Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Skvělé ceny z Prahy na Madeiru bez nočních přestupů v Lisabonu aktuálně nabízí společnost TAP na konec května a počátek června. Zpáteční letenky do Funchalu pořídíte za 3 745 Kč, což je dlouhodobě nejnižší cena, za kterou lze z Prahy na Madeiru odlétat. Na nejnižší cenu dosáhnete koupí přímo přes web aerolinky TAP, preferujete-li české prodejce, nejvýhodnější cenu nabídne Letuška za 3 970 Kč.

Příklady termínů:

 • 24. - 31.5.
 • 28.5. - 4.6.
 • 31.5. - 7.6.
 • 4. - 11.6.
 • 7. - 14.6.

Mnoho dalších termínů v první polovině června pak stojí 4 009 Kč.

Ubytování s možností storna zdarma klidně rezervujte dlouho dopředu, abyste dosáhli na co nejnižší cenu. Madeira patří k levnějším destinacím a týden pro 2 v hezkém apartmánu či hotýlku pořídíte od 5 500 Kč. Standardem jsou ceny mezi 7 a 8 000 Kč, tj. okolo 3 500 Kč na týden na osobu. Podívejte se na seznam všech ubytování na Madeiře.

S letenkami a případným půjčením auta se tak vejdete s rezervou do 9 000 Kč. Jen pro porovnání, nejlevnější zájezdy na Madeiru přes cestovní kanceláře na týden startují na částce 13 500 Kč.

Madeira v době Covidu

Červen je daleko a s mírným optimismem očekáváme situaci minimálně podobnou jako byla loni v létě. Lze však předpokládat, že pro cestu na Madeiru bude stále nutný PCR-test, který si můžete udělat buď v ČR 72 hodin před odletem (cca 1 300 Kč), případně celou dobu trvání pandemie Madeira nabízí PCR-test zdarma po příletu s tím, že do výsledku (obvykle 24 hodin) jste v hotelové karanténě.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
FNC Madeira
Portugalsko
Funchal
Zpáteční 12 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 000 Kč . Ušetříš přibližně 38 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Květen a červen

Jsou během letu přestupy?

Lisabon Portela

S kým poletím?

TAP Portugal

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční zavazadlo o rozměru 55 x 40 x 20 cm a jedno menší

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

23 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele matej15
matej15

TAP ty lety začíná pěkně promazávat a samozřejmě to nedává nijak vědět, takže si zkontrolujte v Manage Booking jak jste na tom. V některých dnech tam je hezkých 10 hodin čekaní přes noc na letišti na ranní odlet do Prahy. Nicméně těm letům Praha - Lisabon dávám pár dní, než je stejně zruší taky, takže pak už je to jedno.

před rokem
divan
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 430 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-02-25T10:37:40+01:00)

Standardní přístup TAP: změny/zrušení letů aktivně neoznámí, člověk si je musí sám hlídat. Nevím, jestli existuje jiná aerolinka, která o změnách nedává vědět. Pokud si dobře pamatuju, od všech ostatních mi přišel mail a/nebo SMS o změně.

před rokem
Avatar uživatele Tomáš _42
Tomáš _42

Díky moc za upozornění, náš let byl taky zrušen. Vypadá to, že nás sami přebookovali na jiné lety v ty samé dny, akorát trochu horší časy.

Dobrý den,

neměl by někdo zájem o vouchery ? Mam tři v hodnotě dohromady cca 15 000 Kč .

před rokem
divan
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 430 komentářů
 • Poslat zprávu

@martina: voucher od TAP není zrovna lukrativní zboží. Mj. vzhledem k ekonomickému stavu TAP a k jejich celkovému přístupu. Pochybuji, že se tu najde zájemce. Zkuste vouchery utratit za letenky a třeba se vám podaří je proletět.

před rokem
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Souhlasím s touhle radou. Nevěšte ale hlavu. Pokud ty vouchery jsou aspoň do půlky roku, tak je slušná pravděpodobnost, že je proletíte aspoň z větší části (na Madeiru). Portugalsko už ukázovalo, že se snaží být turismu otevřené, takže obštrukce budou dělat co nejmenší. Jakmile bude stačit aspoň antigen, tak vůbec neváhejte a leťte.

Avatar uživatele
Jirka Charous

Moc díky, za akci, zakoupeno na červen, tak to snad dopadne.

Odpovědět
před rokem

Dobrý den,netušíte,prosim,jak je to pak s přestupem?zda by vůbec bylo možné zajet si do centra Lisabonu při čekání na další let?Díky!

před rokem
Martin Vícha

Záleží, kolik tam budeš mít času. Z letiště do centra Lisabonu je to 30-40minut jízdy metrem, tak si to musíš podle toho spočítat.

před rokem

Dobrý den,díky. Ja spise myslela s ohledem na covid situaci, jak je to při přestupu s potřebou negativního testu atd. Zda se musí počkat na letišti, nebo se dá zajet do města. Netušíte někdo? Díky moc.

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Tezko ti nekdo rekne, co bude v kvetnu nebo cervnu

25.6. 2020 nám byl stornován let na Madeiru pro 10 lidi. Koupeno přes student agency. Do dnešního dne nám nevrátili ani korunu. Prý Tap Portugal nic nevyplácí......

před rokem

Ahoj Marcelo, měl jsem letenky na listopad 2020 pro 2 lidi. Koupeno přímo od TAP Portugal. Při stornu letenky mi vystavili 2x voucher na cenu letenky + 10% navíc. Myslím, že student agency by Ti měla nabídnout to samé... Hloupé je, že když jsem poté voucher uplatňoval na nákup letenek na léto 2021, mohl jsem uplatnit jen jeden voucher s každým nákupem.

před rokem

Marcelo, měla jsem letenky přes My trip, tyto jsem obešla a zažádala u TAP sama a 5 dnů nato dorazily vouchery. Peníze TAP opravdu nevypláci.

Avatar uživatele polasekjan
polasekjan

prosím vás víte jak je to s tím čekáním na výsledek testu v hotelu? jedná se o hotel který je mi určen (v tom případě mě zajímá cena), nebo můžu čekat tam kde mám rezervované ubytování? díky

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V případě Madeiry by mělo být možné čekání na jakékoliv adrese, kterou vy uvedete, konkrétní hotely neurčují.

Prosím pěkně, kde seženu ten PCR test za 1300kč včetně papíru, který tam budu ukazovat? Předpokládám, že na SMSku se mi vysmějou.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Například Spadia Žluté Lázně: https://www.spadia.cz/verejnost/...ertifikat/

Avatar uživatele
lma

No aktuálně do letenek na květen/červen navrch TAP to koupí opravdu jen dobrodruh či ten co neví co z penězi ..

Odpovědět
před rokem

Podle webu TAP nejsou žádné přímé lety. Vše je s přestupem v Lisabonu.

před rokem
Avatar uživatele
Michal _47

Však tam taky není nic o tom, že by to byl přímý let :D ...je tam napsáno pouze, že se nejedná o noční přestup, který na tomto spoji býval dost klasika :-)

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Však ano, přestup je v Lisabon, viz informace "Co se ještě hodí vědět".

Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
To bude jízda!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam to bude krásný!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Hurá za zážitky!
Ibiza
ušetříš až 87%
Jedem!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Funchal
Portugalsko Přílet na letiště Funchal Madeira

Půjčení auta

Madeira je ostrov ideální k poznávání autem, kterým se jedině dostanete na všechna zajímavá místa. Nejjednodušší variantou je půjčení auta přímo na letišti, kde sídlí všechny autopůjčovny, včetně skoro všech nadnárodních firem.

Ceny autopůjčoven se příliš neliší během celého roku a pohybují se od cca 3 800 Kč za malé auto po cca 5 500 Kč za větší auto na týden. Detailnější informace o půjčovnách aut, provozu nebo cenách benzínu najdete v našem průvodci po Madeiře.

Autobusem

Dopravu na letiště obstarává autobusová společnost SAM, která jezdí z Funchalu po celé východní Madeiře. Zastávka autobusů je hned u východu z příletové haly. Jízdenky na všechny spoje koupíte u řidiče, v centru města pak i na hlavním autobusovém nádraží SAM v pokladně. Všechny linky ve Funchalu vyjíždějí nebo zastavují na autobusovém nádraží SAM (přesná poloha na mapě)

Nejrychleji se do Funchalu dostanete speciální autobusovou linkou Aerobus, která zastavuje jak v centru města, tak u známé pláže Formosa. Autobusy každý den navazují na letový řád (viz jízdní řád a mapa) a cesta do města zabere asi 30 minut, k pláži Formosa cca 50 minut. Jízdenka stojí 5 EUR jednosměrně, resp. 8 EUR zpáteční, kterou můžete využít na libovolný spoj (platí 1 rok od zakoupení.

Levnější je spojení běžnými autobusovými linkami, které nejezdí tak často, a cesta do Funchalu trvá asi 45 až 50 minut. Cena jízdenky se řídí dle zón (letiště patří do zóny Machico):

 • Funchal: 3,35 EUR
 • Machico: 1,30 EUR
 • Santa Cruz: 1,95 EUR

Na letišti zastavují linky 20, 23, 53, 113 a 208, všechny lze využít pro cesty do Funchalu. Pozor při cestě z centra, stejnými čísly mohou být označeny i městské autobusy pohybující se pouze po Funchalu, jedná se však o rozdílné linky! Na letiště jezdí pouze zeleno-žluto-bílé (někdy celé bílé) autobusy společnost SAM a žádné jiné.Vždy se před nástupem ujistěte u řidiče, zda jede na letiště.

 • Linka 20 – na letiště jede cca 4x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Porto Novo, Caniço a Santo da Serra (jízdní řád a mapa)
 • Linka 23 – na letiště jede cca 3x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz (jízdní řád a mapa)
 • Linka 53 – na letiště jede cca 1-2x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Porto da Cruz a Faial (jízdní řád a mapa)
 • Linka 113 – na letiště jede cca 7-8x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Caniçal a Ponta de Ponta de São Lourenço (jízdní řád a mapa)
 • Linka 208 – na letiště jede cca 1x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Porto da Cruz a Faial (jízdní řád a mapa)
 • Jízdní řády všech linek na ostrově naleznete na webu sam.pt.

Taxi

Oficiální žluté taxíky s modrým pruhem musí mít vždy zapnutý taxametr a na Madeiře se prakticky nevyskytují problémy s nepoctivými taxikáři. Cena z letiště do centra Funchalu se pohybuje mezi 18 EUR a 22 EUR podle délky trasy.

Levnější variantu (cca 14 až 16 EUR) nabízí Uber.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Funchal Madeira