Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na bujarými noci proslavený řecký ostrov Mykonos můžete nově cestovat z Vídně s aeroliniemi Wizz Air. Od srpna zavádí linku s lety v sobotu a úterý s cenami od 43 EUR.

Na nejnižší cenu dosáhnete s členstvím Wizz Discount klub, v opačném případě stojí letenky stále příjemných 59 EUR a při současném nákupu členství několik málo eur dokonce ušetříte.

Mykonos je skvělý, ale ještě více mě osobně zaujal sousedící Tinos, který je pravým potipólem. Půjčte si skútr a objevujte malé plážičky, které budou zcela bez lidí. S plánováním cesty vám pomohou naši průvodci:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
JMK Mykonos
Řecko
Mykonos
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 150 € . Ušetříš přibližně 71 %.

Do kdy akce platí?

Pouze dnes je speciální sleva (3.7.)

Na jaké termíny jsou letenky?

Od srpna

S kým poletím?

Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je malý batoh 40 x 30 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Mek Šluk Prásk
Mek Šluk Prásk
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 2 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-03T20:30:05+02:00)

Nevím, ve středu jsem se vrátil z Bulharska, Wizz z Vídně. Ceny ubytování opravdu levné. Služby moc nefungují(veřejná doprava, restaurace), všeobecně slevy 20-40% na vše, lehátka zdarma atd..

Odpovědět
před 9 měs
Michal

Dívali jste se na ceny a dostupnost ubytování? To je teprv pecka 😀 Jako by žádná korona nebyla 😅

před 9 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Říkám si to nejen o Mykonosu, ale i Bulharsko, Řecko jako celek atd... Moc tomu nerozumím, a hlavně nechápu, o čem média píšou jak zuří cenová válka :D

Každopádně doporučuji stejně strávit dovolenou na Tinosu, udělali jsme to stejně a pecka. 2 noci Mykonos, 4 Tinos.

před 9 měs
Avatar uživatele
Milan V

Hotel ve Fira na Santorini kousek od kaldery..jsme tu jediní..první hosti letos. 480€ na 5 nocí není asi standard v nekoronové sezóně...

před 9 měs
Avatar uživatele
mirjur

Tak to je tedy pálka...

před 9 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 183 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-03T16:37:22+02:00)

Ubytování na Mykonosu bylo vždycky hodně drahý, párkrát v minulosti jsem o cestě uvažoval a vždycky mě to odradilo. Jinak jak píše David, taky nějak nechápu aktuální ceny ubytování v Řecku, Bulharsku nebo na Kypru. Ceny mi přijdou ještě vyšší než loni. Přitom jim tam nemůžou jezdit hosté z řady zemí, konkrétně třeba z Ruska, kterých cestovalo do výše jmenovaných zemí spousta.

před 9 měs
Avatar uživatele Aleš
Aleš

Psal jsem to již včera, oproti minulým rokům ubytko v Řecku zdražilo o cca 20–30 %. Také si nad tím marně lámu hlavu. Možná je to i tím, že spousta hoteliérů ani neotevřela, tak se ti zbývající snaží co nejvíc napakovat.

před 9 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Na Mykonos se musi az na konci zari, tak kdy ceny leckde padaji i o70%, tam jak zacne sezona v cervnu, tak je to hned o 100% nahoru

před 9 měs
Michal

Jestli tam bude Wizzair létat ještě v listopadu a prosinci, třeba se obětuji. Koukal jsem právě na ten termín ze zdejšího příkladu a na Bookingu našel hostel za 1000+ Kč na noc a vlastní pokoje teprv začínaly na 1500 Kč bez možnosti storna, hezky jsem se zasmál a mrknul na Trivago s podtitulem "to snad není možné", začal jsem surfovat daty a ucházející je to tam až v říjnu. Mimoto se mi nezdá ta obsazenost. Např. Booking ukazuje v září prakticky všechno obsazené a skoro to samé i v druhé půli července. Nevěřím.

před 9 měs
dopitak

Ono když z 10 hotelů jsou otevřené 2, tak je hned obsazenost vysokáncká. Jinak s Tinosem má David pravdu, je to krásný klidný ostrov, Mykonos je hnus.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Portoriko
ušetříš až 45%
To budou fotky!
Teotihuacán
ušetříš až 41%
Jedem!
Waikiki
ušetříš až 63%
Hurá za zážitky!
Modrá laguna
ušetříš až 56%
Tam chceš!
4899 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 5 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
 • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 0:30 na hlavní nádraží
 • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Mykonos
Řecko Přílet na letiště Mykonos

Přímo u letištní haly najdete zastávku pro autobusy, které jezdí pouze v letní sezoně. Autobusem se dostanete jak na hlavní autobusovou stanici Fabrika u centra města Mykonos, tak i ke starému a novému přístavu na severu města. Jízdní řády linek naleznete na mykonosbus.com a jízdenku zakoupíte u řidiče za 2,50 €.

Taxi vás do centra zaveze za 10 minut a cena činí 15 € za auto.

Poslední a hojně využívanou možností je transfer od vašeho ubytování. Mnohé hotely na Mykonosu nabízejí dopravu z letiště i do přístavu zdarma – o dostupnosti služby se informujte předem a domluvte si odvoz.

Pokud plánujete cestu na okolní ostrovy, podívejte se na ceny lodních spojů např. na www.letsferry.gr/en a lístek pak zakupte přímo u společnosti. Nejčastější plavba Mykonos – Tinos stojí 8 €.

Průvodce pro Řecko
Průvodce pro letiště Mykonos