Mekong

Mimosezónní rychlé lety z Prahy do Vietnamu. Letenky od 11 583 Kč

10 komentářů
2019-03-28T12:39:00+01:00

O akci

Se zajímavou nabídkou pro milovníky jihovýchodní Asie přichází společnost Air France. Akční letenky nás tentokrát zanesou do metropole jižního Vietnamu Ho Či Minova Města, které poslouží jako základna pro cesty dál po zemi anebo třeba do blízké Kambodži. Nejlevnější letenky za 11.583 Kč se dají pořídit v květnu, červnu, září a na přelomu listopadu a prosince. Mimosezónní období přes léto se vyznačuje především prudkými, ale obvykle krátkými (cca hodinu trvajícími) dešti v odpoledních nebo večerních hodinách. Cestování tak nijak výrazně vůbec nemusí narušit. Přelom listopadu a prosince už je počasí výrazně méně deštivé.

Open-jaw lety s příletem do Hanoje a odletem z Ho Či Minova Města pak vyjdou na 12.466 Kč, což je rozhodně dobrá varianta, pokud chcete Vietnam procestovat celý.

Inspiraci na cesty můžete načerpat nejen z našeho průvodce po Vietnamu, ale taky z několika cestopisů, které popisují autentické a mnohdy i vtipné zážitky a zkušenosti cestovatelů.

  • Ušetříš až 23 % oproti obvyklé ceně 15 000 Kč
  • Hledej v období Květen, červen, září a přelom listopad/prosinec
  • Čeká tě přestup na letišti Paříž Charles de Gaulle
  • Poletíš s aeroliniemi Air France
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.
PRG/Praha
SGN/Ho Či Minovo Město
Zpáteční letenky
16 hodin letu (1 přestup)
PRG/Praha
HAN/Hanoj SGN/Ho Či Minovo Město
PRG/Praha
Open-jaw letenky
16 hodin letu (1 přestup)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Ho Či Minovo Město, letiště Hanoj.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2019-03-28T13:07:22+01:00

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Zbyněk
Zbyněk
před 4 lety

Ahoj, máte prosím někdo zkušenost, zda lze koupit do Vietnamu (jako Čech pouze s českým pasem) letenky s rozpětím příletu a odletu delším než je doba platnosti víza?

MZV uvádí: Elektronické vízum se vydává pouze k jednomu vstupu s maximální délkou platnosti do 30 dnů. https://www.mzv.cz/jnp/cz/encykl.../visa.html)

Lze tedy snadno koupit i letenky třeba s rozpětím přílet/odlet 3 měsíce a člověk bude muset s koncem víza ("pouze") vycestovat+přicestovat, nebo se s nákupem a rozpětím příletu/odletu delším než 30 dnů vystavujeme riziku nevpuštění do země? (Některé země asi vyžadují mít letenku i pro návrat, než vás vpustí do země.)

Děkuji předem za jakékoliv info. :-)

Avatar uživatele
Adam _2
před 4 lety

Ahoj,

E-visa je jen jeden způsob a ten je skutečně pouze na 30dní , na 90 dní dostaneš vízum na základě approval letter a poté až ve vietnamu visa on arrival do pasu. U všech víz je možnost koupit single entry a multiple entry variantu. Jinak zpáteční letenku po mě vidět nechtěli a potkal jsme lidi co ji ani v době pobytu ve Vietnamu ještě neměli koupenou, vízum (popř. schvalovací dopis kontorlovali už v Praze) ;-) Další možnost a to nejdražší je vyřízení víza v praze na velvyslanectví.

Jinak https://immigration.gov.vn je oficiální stránka pro E-visa.

Jinak tu je taky něco napsáno k variantě Visa on arrival https://www.cestujlevne.com/pruv...etnam/viza

Vrátil jsem se v pondělí tak je info. docela čerstvá. :-)

Avatar uživatele Zbyněk
Zbyněk
před 4 lety

Ahoj Adame,

super, děkuji za odpověď s detaily i za link na bezva článek!

Visa-on-arrival i e-visa se samostatně zdají ok.

Ještě zkouším ověřit, zda lze při cestě na necelé čtyři měsíce (září-leden) žádat o obě víza (VOA + e-visa) v po sobě následujících termínech (s jedním plánovaným výjezdem mimo Vietnam). Uvidím, zda mi na to odpoví pražský konzulát.

Díky, Z

Avatar uživatele
Ivan
před 4 lety

Já tam teda nalézám za stejnou cenu i pozdější termíny, např. PRG-SGN 26.11.-11.12.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Jj, pravda, jde i přelom listopadu/prosince, to už je super období!

Avatar uživatele
Ivan
před 4 lety

Jakej jsem? 😉

Avatar uživatele
Martina
před 4 lety

Zdravím, ten jejich vyhledávač mě pěkně zlobí, pořád mi to skáče a hází různé ceny (airfrance)… Nedalo by se prosím sehnat letenky za podobnou cenu, odlet nejdříve 24.6., návrat nejpozdějí 31.7. … ideálně na 3 týdny, buď jen Ho Či Min nebo open-jaw… Děkuji moooc

Avatar uživatele
František Ruda
před 4 lety

A co letenky Praha - Hanoj - Praha v termínu cca 14.9. - 6.10.

Díky

František Ruda

cechvthajsku
před 4 lety

Tak za tohle si vyslouzis zlatyho bludistaka.

Kryštof Hájek
před 4 lety

V odkazu výše můžete destinaci změnit na libovolnou jinou. Hanoj v daném termínu tedy vyjde cca na 13,5 tisíce. Open-jaw lety s příletem do Hanoje a odletem ze Saigonu na 12,5 tisíce.

Další akce