Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pravého cestovatele čas od času přepadne náhlá touha vycestovat na místo, kam neproudí davy jiných turistů a kde čas plyne úplně jinak než v uspěchaném evropském světě. Zajímavá možnost se otevírá pro opravdové fajnšmekry. Společnost Qatar Airways totiž nabízí akční ceny na ostrůvek Svatá Helena uprostřed Jižního Atlantiku, a to dokonce s odletem z Prahy (zpět přiletíte do Mnichova).

Svatá Helena leží zhruba 2.300 km od pobřeží Angoly a 4.000 km od Brazílie v Atlanském oceánu a patří mezi nejodlehlejší místa na světě. Zabírá rozlohu velikosti čtvrtiny Prahy a žije zde asi 4.500 stálých obyvatel. Ostrov se těší mírnému klimatu s celoročními teplotami mezi 17 a 24 stupni. Hornaté scenerie a dramatické pobřeží lákají k chvilkovému odstřižení se od civilizace a poznání jiné cestovatelské dimenze.

Ostrov proslul jako exilový pobyt pro Napoleona Bonaparte a do dnešní doby je závislým územím Velké Británie. Letecké spojení s okolním světem funguje teprve od roku 2018, kdy bylo po mnohých peripetiích otevřeno zbrusu nové letiště.

Důrazně upozorňujeme, že nabídka je skutečně určená především pro nadšence a cestovatele, kterým nevadí pobývat delší dobu na jednom místě. Na Svatou Helenu se totiž létá pouze jednou týdně, pobyt na ostrově tak bude trvat přesně 7 dní. S tím úzce souvisí i příprava na drahé ubytování, které na týdenní pobyt neklesne pod 12.000 Kč za pokoj! Vyhledávat můžete buď přes Airbnb nebo přes lokální rezervační systém Sthelenahotelbookings.sh.

Alternativou pro střelce a sběratele exotických míst však můžou být pobyty na pouhých 24 hodin, které jsou možné cca jednou za tři týdny, kdy spoj z Johannesburgu pokračuje na ostrov Ascencsion, odkud se přes Svatou Helenu vrací o den později. Letenky na Ascencsion bohužel nejdou rezervovat. Příklady takových termínů:

 • 6. - 9.6.
 • 12. - 15.9.
 • 10. - 13.10.

Bonusem tarifu je možnost libovolně dlouhého stopoveru v Johannesburgu na zpáteční cestě. 

A je letenka s cenovkou přes 20.000 Kč vůbec výhodná? V případě Svaté Heleny bez debat. Za tuto cenu šly doteď rezervovat jen zpáteční letenky z Johannseburgu! Jedná se o vůbec první náznak akční ceny z Evropy.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
HLE Svatá Helena
Svatá Helena
Sh
Sh
Svatá Helena HLE
Svatá Helena
JNB Johannesburg
Jihoafrická republika
Johannesburg
Johannesburg
Johannesburg JNB
Jihoafrická republika
MUC Mnichov
Německo
Mnichov
3x 43 hod letu (2 přestupy)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
HLE Svatá Helena
Svatá Helena
Sh
Sh
Svatá Helena HLE
Svatá Helena
MUC Mnichov
Německo
Mnichov
Open-jaw 43 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 40 000 Kč . Ušetříš přibližně 45 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Květen, červen, září až listopad

Jsou během letu přestupy?

Doha Hamad a Johannesburg OR Tambo

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 30 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Proky
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 162 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-03-29T06:51:37+01:00)

Tak kdy letíš, Kryštofe? :))

Odpovědět
před 3 lety

Omlouvam se za off topic 'dejepis nazi' poznamku, ale nedalo mi to - Sv. Helena nebyla pro Napoleona 'docasny exil', ale prave uz finalni, kde ho drzeli uz az do smrti. Docasny byla predtim Elba, odkud jim jeste utekl zabojovat si u Waterloo. Tak mu pak asi prave pro tu odlehlost vybrali Sv. Helenu, protoze odtamtud uz se utika opravdu blbe (i ted s jednim letem tydne, natoz na zacatku 19. stoleti). :)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Zanzibar
ušetříš až 43%
Všude dobře, co doma!
Punta Cana
ušetříš až 39%
Tam jsi vždycky chtěl!
Zimní Bergamo
ušetříš až 73%
To musíš vidět!
Na espresso do Bergama a zpět
398 Kč
2021-12-02T08:08:51+01:00 0 komentářů
Pláže v Hurghadě
ušetříš až 50%
Všude dobře, co doma!
5231 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Sh
Svatá Helena Přílet na letiště Svatá Helena

Letiště leží na východním cípu ostrova asi 15 km po silnici od hlavního města Jamestown.

Pro mnohé možná překvapivě je letiště obsluhováno hned třemi linkami místní autobusové MHD: A, A2 a B. Autobusy logicky zajíždějí na letiště pouze ve dny a v časy, kdy létá pravidelná linka z Johannesburgu, cesta do Jamestownu zabere asi 40 minut.

Jízdenka z letiště do Jamestownu vyjde na 3 libry (platí se u řidiče) a přesné jízdní řády můžou být nalezeny pod odkazem na webu letiště v sekci "Transport".

Vydáte-li se však na Svatou Helenu, určitě nejlepším způsobem dopravy bude půjčené auto. Vždy rezervujte co nejvíce s předstihem to bude možné. 

Průvodce pro Svatá Helena
Průvodce pro letiště Svatá Helena

Zavřít boční panel
Johannesburg
Jihoafrická republika Přílet na letiště Johannesburg OR Tambo

Jediným relevantním způsobem dopravy do Johannesburgu a Pretorie je rychlovlak Gautrain.

Vlaky jezdí zhruba každých 10 minut od 5:00 do 21:00. Do finančního centra (stanice Sandton) se dostanete za 15 minut, do Pretorie s přestupem ve stanici Marlboro pak asi za 30–40 minut.

Cena jízdného se vypočítává podle vzdálenosti.

 • Sandton: R151 / 271 Kč,
 • Johannesburg: R162 / 291 Kč,
 • Pretoria: R174 / 312 Kč.

Více informací na Gautrain.co.za.

V noci na letiště veřejná doprava nejezdí, taxi do města bude stát od R250 do R350.

Průvodce pro Jihoafrická republika
Průvodce pro letiště Johannesburg OR Tambo

Zavřít boční panel
Mnichov
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut a za jízdenku zaplatíte 11,50 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin. 

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 10,50 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17 EUR a můžete ji zakoupit online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 3,30 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 3,30 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky zatím jezdí jen jednou za hodinu.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov