Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pro návštěvu New Yorku zvažte možnost využití akčních tarifů 5* letecké společnosti Singapore Airlines. Ta díky 5. svobodě v letecké dopravě operuje svým letadlem Airbus A380 lety mezi Frankfurtem a New Yorkem, kdy v návaznosti na přípoj z Prahy nabízí zpáteční letenky za 9.590 Kč s omezenou dostupností po celý rok. Výhodné ceny najdete taktéž během letních prázdnin, kdy například v červenci poletíte 11,5 tisíce – běžně 17 a více.

Krom pohodlí na palubě největšího dopravního letounu uvítáte i 2 kusy zapsaných zavazadel, každé o 23 kg.

Na zpáteční cestě vás čeká celodenní přestup ve Frankfurtu, kdy se vydejte na 10 hodin do města a obhlédněte jak historické, tak nové byznys centrum.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
JFK New York
Spojené státy americké
New York
Zpáteční 11 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 11 500 Kč . Ušetříš přibližně 17 %.

Do kdy akce platí?

Cena je platná do vyprodání míst v tarifu Q.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od dubna do prosince.

Jsou během letu přestupy?

Krátký a na zpáteční cestě celodenní přestup ve Frankfurt.

S kým poletím?

Jedna z nejlepších aerolinií dle kvality Singapore Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně stadnardně příruční zavazadla a 2 kusy zapsaných, každé o 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

22 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj,

právě se chystám tyhle letenky koupit ;) Ale je tam 1 hodina na přestup...Je reálné to stihnout? Máte někdo zkušenost? Nebo jsou povinni počkat, pokud se jedná o stejnou aerolinku? Předem všem moc díky, K.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, stihnout se to určitě dá. A povinni počkat nejsou, ale jsou povinni případně zajistit a zdarma přebookovat na nejbližší další spoj, což zrovna v případě New Yorku, kam z Evropy míří stovky letů, problém není :)

Přidat odpověď
před 4 lety

Letíme tímto spojem příští týden, nevíte zda při odbavení v Praze dostaneme palubní lístky a přidělený sedadla i z Frankfurtu do JFK ? nebo si to musíme ještě ve Frankfurtu zařizovat zvlášť ? Někde jsem tady v diskuzich pročítala, že online check in nám nepůjde. Možná hloupý dotaz, ale nemám zkušenost s přestupem. Předem díky

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, dostanete letenky na oba úseky v Praze :)

Přidat odpověď
před 4 lety

Ahoj. Máme pri zpáteční cestě 1 den ve Frankfurtu. Musíme si zavazadla vyzvednout hned ve Frankfurtu nebo s námi poletí do Prahy a není třeba se o ně starat? Diky za info.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Měla by letět do Prahy.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, dá se ještě najít nějaký termín na začátek července do konce září/ začátek října za pěknou cenu? Děkuji! Našla jsem jen 18000Kč .

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Bohužel, to jsou standardní prázdninové ceny. Lepší je odlet koncem června.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Jak to, že tu nikdo nepostoval skvělé ceny na prázdniny. Dopoledne šlo koupit za 274,- EUR, teď už 350,-. Ale i tak na prázdniny celkem dobrý deal. Stejný routing, tedy PRG-FRA-JFK.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To jakože ten error lucky2go/esky?

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Tak pokud to byla OTA chybka, tak pak jasné a beru zpět... Díval jsem se v telefonu, vypadalo to, že to jde koupit, úplně detaily jsem neviděl. Nicméně i za 350 vzhledem k termínu a dopravci je ok.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jo, šlo to jen skrze lucky2go ... jeden z novějších shit brandů. Prázdniny to nebyly, druhý polovina srpna je standardně za nízké ceny.

A riskovat to, že vzápětí letenky zruší a platba se vrátí mínus poplatek za platbu, nebudeme :) Já jen, abychom si zametli před vlastním prahem.

před 4 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Neřeším prodejce.... Ale druhá polovina srpna jsou pořád prázdniny a s SQ se tam za tuhle cenu normálně nedostaneš ani omylem, tak jen ať to zase sedí úplně.

před 4 lety

Ať to sedí úplně, teď je to celkem probraný, ale předtím tam byla řada termínů na druhou půlku srpna. Koukal jsem na to víc jak měsíc zpátky u Pelikana. Obecně s nižšíma cenama pro lety do USA na druhou půlku srpna má David pravdu.

Přidat odpověď
před 4 lety

Co krátký přestup ve Frankfurtu? Dá se to stíhat?

Odpovědět
před 4 lety

Je tu teda někdo ochotný poradit? ☺️

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nikdo vám zavazadla neukradne a ano, počkají tam na vás. Na nás takhle čekala jednou 8 hodin.

Co se týče spaní, tak ideálně v letadle, neboť přiletíte do USA dopoledne.

Přidat odpověď
před 4 lety

Michale, ptala jsem se někoho, kdo má zkušenosti a je inteligentní. Ale ty asi postrádáš oboje. Ale díky za názor :—)

před 4 lety
Avatar uživatele
David _23

Co je k tomu potřeba za inteligenci? Jestli na tebe počkaj kufry? Né, asi ti je hoděj doprostřed haly a rychlejší bere..

Michal má pravdu, navíc, pokud by jsi místo spamování stupidníma otázkama tu, věnovala pár minut hledání ve fóru, všechny odpovědi tam najdeš.

Přidat odpověď
před 4 lety

S takovymi dotazy bych byt tebou radsi ani nikam nelital....

Odpovědět
před 4 lety

A prosím, chci se zepat jak je to s vyzvednutim zavazadel. Prvně jde se na pohovor a potom až pro zavazadla takže tam na me zavazadla počkají nebo jak? Jakoze jestli tam budu třeba 2 hodiny stát aby mi někdo zavazadlo neukradl. Díky Linda

Odpovědět
před 4 lety

Ahoj. Chci se zeptat jak přežít celodenní přestup ve Frankfurtu a jak postupovat při letech na zapad(kdy spát atd) děkuji moc Linda

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Hurá za zážitky!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
A už tam budem?
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Tam jsi vždycky chtěl!
Ibiza
ušetříš až 87%
A už tam budem?
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké Přílet na letiště New York John F. Kennedy

K dopravě na Manhattan, do Queensu, Brooklynu či Long Island City vždy využijete linky metra, na které se musíme dopravit z letiště.

Nejrychleji se do New Yorku dopravíte pomocí vláčku AirTrain na konečnou stanici metra Sutphin Blvd & Archer Av., kde přesednete na linku metra E a J nebo Z mířící přímo na dolní Manhattan (na Brooklynský most dojedete po 1,5 hodiny jízdy), případně opět pomocí AirTrainu na stanici metra Howard Beach, odkud se na Manhattan dostanete linkou A. Obě možnosti vychází časově zhruba na stejno.

AirTrain stojí 8 USD a jednorázová jízda metrem 2,75 $. Lze také zakoupit týdenní jízdenku na metro a autobusy za 33 USD, nicméně nikoliv přímo na letišti, ale až na první stanici metra.

Ušetřit lze výměnou AirTrainu za autobusy Q3 a B15, které letiště spojují s linkami metra C, F, J, M, Z a 3. Lístek stojí 2,75 $, případně lze rovnou využít týdenní, ale doba jízdy k nejbližšímu metru mnohdy zabere desítky minut. Více na informací na tomto webu nebo v mapě níže. Stanoviště autobusů se nachází pouze u terminálu 5, kam se ze všech ostatních dostanete automatickým vláčkem AirTrain zdarma.

Na letiště La Guardia

V případě, že se budete potřebovat přesunout mezi letišti JFK a La Guardia, počítejte minimálně se 75 minutami jízdy při následující trase:

Přejezd s AirTrain od terminálu na Jamaica Station, kde přesednete na metro linky E (modrá) a dojedete na stanici Roosevelt Av. Jakscon Heights Station, odtud na letiště La Guardia jezdí autobusové linky Q47 a Q70.

Celková cena přejezdu stojí 10 $.

Na letiště Newark

Přejezd z letiště JFK na letiště Newark v New Jersey zabere 1,5 až 2 hodiny jízdy. Klasicky se přesuňte AirTrainem na stanici Jamaica, odkud buďto metrem E, nebo vlaky Babylon či Ronkonkoma pojedete na Manhattan, stanici Penn Station či Pennsylvania Station.

Z Pennsylvania Station jezdí vlaky NJ Transit a AmTrak k letišti Newark, kde znovu přesednete na AirTrain.

Celkem bude stát přesun přibližně 25 $.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=14rZj5iyDSoNTnmwjpk6GcLy0uC8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště New York John F. Kennedy