Jamestown

Pro fajnšmekry: Z Prahy na ostrov Svatá Helena, zpět do Mnichova (+stop v JAR). Letenky od 22 169 Kč

2 komentáře
2019-03-28T20:26:00+01:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Pravého cestovatele čas od času přepadne náhlá touha vycestovat na místo, kam neproudí davy jiných turistů a kde čas plyne úplně jinak než v uspěchaném evropském světě. Zajímavá možnost se otevírá pro opravdové fajnšmekry. Společnost Qatar Airways totiž nabízí akční ceny na ostrůvek Svatá Helena uprostřed Jižního Atlantiku, a to dokonce s odletem z Prahy (zpět přiletíte do Mnichova).

Svatá Helena leží zhruba 2.300 km od pobřeží Angoly a 4.000 km od Brazílie v Atlanském oceánu a patří mezi nejodlehlejší místa na světě. Zabírá rozlohu velikosti čtvrtiny Prahy a žije zde asi 4.500 stálých obyvatel. Ostrov se těší mírnému klimatu s celoročními teplotami mezi 17 a 24 stupni. Hornaté scenerie a dramatické pobřeží lákají k chvilkovému odstřižení se od civilizace a poznání jiné cestovatelské dimenze.

Ostrov proslul jako exilový pobyt pro Napoleona Bonaparte a do dnešní doby je závislým územím Velké Británie. Letecké spojení s okolním světem funguje teprve od roku 2018, kdy bylo po mnohých peripetiích otevřeno zbrusu nové letiště.

Důrazně upozorňujeme, že nabídka je skutečně určená především pro nadšence a cestovatele, kterým nevadí pobývat delší dobu na jednom místě. Na Svatou Helenu se totiž létá pouze jednou týdně, pobyt na ostrově tak bude trvat přesně 7 dní. S tím úzce souvisí i příprava na drahé ubytování, které na týdenní pobyt neklesne pod 12.000 Kč za pokoj! Vyhledávat můžete buď přes Airbnb nebo přes lokální rezervační systém Sthelenahotelbookings.sh.

Alternativou pro střelce a sběratele exotických míst však můžou být pobyty na pouhých 24 hodin, které jsou možné cca jednou za tři týdny, kdy spoj z Johannesburgu pokračuje na ostrov Ascencsion, odkud se přes Svatou Helenu vrací o den později. Letenky na Ascencsion bohužel nejdou rezervovat. Příklady takových termínů:

  • 6. - 9.6.
  • 12. - 15.9.
  • 10. - 13.10.

Bonusem tarifu je možnost libovolně dlouhého stopoveru v Johannesburgu na zpáteční cestě. 

A je letenka s cenovkou přes 20.000 Kč vůbec výhodná? V případě Svaté Heleny bez debat. Za tuto cenu šly doteď rezervovat jen zpáteční letenky z Johannseburgu! Jedná se o vůbec první náznak akční ceny z Evropy.

PRG/Praha
HLE/Svatá Helena HLE/Svatá Helena
JNB/Johannesburg JNB/Johannesburg
MUC/Mnichov
3x letenky
43 hodin letu (2 přestupy)
PRG/Praha
HLE/Svatá Helena HLE/Svatá Helena
MUC/Mnichov
Open-jaw letenky
43 hodin letu (1 přestup)
  • Ušetříš až 45 % oproti obvyklé ceně 40 000 Kč
  • Hledej v období Květen, červen, září až listopad
  • Čeká tě přestup na letišti Doha a Johannesburg
  • Poletíš s aeroliniemi Qatar Airways a South African Airways
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně odbavené zavazadlo do 30 kg + standardní příruční.

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Svatá Helena, letiště Johannesburg, letiště Mnichov.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2019-03-15T11:51:22+01:00

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce