Přes Island do New Yorku z Mnichova. Letenky od 10 722 Kč

Jak akci využít?

Oblíbená open-jaw letenka společnost Icelandair je po čase zpátky. Především srdce pravých cestovatelů, které nebaví jen prosté cesty z bodu A do bodu B, zaplesá. Vyrazte z Mnichova na pořádný burger, nákupy (odbavené zavazadlo v ceně) a zevrubnou poznávačku do New Yorku, ještě před tím se však zastavíte v zimním ledovém království Islandu, kde budete vyhlížet často se objevující polární záři.

Nejlevnější letenky do New Yorku přes Island pořídíme z Mnichova během ledna až začátku března 2018. Odlet z Mnichova i přílet tamtéž proběhne okolo poledne, což dává vždy dostatečnou rezervu pro cestu z/do ČR.

Užitečné rady na cestu...

Příkladové termíny (odlet z Mnichova - odlet z Islandu - odlet z New Yorku):

  • 8.1. - 11.1 - 16.1.
  • 20.1. - 23.1. - 30.1.
  • 14.2. - 20.2. - 27.2.
  • 19.2. - 22.2. - 27.2.
  • 19.2. - 23.2. - 1.3.
  • 1.3. - 5.3. - 11.3.
  • 7.3. - 12.3. - 16.3.
  • ... a další desítky kombinací, stačí, když přes odkaz níže navolíte svoje datum.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Letenky
Mnichov
Německo
Reykjavík
Island
Reykjavík
Island
New York
Spojené státy americké
New York
Spojené státy americké
Mnichov
Německo

od 10 722 Kč 

Vyhledej letenky
3x 1 přestup 10 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 22. 08. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 19 000 Kč. Ušetříš přibližně 44 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu nebo vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden – březen 2018

Jsou během letu přestupy?

Přestupním bodem bude letiště Keflavík – klikněte na název a zjistěte např. info o dopravě.

S kým poletím?

Letenky jsou v režii aerolinky Icelandair.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 38%
Jedem!
ušetříš až 33%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 68%
Honem, dokud jsou místa!
Zavřít boční panel
Německo Přílet na letiště Mnichov

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov

Zavřít boční panel
Island Přílet na letiště Keflavík

Země ohně, ledu a elfů

Island je poměrně izolovaný ostrov nacházející se mezi Severním ledovým oceánem a Atlantikem. Leží těsně pod polárním kruhem a jeho nejbližším sousedem je Grónsko, které se nachází přibližně 1.500 km západně, a dále Faerské ostrovy ležící jihovýchodně od Islandu.

Island je země nesmírných kontrastů, což znamená, že na své si tu přijde každý. Ať už nadšeně skáčete po horách, nebo raději skočíte do přírodního bazénu vyhřívaného geotermální vodou, Island vám nabídne obojí a ještě mnohem více.

Předtím, než na Islandu přistanete, si při pozorování ostrova z letadla budete myslet, že se právě chystáte přistát na jiné planetě. Sopky, ledovce, gejzíry, geotermální prameny a doutnající země vás ohromí. Není vůbec divu, že se Island stává populární destinací pro celou škálu cestovatelů.

Průvodce pro Island
Průvodce pro letiště Keflavík

Zavřít boční panel
Spojené státy americké Přílet na letiště v okolí New Yorku

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště v okolí New Yorku