Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Objevte seychelské souostroví, které je synonymem pro idylické zátoky s žulovými útesy, běloskvoucí pláže, romantiku u západu slunce a zároveň jsou jediným domovem palmy Lodocei seychelské plodící dvoukomorový kokos. Letenky z Vídně na květen a červen v kombinaci s vlakovým přípojem z Prahy či Brna zakoupíte nejlevněji v historii, a to za 12.190 Kč.

Svou cestu započnete na vlakovém nádraží v Praze či Brně, odkud spoji Railjet (ČD) dojedete do Vídně, kde jen přesednete na letištní vlak mířící přímo k terminálu. Z Vídně pak poletíte s 4* etiopskou aerolinkou Ethiopian Airlines na Mahé s jedním krátkým přestupem v Addis Abebě, což ze samotné cesty dělá nejkomfortnější způsob dopravy na Seychely.

Na cestu se můžete vydat taktéž z Ostravy, jen počítejte s odpolední návštěvou Vídně a lety najdete pouze na středy.

O tom, že dovolená na Seychelách rozhodně nemusí být jen pro bohaté, se dočtete v našem průvodci Seychely bez cestovky, kde objevíte též tipy na dopravu mezi ostrovy, informace k cenám a aktivitám.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
SEZ Mahé
Seychely
La Digue
Zpáteční 21 hod letu (2 přestupy)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Brno
Brno BRQ
Česká republika
SEZ Mahé
Seychely
La Digue
Zpáteční 19 hod letu (2 přestupy)
Ostrava
Ostrava OSR
Česká republika
SEZ Mahé
Seychely
La Digue
Zpáteční 25 hod letu (2 přestupy)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 19 %.

Do kdy akce platí?

V prodeji do 15.3. či vyprodání míst v tarifu T.

Na jaké termíny jsou letenky?

Platí pro odlety mezi 1.5. a 21.6.2018.

Jsou během letu přestupy?

Krátký přestup v Addis Ababa Bole.

S kým poletím?

S 4* aerolinkou Ethiopian Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční a 2 kusy zapsaných zavazadel, každé o 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Co si myslíte o tom výjimečném stavu v Etiopii - viz. mzv.cz? Myslíte že by se to mohlo nějak zvrtnout skrz přestup v AA?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Zrovna toto ne. Ethiopian patří k jedněm z předních aerolinek do kterých se nalilo spoustu peněz, aby fungovaly jak mají. Problémy se samotnou cestou bych proto vyloučil.

Přidat odpověď
před 4 lety

Nebylo by mozne misto toho vlaku z Brna pouzit autobus - taky od RegioJetu?

Ten totiz jede z AN u Grandu primo na letiste ve Vidni, clovek by si teda usetril 1 cestu vlakem a 1 presedani. Nevim jak to do toho vyhledavace zadat...

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nejde. To byste si musel koupit samostatnou jízdenku na autobus. Jde o to, že je to spolupráce aerolinek s drahami. Student Agency, resp. Regiojet s tím nemá nic společného.

před 4 lety

Tady zase někdo nechápe rozdíl mezi Railjet a Regiojet.

před 4 lety

Loni jsme jeli autobusem, právě z toho důvodu, že jede až k terminálu. Nicméně ve Vídni jsme uvízli v husté zácpě, kterou autobusák zkoušel objet co to šlo, nicméně zakufrovali jsme se tam přes hodinu a půl navíc proti plánu ... my jsme ještě měli slabou rezervu, ale v autobuse byli evidentně hodně nervozní :) Tedy každé má své.

Přidat odpověď
před 4 lety

Letenky jsou za super cenu, ale neutratím za ubytko, jídlo a dopravu na místě další majlant?

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Při trošce šikovnosti si třeba ještě něco odvezeš ;-)

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
  • Přidal se před 10 lety
  • Napsal 11182 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-02-21T10:36:09+01:00)

Tady prosím – https://www.cestujlevne.com/pruvodce/seychely

Jídlo se dá v místních „bufáčích“ najít do 100 Kč a ubytování pak mezi 1.500 – 2.500 Kč za pokoj a noc. Přirovnal bych to cenově k prázdninovému Řecku..

před 4 lety

Pavlína: jsou to ostrovy kam skoro vše dováží. Což reflektuje vyšší cenová hladina. Po zkušenostech z Thajska jsme tu byli celkem dost zaskočení, že je výběr menší a ceny výrazně větší ... od ubytování, přes jídlo na trhu po např. oblečení (díky krátkým přestupům nám přišly kufry druhý den a chtěli jsme dokoupit). Nicméně stojí to za to. Místní jsou v pohodě. Krásná příroda. Hezké a nenáročné treky kde je naprostá samota a dechberoucí výhledy.

Přidat odpověď
před 4 lety

Tyto letenky z Vidne na Mahe se daji koupit mnohem levneji., nez je zde uvedeno.

Bez vlaku na letiste napriklad uz za 10 400,- Kč.

Viz. momondo.com

před 4 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Děkujeme za fundovanou radu ;-)

Přidat odpověď
před 4 lety

Je možné nastoupit při letu tam až ve Vídni?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ano, v tomto případě je vlak nezávislý na letence. Letenky lze koupit i jen z Vídně, ale jsou dražší :) takže lepší koupit takto a využít třeba jen dopravu na letištní vlak.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Dóžecí palác náměstí
ušetříš až 69%
A už tam budem?
Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
To musíš vidět!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Všude dobře, co doma!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam jsi ještě nebyl!
5514 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
La Digue
Seychely Přílet na letiště Seychely

Nejlevnější cesta z letiště do míst po celém ostrově směřuje přes autobusové nádraží ve Victorii. Z letiště odjíždí autobus ze zastávky po levé straně budovy u hlavní silnice, doba jízdy zabere 25 minut a lístek stojí nezávisle na místě výstupu vždy 7 SCR. Na autobusovém nádraží přesednete na spoje mířící do Beau Vallon, přístavu a dalších míst ostrova Mahé.

Řidič vás nemusí přijmout, pokud s sebou budete mít velká zavazadla. Příruční projdou bez problémů.

Alternativou je taxi, které však patří k velmi drahým způsobům dopravy. Za jízdu z letiště na Beau Vallon zaplatíte i 400 SCR a více. Doporučujeme si dohodnout cenu předem.

Průvodce pro Seychely
Průvodce pro letiště Seychely

Zavřít boční panel
Brno
Česká republika Přílet na letiště Brno Tuřany

Každých 30 minut jezdí od brněnského hlavního nádraží autobus číslo E76, cesta trvá 17 minut (ve špičkách se může protáhnout i na více než půl hodiny) a stojí 25 Kč, jízdenku pořídíte v automatu na zastávce a platí 60 minut (je přestupní). Možné je využít i SMS jízdné na 75 minut za 29 Kč. V noci využijete autobus N89, který jezdí každou hodinu rovněž od hlavního nádraží.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Brno Tuřany

Zavřít boční panel
Ostrava
Česká republika Přílet na letiště Leoše Janáčka Ostrava

Do celého ostravského regionu se z letiště dostanete vlakem i autobusy. Nejrychlejším spojením s centrem Ostravy je železnice, vlaky linky S4 však bohužel jezdí ve 1 až 3hodinovém nepravidelném intervalu a většinou nenavazuje na letový řád. Cesta na hlavní nádraží zabere 23 minut při ceně 49 Kč. Spojení vyhledáte na webu cd.cz, stanice na letišti se jmenuje "Mošnov, Ostrava Airport". 

Levněji (37 až 45 Kč) se do Ostravy dostaneme autobusovými linkami, které mají většinou nepravidelný interval. Detailní informace o jízdních řádech naleznete na webu letiště. Jízdenky se vždy kupují u řidiče.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Leoše Janáčka Ostrava