kč v letní sezoně. Většina auta se pak půjčují v rozmezí 3 500 až 8 000 Kč na týden dle sezony. Přečtěte si náš detailní článek o půjčení auta na Tenerife, ve kterém se dozvíte konkrétní tipy ohledně půjčoven i provozu na Tenerife.

Autobusy

Přímo u terminálu zastavují čtyři autobusové linky společnosti TITSA, která zajišťuje autobusovou dopravou po celém ostrově.

Linkou číslo 111 (trasa a jízdní řád) se dostanete do Santa Cruz a hlavních plážových destinací na jihu a východě ostrova. Autobusy jezdí každých 30 minut od 5:30 do 22:30. V noci jezdí po stejné trase linka 711.

 • Santa Cruz: cesta trvá asi hodinu a za jízdenku zaplatíte 9,35 EUR,
 • Costa Adeje (Playa de la Américas): pojedete 20 minut za cenu 3,70 EUR,
 • Los Cristianos: cesta bude trvat 15 minut, zaplatíte 3,20 EUR.

Autobus číslo 343 (trasa a jízdní řád) vás kromě výše zmíněných plážových destinací doveze také do města Puerto de la Cruz na severu ostrova a také přímo na letiště Tenerife-Norte. Linka jezdí jednou za hodinu od 6:20 do 21:45.

 • Letiště Tenerife-Norte: do cíle dorazíte za 60 minut při ceně 9,70 EUR,
 • Puerto de la Cruz: na cestě budete asi hodinu a půl a jízdenka bude stát 13,55 EUR,
 • Costa Adeje (Playa de la Américas): pojedete 20 minut za cenu 3,70 EUR,,
 • Los Cristianos: cesta bude trvat 15 minut, zaplatíte 3,20 EUR.

Autobus číslo 415 (trasa a jízdní řád) jezdí do letovisek nejblíže k letišti, jede jednou za hodinu zhruba od 6:30 do 21:00.

 • Las Galletas a Costa del Silnecio: jízdní doba je 35 minut a jízdenka stojí 2,85 EUR

Jízdenky a kde je koupit

Kromě výše uvedených jednotlivých jízdenek, které jsou vhodné v případě, že nebudete příliš často cestovat autobusem, můžete zakoupit i výhodnější turistické lístky:

 • 24hodinová jízdenka – platí na všech spojích celém ostrově: 10 EUR (+ 2 EUR za kartičku, na kterou však můžete dobíjet další jízdenky)
 • 7denní jízdenka – platí na všech spojích po celém ostrově 7 kalendářních dní: 50 EUR (+ 2 EUR za kartičku, na kterou však můžete dobíjet další jízdenky)
 • Ten+ Wallet – při koupi si rovnou dobijete kredit ve výši 10 až 99 EUR. Ten se pak odečítá podle ujeté vzdálenosti, přičemž jízdné je zhruba o 20% levnější než pokud byste si kupovali jednotlivé jízdenky. Tato jízdenka je vhodná v případě, že cestujete ve více lidech (i pro více lidí stačí jediná kartička) na kratší vzdálenosti.

Jízdenky lze na letišti zakoupit pouze u řidiče, kde můžete platit hotovostí i kartou.

Pro detailní informace o cestování po ostrově navštivte našeho průvodce a kapitolu Doprava na Tenerife.

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Tenerife Jih

Zavřít boční panel
Santa Cruz de Tenerife
Španělsko Přílet na letiště Tenerife Sever

Nejlepší variantou pohybu po ostrově je beze sporu půjčení auta, které je možné přímo na letišti. Pravdou však je, že na Tenerife funguje poměrně rozsáhlá a kvalitní autobusová síť, kterou můžete využít také. Zastávku najdete vpravo asi 20 metrů od východu z letiště, projíždí tudy hned několik autobusových linek:

 • 102expresní linka do měst Santa Cruz a Puerto de la Cruz, jede jednou za 30 minut od 5:15 (ve směru ze Santa Cruz až od 7:40) do 22:30,
 • 104zastávková varianta linky 102, jede jen několik spojů brzy ráno a pozdě večer,
 • 107zastávková linka jedoucí ze Santa Cruz přes letiště a celé severní pobřeží až do města Buenavista del Norte, jen pár spojů denně,
 • 108zastávková linka do měst Santa Cruz, La Orotava a Icod de los Vinos, jezdí jednou za 60 až 120 minut od 6:15 do 21:00
 • 343expresní linka do Puerto de la Cruz a na jih Tenerife (Costa Adeje, Los Cristianos a letiště Tenerife Jih). Jezdí zhruba jednou za hodinu a půl.

Jízdenky si vždy koupíte až u řidiče, přičemž ceny se liší podle ujeté vzdálenosti. Příklad cen jízdenek do vybraných destinací:

 • Santa Cruz: 2,65 €
 • Puerto de la Cruz: 4,75 €
 • La Orotava: 3,80 €
 • Los Cristianos: 12,40 €

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Tenerife Sever

Zavřít boční panel
Kapverdy
Kapverdské ostrovy Přílet na letiště Sal Amilcar Cabral

MHD na celém ostrově neexistuje. Budete si tak muset vystačit s taxi. Do Santa Marie se obvyklá cena pohybuje kolem 15 €, eura jsou bez problémů přijímány.

Zvážit můžete i půjčení auta, na ostrově však příliš silnic nenajdete a nakonec se tak může jednat o zbytečnou investici.

Přiletíte-li s kompletním zájezdem zakoupeným v cestovní kanceláři, odvoz z letiště do hotelu bude zdarma zajištěn.

Průvodce pro Kapverdské ostrovy
Průvodce pro letiště Sal Amilcar Cabral