Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na bujarými noci proslavený řecký ostrov Mykonos můžete nově cestovat z Vídně s aeroliniemi Wizz Air. Od srpna zavádí linku s lety v sobotu a úterý s cenami od 43 EUR.

Na nejnižší cenu dosáhnete s členstvím Wizz Discount klub, v opačném případě stojí letenky stále příjemných 59 EUR a při současném nákupu členství několik málo eur dokonce ušetříte.

Mykonos je skvělý, ale ještě více mě osobně zaujal sousedící Tinos, který je pravým potipólem. Půjčte si skútr a objevujte malé plážičky, které budou zcela bez lidí. S plánováním cesty vám pomohou naši průvodci:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
JMK Mykonos
Řecko
Mykonos
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 150 € . Ušetříš přibližně 71 %.

Do kdy akce platí?

Pouze dnes je speciální sleva (3.7.)

Na jaké termíny jsou letenky?

Od srpna

S kým poletím?

Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je malý batoh 40 x 30 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Mek Šluk Prásk
Mek Šluk Prásk
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 2 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-03T20:30:05+02:00)

Nevím, ve středu jsem se vrátil z Bulharska, Wizz z Vídně. Ceny ubytování opravdu levné. Služby moc nefungují(veřejná doprava, restaurace), všeobecně slevy 20-40% na vše, lehátka zdarma atd..

Odpovědět
před měs
Michal

Dívali jste se na ceny a dostupnost ubytování? To je teprv pecka 😀 Jako by žádná korona nebyla 😅

před měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Říkám si to nejen o Mykonosu, ale i Bulharsko, Řecko jako celek atd... Moc tomu nerozumím, a hlavně nechápu, o čem média píšou jak zuří cenová válka :D

Každopádně doporučuji stejně strávit dovolenou na Tinosu, udělali jsme to stejně a pecka. 2 noci Mykonos, 4 Tinos.

před měs
Avatar uživatele
Milan V

Hotel ve Fira na Santorini kousek od kaldery..jsme tu jediní..první hosti letos. 480€ na 5 nocí není asi standard v nekoronové sezóně...

před měs
Avatar uživatele
mirjur

Tak to je tedy pálka...

před měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 176 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-03T16:37:22+02:00)

Ubytování na Mykonosu bylo vždycky hodně drahý, párkrát v minulosti jsem o cestě uvažoval a vždycky mě to odradilo. Jinak jak píše David, taky nějak nechápu aktuální ceny ubytování v Řecku, Bulharsku nebo na Kypru. Ceny mi přijdou ještě vyšší než loni. Přitom jim tam nemůžou jezdit hosté z řady zemí, konkrétně třeba z Ruska, kterých cestovalo do výše jmenovaných zemí spousta.

před měs
Avatar uživatele Aleš
Aleš

Psal jsem to již včera, oproti minulým rokům ubytko v Řecku zdražilo o cca 20–30 %. Také si nad tím marně lámu hlavu. Možná je to i tím, že spousta hoteliérů ani neotevřela, tak se ti zbývající snaží co nejvíc napakovat.

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Na Mykonos se musi az na konci zari, tak kdy ceny leckde padaji i o70%, tam jak zacne sezona v cervnu, tak je to hned o 100% nahoru

před měs
Michal

Jestli tam bude Wizzair létat ještě v listopadu a prosinci, třeba se obětuji. Koukal jsem právě na ten termín ze zdejšího příkladu a na Bookingu našel hostel za 1000+ Kč na noc a vlastní pokoje teprv začínaly na 1500 Kč bez možnosti storna, hezky jsem se zasmál a mrknul na Trivago s podtitulem "to snad není možné", začal jsem surfovat daty a ucházející je to tam až v říjnu. Mimoto se mi nezdá ta obsazenost. Např. Booking ukazuje v září prakticky všechno obsazené a skoro to samé i v druhé půli července. Nevěřím.

před měs
dopitak

Ono když z 10 hotelů jsou otevřené 2, tak je hned obsazenost vysokáncká. Jinak s Tinosem má David pravdu, je to krásný klidný ostrov, Mykonos je hnus.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Forth Bridge
ušetříš až 53%
Tam jsi vždycky chtěl!
Barceló Brno Palace
ušetříš až 25%
Tam to bude krásný!
Hotely Zlaté Písky
ušetříš až 40%
A už tam budem?
Malagueta
ušetříš až 53%
To budou fotky!
4851 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 5 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
 • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 0:30 na hlavní nádraží
 • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Mykonos
Řecko Přílet na letiště Mykonos

Přímo u letištní haly najdete zastávku pro autobusy, které jezdí pouze v letní sezoně. Autobusem se dostanete jak na hlavní autobusovou stanici Fabrika u centra města Mykonos, tak i ke starému a novému přístavu na severu města. Jízdní řády linek naleznete na mykonosbus.com a jízdenku zakoupíte u řidiče za 2,50 €.

Taxi vás do centra zaveze za 10 minut a cena činí 15 € za auto.

Poslední a hojně využívanou možností je transfer od vašeho ubytování. Mnohé hotely na Mykonosu nabízejí dopravu z letiště i do přístavu zdarma – o dostupnosti služby se informujte předem a domluvte si odvoz.

Pokud plánujete cestu na okolní ostrovy, podívejte se na ceny lodních spojů např. na www.letsferry.gr/en a lístek pak zakupte přímo u společnosti. Nejčastější plavba Mykonos – Tinos stojí 8 €.

Průvodce pro Řecko
Průvodce pro letiště Mykonos