Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Islandská low-cost aerolinka WOW Air spouští předvánoční výprodej letenek z Německa s jedním přestupem na Islandu do mnoha měst USA. Stačí při nákupu letenky zadat promo kód WOWXMAS a následně se přihlásit k odběru novinek (zabere to opravdu jen minutu). Obvykle sice akce WOW air příliš nezmiňujeme, především kvůli jejich velice striktní politice zavazadel, kdy v základní ceně letenky je pouze malý batůžek rozměrů 42 x 33 x 25 cm (podobně jako dříve u Wizz Airu), který je při cestách do USA dosti nepraktický, nicméně v dnešní akci platí, že i když přidáme k rezervaci odbavené zavazadlo, stále jsme na ceně pod 9.000 Kč při cestě do Kalifornie. A to je nabídka, která je momentálně nedostižná.

Mnoha z vás však jistě bude stačit klasické příruční zavazadlo 56 x 45 x 25 cm a 12 kg + menší rozměrů výše uvedených. V takovém případě je cena ještě zajímavější, níže uvádíme letenky po přidání klasického příručního zavazadla. Nejprve vyberte nejlevnější tarif WOW-Basic a až po té přidávejte zavazadla. Pokud budete chtít letět s větším odbaveným do 20 kg, nepřidávejte do rezervace "Carry-on bag" (menší "Personal item 42 x 33 x 25 cm je zdarma vždy), ale pouze "checked-bag", připlatíte si tak cca 40 USD oproti ceně níže uvedené. Ano, je to složité, jakékoliv nejasnosti rádi zodpovíme v komentářích.

Naopak pokud se mezi vámi skutečně najdou tací, kterým stačí jen malý batůžek, od ceny si odečtěte 90 dolarů, pak váš trip bude opravdu low-cost :) 

Letenky se vyplatí kupovat především do dražších či méně frekventovaných destinací, typicky Kalifornie nebo třeba Florida. Dostupné jsou však i destinace na východním pobřeží, např. Pittsburgh, Boston, Washington nebo kanadské Toronto.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Berlín
Berlín SXF
Německo
LAX Los Angeles
Spojené státy americké
Los Angeles
Zpáteční 14 hod letu (1 přestup)
Berlín
Berlín SXF
Německo
SFO San Francisco
Spojené státy americké
San Francisco - Golden gate bridge
Zpáteční 14 hod letu (1 přestup)
Berlín
Berlín SXF
Německo
MIA Miami
Spojené státy americké
Miami
Zpáteční 12 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 11 000 Kč . Ušetříš přibližně 34 %.

Do kdy akce platí?

Platí do 23.12. nebo do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Většina nejlevnějších cen v průběhu ledna až dubna 2018.

Jsou během letu přestupy?

Kratší přestup na letišti Keflavík.

S kým poletím?

Do Ameriky poletíte s islandskou aerolinkou WOW air.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Uvádíme ceny obsahující dvě příruční zavazadla: 42 x 33 x 25 cm a 56 x 45 x 25 cm, celkem do 12 kg. Pokud si vystačíte jen s jedním menším, odečtěte si od ceny 90 $.

Co podniknu v destinaci?

Spojené státy americké

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně letenek na konec června až červenec popřípadědo srpna, přibližně na tři týdny až měsíc. Nejlépe z Prahy ale nejsou problém okolní letiště. A chtěla bych navštívit Grand Canoyn, takže někam do této oblasti. Kolik je přibližně cena letenek na toto období? Vyplatí se čekat na nějakou akci? Nemohli byste mi případně poradit konkrétní letenky? Nyní jsem nejlevněji našla okolo 19 tisíc a to mi připadá drahé. Očekávala jsem cenu okolo 14 tisíc. Děkuji za rady

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, v létě bohužel cena standardní, akce se nedají očekávat, resp. spíše náhodou.

Přidat odpověď
před 4 lety

Díky! Máme letenky na březen do San Franciska.

Odpovědět
před 4 lety

Stačí hodina na přestup na Islandu?

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V pohodě ;) WOW Air je sice low-cost, ale přestupy jsou garantované a na přestupech ta aerolinka stojí. Letiště v Keflavíku je malé a k tomu uzpůsobené.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Flag Beach
ušetříš až 38%
Tam jsi ještě nebyl!
Ryanair
ušetříš až 75%
A už tam budem?
Socha svobody
ušetříš až 36%
Jedem!
Bavaro Punta Cana
ušetříš až 33%
Tam to bude krásný!
5226 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Berlín
Německo Přílet na letiště Berlín Schonefeld

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Schonefeld

Zavřít boční panel
Los Angeles
Spojené státy americké Přílet na letiště Los Angeles

Na letiště jezdí velké množství různých autobusových společností do různých částí města a okolí. Přímo k terminálům zajíždějí autobusy Flyaway, kyvadlové letištní autobusy, shuttle spoje do autopůjčoven a hotelů a dálkové spoje. Vždy odjíždí z druhého nástupiště v příletovém podlaží a jsou přehledně označeny. Jízdné se platí u řidiče.

Nejrychleji

Nejrychlejší cestu do mnoha částí Los Angeles zajišťují autobusy Flyaway (viz oficiální webna čtyřech linkách:

  • Centrum Los Angeles (Union Station): jízdní doba 75 minut, autobusy jezdí 24 hodin, 9,75 USD
  • Hollywood: jízdní doba 70 minut, autobusy jezdí 6:15–22:15, 8 USD
  • Westwood, Van Nuys: do Westwoodu zajíždí jen každý 2. spoj, jízdní doba kolem 100 minut, autobusy jezdí 24 hodin, 9,75 USD
  • Long Beach: cesta trvá 70 minut, autobusy jedou od 5:30 do 22:30, 9 USD.

Nejlevněji

Naopak nejlevnější způsob dopravy do centra Los Angeles nebo Long Beach je metro zelené linky ze stanice „Aviation/LAX“, kam nás od terminálu doveze letištní autobus "G" zdarma. Dále musíte ve stanici „Willowbrook“ přestoupit na modrou linku metra. Celkem cesta do Los Angeles i Long Beach vyjde na 1,75 USD + 1 USD za kartu, na kterou pak dále můžete nabíjet libovolné jízdenky. Lístek za 1,75 $ na kartě je přestupní a platí přesně 2 hodiny.

Celodenní jízdenka na všechny spoje "Metro" (tedy metro a autobusy na zastávkách označených písmenem "M") stojí 7 USD. Pozor, města Santa Monica či Manhattan Beach provozují vlastní systémy autobusů, na které se toto jízdné nevztahuje.

Celková cesta kyvadlovým autobusem k metru + zelenou linkou + modrou linkou bude trvat zhruba 60 až 70 minut. 

Alternativou je přestup na stříbrnou expresní autobusovou linku ve stanici "Harbor Freeway", nicméně zde platí speciální tarif za 2,50 $ + 1,75 $ na metro (přestupní se na Silver Line nevztahuje). Časová úspora navíc není nijak výrazná.

Lokální autobusy (Santa Monica, Venice Beach a další)

Lokální autobusy odjíždějí z autobusového nádraží, kam se od terminálu svezete kyvadlovým autobusem "LOT C" zdarma. Ten (na rozdíl od ostatních kyvadlových autobusů) odjíždí pouze z odletového podlaží, tedy po příletu musíte vyjet o poschodí výše. Interval činí 5 až 10 minut a cesta na autobusové nádraží trvá ani ne 10 minut.

  • Santa Monica, Venice Beach: využijte linku R3, jezdí od 5:30 do 19:30 (ve směru na letiště poslední spoj ve 21:00), intervaly 15 až 20 minut, cena jízdenky 2,50 $, případně pomalejší zastávkovou linkou číslo 3 za 1,25 $.
  • Redondo Beach, Manhattan Beach, Hermosa Beach: využijte autobus číslo 109 s intervalem 45 minut, který jede od 6:00 do 20:30, jízdné za 1 $.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1t1vXxPBAbxcAy6J7IUs_2a8NBT4]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Los Angeles

Zavřít boční panel
San Francisco - Golden gate bridge
Spojené státy americké Přílet na letiště San Francisco

Vzhledem k více jak 20kilometrové vzdálenosti od kraje San Francisca je doprava zajištěna příměstským vlakem BART (Bay Area Rapid Transit).

Vlaky odjíždí každých 20 minut a cena jízdenky se pohybuje okolo 9 $ v závislosti na cílové stanici (např. centrum San Francisca za 8,95 $, centrum Oaklandu za 9,35 $). Stanice metra San Francisco Int'l Airport Station je s letištními terminály spojena vláčkem AirTrain.

Doba jízdy z letiště do města trvá mezi 30 a 40 minutami, metro jede od 4:00 do půlnoci.

Do centra i na předměstí jižně od letiště se dostanete i autobusovou linkou 292 nebo ve špičkách linkou KX. Tyto varianty představují nejlevnější variantu dopravy, za jízdenku zaplatíte 2,25 $ ve směru do centra a 4 $ ve směru z centra. Na letišti sledujte směrovky "SamTrans", lístky lze platit pouze v přesné hotovosti u řidiče.

Během nočních hodin se na letiště dostanete autobusem číslo 397, která odjíždí centra (ulice Mission Ave.) každou hodinu. Linka pokračuje dále na jih až do Palo Alta.

V infostáncích na letišti můžete zakoupit i jízdenky na MHD přímo v San Franciscu (na BART se nevztahují). Více informacích na sfmta.com.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1cqrDWiiysGVYZs7r2wGePnHwTkk]

Na letiště Oakland (OAK)

Doprava na blízké oaklandské letiště snad nemůže být jednodušší. Na letišti naskočte na BART směrem do centra San Francisca, kde v libovolné stanici v úseku Daly City – West Oakland přestoupíte na linku směr Pleasanton nebo Fremont. Ve stanici "Coliseum/Oakland Airport" pak už stačí přesednout na krátký automatický vláček, který vás doveze přímo před terminál letiště Oakland.

Celkem cesta zabere asi 50 minut a za jízdenku zaplatíte 15,70 $.

Na letiště San Jose (SJC)

Nejrychleji: Naskočte na metro "BART", dojeďte jednu stanici na San Bruno (7,65 $), kde přestoupíte na vlak Caltrain směr San Jose (9,75 $). Tím dojedete do stanice Santa Clara, kde přestoupíte na autobuse číslo 10, který vás zdarma odveze přímo k terminálu letiště San Jose. Celá cesta bude trvat zhruba 75 minut.

Nejlevněji: Nastoupíte na autobus číslo 292 (4 $), směrem na Hillsdale. V zastávce "Burlingame" přestoupíte na vlak Caltrain směr San Jose (9,75 $). Tím dojedete do stanice Santa Clara, kde přestoupíte na autobuse číslo 10, který vás zdarma odveze přímo k terminálu letiště San Jose. Celá cesta bude trvat zhruba 90 minut.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště San Francisco

Zavřít boční panel
Miami
Spojené státy americké Přílet na letiště Miami

Od terminálu nejprve musíte využít krátkou linku automatického vláčku „MIA Mover“ k centrálnímu dopravnímu uzlu „Miami Central Station“, kde se nachází mimo jiné i autopůjčovny. Vláček je zdarma a jezdí 24 hodin denně, cesta trvá asi 3 minuty.

Do Miami

Nejrychleji se z letiště do centra dostanete metrem oranžové linky, míříte-li rovnou na Miami Beach, poslouží vám přímá autobusová linka číslo 150 nebo linka J. Jedotná cena jízdenky na metro a běžné autobusy činí 2,25 $, expresní autobusové linky pak stojí 2,75 $. Cesta do centra Miami nezabere déle než 30 minut.

Pro cesty metrem je nutné zakoupit si za 2 dolary EASY Card, na níž můžete dále dobíjet libovolné částky.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1u8e0TRGMVQaKYIsgyu2JoOYEu7Y]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Fort Lauderdale, West Palm Beach

Pro cesty na sever od Miami až po West Palm Beach využijete železniční linku „Tri Rail“. Vlaky jezdí od 4:00 do 21:40 každých 20 minut ráno, jednou za hodinu přes poledne a jednou za půl hodiny odpoledne. Jízdenky stojí od 2,50 USD do 6,90 USD podle ujeté vzdálenosti.

Tri Rail využijete i v případě přesunu z Miami na další letiště v miamské aglomeraci – Fort Lauderdale a West Palm Beach:

  • Fort Lauderdale: cesta bude trvat 45 minut a zaplatíte za ni 3,75 USD,
  • West Palm Beach: na letiště pojedete hodinu a 45 minut a za cestu zaplatíte 6,90 USD.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Miami