Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Kuba dosáhla více než 90% proočkovanosti a připojuje se k seznamu mimoevropských zemí, které ruší karanténu. Obnovuje se i vnitrostátní doprava, takže cestování po  „ostrově svobody“ nic nebrání. Podmínky jsou navíc přívětivější než u jiných právě se otevírajících zemí:

 • Očkovaným stačí jen certifikát o očkování, nepotřebují test
 • Neočkovaným stačí PCR test 72 hodin před odletem

Detailní informace včetně podmínek návratu do ČR se dočtete na naší stránce Koronavirus na Kubě.

A rovnou přicházíme i s parádní nabídkou společnosti Air Canada, která nabízí zpáteční letenky z Vídně do Havany i s odbaveným zavazadlem za 12 571 Kč, přičemž na výběr jsou i lety s jediným přestupem v Torontu. Pro přestup v Kanadě navíc ohledně covidových pravidel stačí splnit podmínky cílové destinace.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
HAV Havana
Kuba
Havana
Zpáteční 17 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 17 000 Kč . Ušetříš přibližně 26 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden a únor

Jsou během letu přestupy?

Toronto Pearson

S kým poletím?

Air Canada

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + klasické příruční

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jan.kulis
jan.kulis

Ad komu tím pomůžu - podle mě ty "casa particular" už před x lety fungovaly, existuje to pořád? Co jsem viděl tak jejich majitelé se pak měli celkem dobře, barák se snažili opravit , na obsluhu někoho najmout, tady se nešlo bavit o tom že šoupnu dolar do kapsy rovnou Fidelům, to ani náhodou...

před 29 dny
Avatar uživatele tmx
tmx

Ti majitelé ale platí poplatky a daně státu. Plus navíc to nemůže dělat každý a samozřejmě to povolení dostane spíš nějaký soudruh, než někdo, kdo má jako na potvoru bratra v cizině, nedej bože je nějaký disident.

Takže jasně, podporuješ tím i běžné kubánce, jen jde z části o "přisluhovače" režimu. Takže až režim padne, stejně jako u nás třeba Babiš, to budou ty "staré kádry", kteří budou mít kapitál, kontakty a znalosti a budou se mít nejlíp i v novém režimu.

Přidat odpověď
před 29 dny
Petr Mach

Paní Iveto, můžete mě prosím říct čím konkrétně pomohu hroutícímu se režimu pokud tam přijedu ?

před měs
Avatar uživatele
Druid
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 18 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-10-31T15:20:28+01:00)

Tak třeba tím, že jim přivezete dolary nebo eura, které si budete ochotný vyměnit za ten jejich fixní kurz na defakto bezcenné kubánské pesos? Aneb dodáváte jim valuty, které shrábne zcela napřímo vláda a které mohou (narozdíl od vlastní měny, jejíž hodnota na mezinárodním trhu je mizivá) používat při mezinárodním obchodu. A ano, je samořejmě otázkou, k čemu přesně ty finance vláda použije a zda to nebude alespoň z části i pro dobro lidu. Předpokládám, že se ale přeci jen shodneme na tom, že dodávání financí režimu mu nejspíš do určité míry pomáhá? :)

A ještě doplním, že tohle byla v první řadě odpověď na položenou otázku. Nesnažím se hodnotit, zda na Kubu jet nebo nejet. Ono pokud současná situace ke kolapsu vlády nakonec nepovede (a že toho už ustáli opravdu hodně), pak snížený přísun valut (společně se sníženým příjmem z daní a všemi dalšími efekty) pouze zhorší podmínky pro lidi na ostrově, protože nemalá část těch peněz získaných vládou bez pochyby slouží i k financování toho, co je opravdu třeba. O tom, že část na místě utracených peněz končí přímo v rukou obyvatel ani nemluvě.

před měs
Avatar uživatele
Ivan
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 199 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-10-31T15:49:34+01:00)

Naprosto přesně. Zda jet nebo nejet, ať si koneckonců rozhodne každý sám. Ale že tvrdá měna získaná přes konvertibilní peso jde přímo vládě, je snad tak jasné, že mi ta původní otázka připadá malinko prostoduchá.

před měs
Petr Mach

Mohu li tedy poněkud prostoduše reagovat na Ivana - za valuty dostanu pesa ok, domů si je nevezmu a utratím je tam, utratím je za běžné věci za které tak cestovatel utrácí, nemyslíte pane chytrý, že tím pomohu spoustě prostých Kubánců kteří již pomalu nemají co jíst ? Není větším zlem sedět doma či letět utratit své peníze jinam a trpělivě čekat na pád režimu v Havaně ? Na turistech je tam, stejně jako jinde, závislá spousta prostých lidí a pokud je člověk jen trochu empatický, nepolitizuje, nečeká na pád režimu ale jede, jede jim dát aspoň něco málo vydělat. Za mě tedy na Kubu proč ne, pokud se rozhodnu tam jet, moje milovaná Indie totiž zatím neotevřela, pojedu s čistým svědomím.

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 726 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-10-31T20:27:50+01:00)

Petr Mach: Předpokládám správně, že pozdního bolševika u nás jste asi nezažil? PAk není divu, že vám některé souvislosti unikají. Pokud je soukromý sektor zcela minimální nebo prakticky neexistující, tak zahraniční turisté mohou utratit majlant, ale prospěch běžná populace má z toho jen minimální. Benfit z toho mají jen ti, kteří se ke tvrdé měně dostanou... veksláci, šlapky, pinglové a jiná podobná honorace. Vaše domnělá "empatie" je tudíž zcela mimo. Do ČSSR jezdili desetitisíce západních turistů, ale banální brufen (dnešní ibalgin) bylo něco co se pašovalo z Jugošky, lidé nad 50 let se nedialyzovali protože nebylo dost přístrojů, atd. atp. Bohužel toto nechápou ani takoví španělští socialisté, kteří na Kubě investují a nechápali to ani němečtí (překvapivě zase) socani, kteří se svou naivní "Ostpolitik" jen bolševickou agonii prodloužili možná o deset let.

PS: Podobnost Ostpolitik s podlézáním dnešního Německa Rusku je samozřejmě zcela náhodná

před 30 dny
Petr Mach

Předpokládáte špatně, zažil a déle než Vy... ale to je jedno. Jsme na cestovatelských stránkách a politika sem myslím pramálo patří, navrhuji tedy abychom si ponechali každý svůj názor a ukončili tuto zbytečnou diskuzi s tím, že si prostě budeme cestovat každý tam kam se mu chce.

před 30 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 726 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-11-01T12:05:09+01:00)

Pak je vaše otázka opravdu prostoduchá. A s cestováním souvisí i jistá odpovědnost. Tak jako nebudu v Thajsku podporovat týrání plazů, v Jordánsku koní, logicky nebudu podporovat ani kubánské komouše. Jak prosté, milý Watsone.

před 29 dny
Petr Mach
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 29 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-11-01T18:29:29+01:00)

Pokud je to tak, milý Watsone, asi se tam nesetkáme...z čeho mám tedy upřímnou radost .-) A slibuji zde, před svými druhy, že se nedopustím trhání ocásků plazům v Thajsku a celou Petru přejdu pěšky tam i zpátky jen abych neunavil týrané koníky. Nevím sice co to má společného s původním tématem cesty na Kubu, ale budiž .-)

před 29 dny
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Evidentně jste, pane Machu, nepochopil vůbec nic.

Přidat odpověď
před 29 dny

Prosím,nelette na Kubu, je to lež, žádná proockovanist 90 percent není a žadná vnitrostátní doprava na Kubě není. Kubánci umírají jak mouchy na Covid na Kubě a tohle je jen komunistická propaganda vlády aby měla peníze. Na Kubě lidí řekli dost komunismus a omezování lidských práv, odehrávají se různé manifestace a opozice dostává jako trest 8 i 10 let ve vězení. Kubánská diktatura umírá a nesmíme podporovat cestováním na Kubu její znovu probuzení. Prosím, pomocté Kubánskemu lidu se osvobodit diktatury tím že na Kubu nebudete cestovat, je to riziková země, nic tam nefunguje, ani nemocnice ani doprava, jsem Kubánka a vím o čem mluvím. Moje číslo pro více info +420 723 928 057. Iveta

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Burj Khalifa v mlze
ušetříš až 41%
Jedem!
Prodloužený víkend v Dubaji
4 388 Kč
2021-11-29T09:19:16+01:00 7 komentářů
Flag Beach
ušetříš až 38%
Všude dobře, co doma!
Ryanair
ušetříš až 75%
Jedem!
Socha svobody
ušetříš až 36%
Všude dobře, co doma!
5227 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Havana
Kuba Přílet na letiště Havana Jose Marti

Veřejná doprava přímo na letiště nezajíždí ani k jednomu terminálu. Taxi do centra je velmi drahé, prostor pro smlouvání ne moc velký. Platí, že pro cestu do starého města (Havana Vieja) byste neměli zaplatit více než 30 CUC, pro cestu na Plaza de la Revolucion, kde se nachází i hlavní autobusové nádraží, neplaťte více než 25 CUC. Mnoho taxikářů bude chtít danou částku za osobu, mělo by se ale podařit usmlouvat částku za celý taxík tak, jak je běžné v normálních zemích.

Máte-li však dostatek času a kuráže, lze se přeci jen na letiště dostat i autobusem MHD. Pokud přistanete na terminálu 3, vyjděte před budovu a ignorujte všechny taxikáře, vydejte se po hlavní silnici vpravo směrem k terminálu 2 (cca 3 km), který minete a budete pokračovat asi 100 metrů k dálnici "Avenida Rancho Boyeros". Poblíž křižovatky najdete autobusovou zastávku pro linky P12 a P16, které jezdí do centra Havany (Plaza de Revolucion). Jízdenka stojí 1 CUP, tedy asi 1 Kč, platí se až v autobusu průvodčímu u předních dveří. Pokud budete mít jen měnu CUC, platíte 5 centů. Pozor však na značnou přeplněnost a nepravidelnost spojů. Pokud míříte na letiště, má smysl jet autobusem pouze v ranních a dopoledních hodinách, při cestě z letiště do centra zase pouze odpoledne a večer, kdy jsou spoje volnější. Intervaly ve všední dny jsou mezi 10 a 20 minutami, v neděli 30-70 minut.

Vzdálenost Avenidy Boyeros od terminálu 3 je 2 až 3 km, pokud by se vám nechtělo pěšky, vezměte si taxíka k terminálu 2. Jízda by měla vyjít maximálně na 5 CUC.

Průvodce pro Kuba
Průvodce pro letiště Havana Jose Marti