Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Především pro moravské a slovenské cestovatele se otevírá zajímavá příležitost k návštěvě jednoho z nejrozmanitějších ostrovů v Asii – Srí Lanky. Na své si přijdou milovníci pláží, teplého počasí, exotických zvířat, hor, džungle i kulturních pamětihodností. Zpáteční letenky z Budapešti do Colomba v průběhu dubna, května a června seženeme od 8.978 Kč, z Prahy ani Vídně přitom neklesnou pod 13 tisíc.

Vedlejší sezony se nebojte. Na Srí Lance bude hezké počasí vždy, jen v různých částech ostrova v jinou dobu. Jarní období obecně vybízí k návštěvě severovýchodního pobřeží, případně vnitrozemí, více napoví náš průvodce Srí Lankou.

Na zpáteční cestě čekejte 21hodinový přestup v Kyjevě, který je jedině plusem a vítanou možností k návštěvě města. Hotely jsou levné, jídlo je levné, alkohol je levný... Zkrátka v Kyjevě se určitě nudit nebudete.

Dostupné termíny:

  • Tam: 17. dubna; 15, 19, 22, 29. května; 2, 5, 9, 12, 16, 19, 23, 26. června
  • Zpět: 2, 23, 27, 30. května; 3, 6, 10, 13, 17, 20, 24, 27. června; 1, 4, 8. července

Od 6.3. je na 10 dní vyhlášen výjimečný stav v oblasti Kandy ve středu ostrova z důvodů lokálních násilností mezi muslimy a buddhisty, vzhledem k hlavní turistické sezoně se dá očekávat snaha o rychlé řešení situace.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Budapešť
Budapešť BUD
Maďarsko
CMB Kolombo
Srí Lanka
Pláž poblíž Kolomba
Zpáteční 32 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 13 000 Kč . Ušetříš přibližně 31 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od dubna do června, viz výše všechny dostupné termíny.

Jsou během letu přestupy?

Na letišti Kyjev Boryspil, cestou tam kratší, cestou zpět celodenní přes noc.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Srí Lanka

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letět na Sri Lanku v době, kdy je tam výjimečný stav se mi nezdá dobrý nápad.

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Máš nějaký informace o tom, že tam bude na 10 dnů vyhlášený výjimečný stav i v dubnu? Ve Francii byl výjimečný stav 2 roky.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Macarella Beach
ušetříš až 66%
To bude jízda!
Hurghada
ušetříš až 37%
To budou fotky!
Gran Vía
ušetříš až 68%
Tam jsi vždycky chtěl!
Split
ušetříš až 38%
Jedem!
4910 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Budapešť
Maďarsko Přílet na letiště Budapešť Ferenc Liszt

Nejlevnější možností dopravy do centra je autobus číslo 200E, který jede ke konečné stanici modré linky metra M3 „Köbanya-Kispest“ (do konce roku 2020 jezdí autobusy kvůli výluce ke stanici metra M3 „Nagyvárad“). Odtud už snadno dojedeme přímo do centra metrem. Celková doba cesty činí asi 50 minut a zaplatíme za ní 530 HUF (přestupní jízdenka na 100 minut). V jízdenkových automatech lze platit kreditní kartou. 24hodinová jízdenka (platí skutečně 24 hodin od označení) vyjde na 1 650 HUF.

Od června 2017 jezdí také expresní linka 100E bez přestupu přímo do centra města (staví jen na Kálvin Tér a Deák Ferenc Tér). Jede od 4:00 do 0:30 každých 10 minut, přičemž cesta zabere asi 30-40 minut. Na této lince však platí speciální tarif: jedna jízda vyjde na 900 HUF a jízdenku není možné použít na jiné linky, stejně jako jiné jízdenky nelze použít na trasu 100E.

Alternativní způsob nabízí nově od roku 2017 autobusová společnost Flibco. Z letiště jede přímo do centra se zastávkami na autobusovém nádraží Népligét, Deák Ferenc tér a u nádraží Nyugati, Déli a Keleti. Cesta do centra zabere zhruba 70 minut, autobusy jezdí 24 hodin denně každých 30 minut při ceně 9 € za jednosměrnou jízdenku. Rezervaci lze provést online.

Průvodce pro Maďarsko
Průvodce pro letiště Budapešť Ferenc Liszt

Zavřít boční panel
Pláž poblíž Kolomba
Srí Lanka Přílet na letiště Colombo Bandaranaike

Do Negomba

Snadné a poměrně levné spojení mezi letištěm a Negombem nabízejí místní tuk-tukáři. Cesta vás bude stát v závislosti na smlouvacím umu 500–800 rupií.

Negombo využívají cestovatelé k rychlé aklimatizaci a následnému vydání se do zbytku Srí Lanky díky železniční cestě.

Do Colomba

Asi nejlepší způsob, jak dosáhnout Colomba, bude využití autobusu. Žádné nápisy nebo zastávkové sloupky neuvidíte, autobus staví cca 300 metrů od letištní budovy vlevo. Oficiální autobusová linka je označená číslem 187-E3, během dne jezdí zhruba každých 30 minut a do oblasti „Fort“, což je centrum města, se za cenu 110 rupií / 19 Kč, dostanete asi za 60 až 70 minut. Mezi 17:00 a 6:00 jezdí autobusy nejezdí, místo nich je nutné využít dodávku ve stejné trase, která vyjíždí až se naplní. Jízdenka stojí 150 rupií / 27 Kč.

Alternativním způsobem je cesta vlakem ze zastávky „Free Trade Zone“ (googlemaps označují jako „Katunayake South“) vzdálené asi 2 kilometry od letiště. K nádraží vede chodník podél hlavní silnice nebo je možné popojet asi za 100 rupií tuk-tukem. Vlaky jezdí zhruba jednou za hodinu, jízdní řád je dost nepravidelný a je lepší si ho ověřit na webu železnic (stanice v centru se jmenuje „Colombo Fort“). Jízdenka stojí 30 rupií a cesta trvá asi hodinu.

Na rozdíl od autobusu je cesta vlakem sice méně pohodlná, ale o to autentičtější.

Cena taxi do Colomba do značné míry závisí na umění najít to nejlevnější. Pohybovat se může kdekoliv mezi 1.750 a 3.500 rupiemi / 290–580 Kč.

Asi 500 metrů od letiště se nachází meziměstský autobusový terminál, kam vás od terminálu doveze kyvadlový autobus zdarma (jezdí každých 15 minut).

Průvodce pro Srí Lanka
Průvodce pro letiště Colombo Bandaranaike