Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Letecká společnost Volotea momentálně nabízí omezený počet letenek z Prahy na prázdninovou Sardinii s velmi atraktivními cenami pod 2 000 Kč. Během července a srpna přitom z Prahy letenky do středomořských destinací obvykle atakují částky 7 až 8 tisíc korun.

Nejlevnější termíny pořídíte na webu volotea.com uprostřed léta, uvedené ceny jsou dostupné vždy maximálně pro 4 lidi, se zvyšujícím se počtem pasažérů stoupá i cena letenky.

 • 21. - 24.7.: 67 EUR
 • 21. - 28.7.: 67 EUR
 • 28.7. - 4.8.: 64 EUR
 • 4. - 11.8.: 72 EUR

I další prázdninové termíny však pořídíte za dobré ceny do 150 EUR. Jedinou nevýhodou jsou vždy pozdní přílety na letiště v Cagliari, odkud je nutné využít takto pozdě taxi.

K letenkám samozřejmě přidáváme i obsáhlé praktické informace z průvodce po Sardinii:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
CAG Cagliari
Itálie
Cagliari
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 4 000 Kč . Ušetříš přibližně 61 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Červenec a srpen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Cagliari Elmas

S kým poletím?

Volotea

Jaké jsou limity pro zavazadla?

odbavené 55x40x20 cm a příruční 35 x 20 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Takže bez připlácení je v ceně letenky i příruční zavazadlo?

Odpovědět
před měs

Půjčení auta, kde jsou 24h/ denně, zde prosím nefunguje?

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele Pedros
Pedros

Nemáte někdo konkrétní dobrou zkušenost s nějakým ubytováním v Cagliari po pozdním příletu z Prahy?

před měs

Byli jsme v Sardegna Hotel - Suites & Restaurant

Maji pozdni check in (tedy i v noci) a snídaně ušla 😉

před měs
Avatar uživatele Daniela _2
Daniela _2

Ahoj. Budeme bydlet Sweet Sardinia. Je to 5 minut od letiště. Odvoz dohodnutý s majitelem. Dopo nás odveze zpět na letiště pro auto a pak tradá .

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Lákavé. Skvělé je, že létají taky čtvrtek večer (po práci) a v neděli večer. Musím ale upozornit, že stejně jako v případně Wizzair a linky do Palerma je nízká cena vykoupená příletem po půlnoci. Autobusová spojení z letiště do Cagliari přestávají podle stránek letiště jezdit před půlnocí a přestože je pár set metrů od letiště železniční stanice, tak noční vlaky nejezdí a pochybuju, že v sezóně jezdit budou. Přímo do města je to 10 až 15 minut, ale i tak počítejte s malým navýšením ceny za taxi a případně zkuste nějaké další Čehúny z letu ukecat, že pojedete spolu.

před měs

Však pozdní přílet a nutnost vzít si taxík je v článku uveden, tak nechápu, proč se tu kvůli tomu tak rozepisovat. :)

Cena krásná, ale to příruční s rozměry nesplňuje ani batoh :-)))

před měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

To větší? No nevím, to by už snad byla krosna :D Pokud si trochu nepřiplatíte za přednostní nástup, tak musíte s tím větším na přepážku, převoz je zdarma, ale letělo by bohužel dole v letadle.

před měs
Avatar uživatele Mimosa
Mimosa

Takže bez jakéhokoliv připlácení si nad standard je v ceně zavazadlo 55x40x20 cm a hodí se do letadla. A pokud bych chtěl něco na palubu, tak si připlatit Priority Boarding a nebo doplatit €50 na místě?

před měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Ano. Těch 5o euro je odbavení až na letišti.

Díky! Chtěl jsem původně letos, ze Středomoří, hlavně Korsiku, ale neodolal jsem - dokonalý termín. Oslavím tam narozky, takže ještě jednou a moc díky za sdílení!

před měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky i tobě za důvěru.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 24%
Honem, dokud jsou místa!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Tam jsi ještě nebyl!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam jsi ještě nebyl!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Tam chceš!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Cagliari
Itálie Přílet na letiště Cagliari Elmas

Půjčení auta

Chcete-li poznávat Sardinii na vlastní pěst, objíždět a objevovat opuštěné pláže nebo horské vesničky, nejlepším způsobem dopravy bude půjčení auta. Na letišti v Cagliari sídlí mnoho autopůjčoven, místních i nadnárodních. Jednoduše je všechny na jedno kliknutí srovnáte například přes tyto weby:

Ceny se velmi liší dle sezony a především podle toho, jak dlouho dopředu rezervujete. Pokud si na letní sezonu auto rezervujete měsíc dopředu, zaplatíte za týden klidně 20 000 Kč, pokud však rezervaci provedete například půl roku dopředu, zaplatíte za stejné auto na stejnou dobu jen 4 500 Kč.

Vlak

Cestu do centra Cagliari zajišťuje vlak z přilehlé vlakové zastávky „Elmas Aeroporto“ (5 minut chůze po označené cestě). Vlaky jezdí každých 10–30 minut od 5:30 do 23:00 a na hlavní nádraží v Cagliari vás dovezou cca za 10 minut. Přesný jízdní řád zkontrolujete na webu trenitalia.com. Jízdenka stojí 1,30 EUR a lze koupit na nádraží nebo přes internet (není vázaná na konkrétní spoj).

Vlaky ze stejné zastávky můžete v opačném směru využít i do všech větších měst Sardinie:

 • Oristano (6,10 EUR, cca 50-70 minut)
 • Macomer - přestup na autobusy směr Bosa (9,50 EUR, cca 2 hodiny)
 • Olbia (18 EUR, cca 3,5 hodiny)
 • Sassari (16,50 EUR, cca 3,5 hodiny)

Autobus

Poslední noční spoj ve 23:45 z letiště, resp. 23:30 z centra už nejede vlak, ale autobusová linka číslo 160 (jízdní řád). Na letišti zastavují z Cagliari také autobusy linek 501, 747 a 9342, všechny jedou jen 1-2x denně. Na tyto spoje společnosti ARST zakoupíte lístek v trafice v příletové hale, která je otevřená mezi 6:00 a 19:00. Výhodné je koupit jízdenku přes mobilní aplikaci DropTicket (Google Play / App Store).

Taxi

Na letišti vždy čeká množství oficiálních taxíků. Za jízdu do centra Cagliari je stanovena plošná cena 17 EUR.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Cagliari Elmas