Od prosince do března z Brna i Ostravy do Bergama. Letenky od 518 Kč

Jak akci využít?

Nezvykle velký počet termínů s cenovkou 518 Kč za zpáteční let vpustil do vod levných letenek Ryanair na trasách z Brna nebo Ostravy do italského Bergama. Z Prahy se pak dostanete na cenu 778 Kč. Bergamo kromě výletů do Milána či Verony také skvěle poslouží k dalším letům dále po Evropě. Nabízí se například ukázková kombinace s letenkami z Bergama do Barcelony, kde se létá 3x denně (v lednu zpáteční letenky za 30 € / 775 Kč) a není tak problém si cestu nakombinovat jak bez nocování v samotné Itálii, tak s libovolně dlouhou přestávkou. 

Z Ostravy se létá vždy ve čtvrtek a neděli, z Brna pak každou středu a neděli, přičemž za uvedenou cenu je dostupný takřka každý víkend od listopadu až do března, s výjimkou krátkého období kolem Vánoc a Nového roku, kdy jsou ceny vyšší. 

Kromě průvodce Milánem si v dostatečném předstihu projděte i nabídky ubytování. Zatímco v samotném Bergamu nebude problém sehnat dvoulůžkový pokoj do 1.200 Kč za noc, přímo v Miláně může být situace horší a vyplatí se rezervovat v předstihu.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Ostrava
Česká republika
Bergamo
Itálie
Zpáteční přímý let 1.5 hod letu Rezervace na ryanair.com
Brno
Česká republika
Bergamo
Itálie
Zpáteční přímý let 1 hod letu Rezervace na ryanair.com
Praha
Česká republika
Bergamo
Itálie
Zpáteční přímý let 1.5 hod letu Rezervace na ryanair.com

  Ukázka letenek z 23. 10. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 400 Kč . Ušetříš přibližně 63 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od konce listopadu do konce března

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z ČR na letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 6 € jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jen se chci zeptat, jestli správně chápu, jak to je se zavazadlem - doukoupím-li 2. příruční zavazadlo (Přednostní nástup a 2 příruční zavazadla - 180,00 Kč na cestujícího/let) tak mám 1x zavazadlo (40x20x25) plus takový ten "klasický" příručák ( 55 x 40 x 20). Děkuji

před 4 měs
Jan Čermák

Ahoj, přesně tak.

Přidat odpověď
před 4 měs

koupila jsem poprvé tady letenky...let Brno - Bergamo 28.11. tam. Došel mi emal s potvrzením rezervace a dole je "ODBAVIT NYNÍ". Je nutné udělat hned? děkuji za informace

před 4 měs
Lukáš Horák

Dano, záleží, v jakém tarifu letenku máte, pakliže jste zvolila základní - nejlevnější, odbavení Vám bude v tuto chvíli nabídnuto samozřejmě pod podmínkou, že si dokoupíte místo v letadle. Standardní doba online odbavení je pak od 48 do 2 hodin před odletem.

před 4 měs

Lukáši, moc děkuji za info

Přidat odpověď
před 4 měs

Na březen 2019 se mi nedaří najít ani z jednoho města za 518 ani z Prahy za 778 vždy jsou ceny v březnu vyšší.. :-(

To už tak bylo od počátku a je to ta akční cena, nebo jsou letenky už vyprodány?

před 4 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Na březen je ještě času dost, vyčkej :)

před 4 měs
Kryštof Hájek

Od počátku to nebylo, ještě ráno jsem viděl za 518 Kč prakticky na celý březen, takže buď vyprodáno nebo letenky stáhli. Ale jak říká Marek, šance, že se ještě objeví, je docela velká :)

před 4 měs

Marku a Kryštofe, díky moc za názor, který mě vcelku překvapil!

Myslíte, že mám ještě čekat? Ale jak dlouho/do kdy asi? Bude to v dohledné době sníženo, nebo ještě dost pozděj..? Ať mám představu :-)

před 4 měs
jakob
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 37 komentářů
 • Poslat zprávu

V březnu byly. Sám jsem koupil z Ostravy

před 4 měs
Avatar uživatele romanbrn
romanbrn

Ano, byly, koupil jsem vcera na 20.3. z Brna vcetne prednostniho nastupu a dvou palubnich zavazadel 519 korun.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele Olek
Olek

někdo z Ostravy do Milána v prosinci?

před 4 měs
Avatar uživatele Ondřej Šťastný
Ondřej Šťastný

možná ano :-)

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 57%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 56%
To bude jízda!
ušetříš až 57%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 66%
To budou fotky!
4135 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Leoše Janáčka Ostrava

Do celého ostravského regionu se z letiště dostanete vlakem i autobusy. Nejrychlejším spojením s centrem Ostravy je železnice, vlaky linky S4 však bohužel jezdí ve 2 až 3hodinovém intervalu a většinou nenavazují na letový řád. Cesta na hlavní nádraží zabere 32 minut při ceně 51 Kč. 

Levněji (35 až 40 Kč) se do Ostravy dostaneme autobusovými linkami, které mají většinou nepravidelný interval. Detailní informace o jízdních řádech naleznete na webu letiště.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Leoše Janáčka Ostrava

Zavřít boční panel
Itálie Přílet na letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Letiště obsluhují pouze autobusové spoje, a to shuttle autobusy a jedna městská linka.

Bergamo

Do centra Bergama, k vlakové stanici nebo lanovce do Città Alta vás dopraví každých 20 minut autobusová linka 1A Airport bus. Jízdenky zakoupíte v informačním centru u východu z letištní zóny nebo přímo na zastávce v automatech, ta je umístěna před východem z haly. Cena jízdného je následující:

 • 3 hodiny za 2,40 €,
 • 24 hodin za 5€,
 • 72 hodin za 7€.

Jízdenku po nástupu označte pouze při první jízdě, dále už se neoznačují a platí i na lanovou dráhu.

Milán

Přímé autobusové spoje odjíždí z letiště na železniční stanici Milano Centrale minimálně jednou za půlhodinu tak, aby stihly obsloužit všechny cestující po příletu. Na výběr je z několika dopravců, například Terravision nebo easyBus, kteří nabízí zpáteční jízdné do Milána za 12 €, jednosměrně za 6 €. Doba jízdy zabere 60 minut.

U Terravision koupené jízdenky lze v případě zpoždění nebo nestihnutí autobusu využít libovolně následující spoj jedoucí tentýž den. Netřeba lístky tisknout, stačí potvrzení v e–mailu.

Jízdenky lze kupovat jak online, tak ve stáncích v příletové hale. Při cestě na letiště pak u prodejce přímo na zastávkách u hlavního nádraží (Piazza Luigi di Savoia).

Jezero Garda

Nejrychlejší a nejlevnější spojení k jezeru Garda, konkrétně do městečka Peschiera del Garda, zajistí autobusy Flixbus. Jednosměrná jízdenka vyjde na 125 Kč, cesta trvá 65 minut, autobusy zatím však jezdí jen 2x denně.

Frekventovanější spojení nabídnou vlaky Trenitalia, které jezdí z centra Bergama každou hodinu. Po cestě k jezeru Garda jednou přestoupíte a cesta zabere hodinu a půl, po přičtení jízdy autobusem z letiště k nádraží počítejte cca 2 a čtvrt hodinami jízdy. Nejlevnější zpáteční jízdenky z Bergama stojí 18,40 €.

Na letiště Malpensa

Přestup z letiště Bergamo na letiště Malpensa (terminál 1 i 2) se dá zvládnout pod 2 hodiny. Mezi letišti totiž jezdí přímý autobusový spoj Orio Shuttle za 18 € v jednom směru. Odjíždí však pouze 8krát denně, a to z nástupiště č. 4.

Frekventovanější spojení vede přes centrum Milána, kdy autobusem dojedete na centrální vlakové nádraží a přestoupíte na vlakové spoje Malpensa Express jezdící každou půlhodinu. Zaplatíte 5 € za autobus a 12 € za vlak. Celková doba jízdy činí zhruba 150 minut. U nádraží můžete přestoupi také na levnější velmi frekventované autobusy (8 €), ty ale jedou pomaleji, a tak bude celková doba jízdy asi 3 hodiny.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Brno Tuřany

Každých 30 minut jezdí od brněnského hlavního nádraží autobus číslo 76, cesta trvá 17 minut a stojí 25 Kč, jízdenku pořídíte v automatu na zastávce a platí 60 minut (je přestupní). Možné je využít i SMS jízdné na 75 minut za 29 Kč. V noci využijete autobus N89, který jezdí každou hodinu rovněž od hlavního nádraží.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Brno Tuřany

Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: každých 4 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Během noci využijte noční linku 910.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha