Low-costem z Berlína do USA. Letenky od 7 220 Kč

Zpáteční
Před 30 dny

Jak akci využít?

Islandská low-cost aerolinka WOW Air spouští předvánoční výprodej letenek z Německa s jedním přestupem na Islandu do mnoha měst USA. Stačí při nákupu letenky zadat promo kód WOWXMAS a následně se přihlásit k odběru novinek (zabere to opravdu jen minutu). Obvykle sice akce WOW air příliš nezmiňujeme, především kvůli jejich velice striktní politice zavazadel, kdy v základní ceně letenky je pouze malý batůžek rozměrů 42 x 33 x 25 cm (podobně jako dříve u Wizz Airu), který je při cestách do USA dosti nepraktický, nicméně v dnešní akci platí, že i když přidáme k rezervaci odbavené zavazadlo, stále jsme na ceně pod 9.000 Kč při cestě do Kalifornie. A to je nabídka, která je momentálně nedostižná.

Mnoha z vás však jistě bude stačit klasické příruční zavazadlo 56 x 45 x 25 cm a 12 kg + menší rozměrů výše uvedených. V takovém případě je cena ještě zajímavější, níže uvádíme letenky po přidání klasického příručního zavazadla. Nejprve vyberte nejlevnější tarif WOW-Basic a až po té přidávejte zavazadla. Pokud budete chtít letět s větším odbaveným do 20 kg, nepřidávejte do rezervace "Carry-on bag" (menší "Personal item 42 x 33 x 25 cm je zdarma vždy), ale pouze "checked-bag", připlatíte si tak cca 40 USD oproti ceně níže uvedené. Ano, je to složité, jakékoliv nejasnosti rádi zodpovíme v komentářích.

Naopak pokud se mezi vámi skutečně najdou tací, kterým stačí jen malý batůžek, od ceny si odečtěte 90 dolarů, pak váš trip bude opravdu low-cost :)

Letenky se vyplatí kupovat především do dražších či méně frekventovaných destinací, typicky Kalifornie nebo třeba Florida. Dostupné jsou však i destinace na východním pobřeží, např. Pittsburgh, Boston, Washington nebo kanadské Toronto.

Letenky

Běžná cena: 11 000 Kč
 • Berlín - Los Angeles
Odkud Berlín Berlín Schonefeld
Kam Los Angeles Los Angeles
 • Zpáteční letenka
 • Na Leden - duben
 • 1 přestup
 • 14 hodin letu

Cena od 7 220 Kč 

Vyhledej letenky od 7 220 Kč

booking.wowair.com

 • Berlín - San Francisco
Odkud Berlín Berlín Schonefeld
Kam San Francisco San Francisco
 • Zpáteční letenka
 • Na Leden - březen
 • 1 přestup
 • 14 hodin letu

Cena od 7 890 Kč 

Vyhledej letenky od 7 890 Kč

booking.wowair.com

 • Berlín - Miami
Odkud Berlín Berlín Schonefeld
Kam Miami Miami
 • Zpáteční letenka
 • Na Leden - březen
 • 1 přestup
 • 12 hodin letu

Cena od 7 870 Kč 

Vyhledej letenky od 7 870 Kč

booking.wowair.com

Ukázka letenek z 22. 12. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 11 000 Kč. Ušetříš přibližně 34 %.

Platnost

Platí do 23.12. nebo do vyprodání nejlevnějších míst.

Termíny

Většina nejlevnějších cen v průběhu ledna až dubna 2018.

Přestup

Kratší přestup na letišti Keflavík.

Dopravce

Do Ameriky poletíte s islandskou aerolinkou WOW air.

Zavazadla

Uvádíme ceny obsahující dvě příruční zavazadla: 42 x 33 x 25 cm a 56 x 45 x 25 cm, celkem do 12 kg. Pokud si vystačíte jen s jedním menším, odečtěte si od ceny 90 $.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně letenek na konec června až červenec popřípadědo srpna, přibližně na tři týdny až měsíc. Nejlépe z Prahy ale nejsou problém okolní letiště. A chtěla bych navštívit Grand Canoyn, takže někam do této oblasti. Kolik je přibližně cena letenek na toto období? Vyplatí se čekat na nějakou akci? Nemohli byste mi případně poradit konkrétní letenky? Nyní jsem nejlevněji našla okolo 19 tisíc a to mi připadá drahé. Očekávala jsem cenu okolo 14 tisíc. Děkuji za rady

Dobrý den, v létě bohužel cena standardní, akce se nedají očekávat, resp. spíše náhodou.

Avatar uživatele

Díky! Máme letenky na březen do San Franciska.

Avatar uživatele

Stačí hodina na přestup na Islandu?

V pohodě ;) WOW Air je sice low-cost, ale přestupy jsou garantované a na přestupech ta aerolinka stojí. Letiště v Keflavíku je malé a k tomu uzpůsobené.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Hurá za zážitky!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

To budou fotky!

Na lehko z Vídně do Toronta nebo na Floridu
-27 %

A už tam budem?

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Německo Přílet na letiště Berlín Schonefeld

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Schonefeld

Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké Přílet na letiště Los Angeles , San Francisco , Miami

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Los Angeles
Průvodce pro letiště San Francisco
Průvodce pro letiště Miami