Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na nové lince z Prahy do Palerma začne Wizz Air létat již 28. března dvakrát týdně, vždy v pátek a pondělí večer. Letenky nyní zakoupíte za parádních 1 126 Kč a pokud jste členy WDC, pak jen za 710 Kč.

Termínů je vícero, třeba na víkend 6. až 9. května nebo rovnou na velikonoční termín 15.-18. dubna za 1 958 Kč.

Detailně popsaný průvodce je již u nás standardní záležitostí:

Do Itálie je vyžadován test/očkování/nemoc a certifikát. Dá se předpokládat, že do dubna budou podmínky vstupu zcela zrušeny.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
PMO Palermo
Itálie
Palermo
Zpáteční 3 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 4 500 Kč . Ušetříš přibližně 75 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

duben a květen 2022

S kým poletím?

Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

40x30x20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Z Prahy jsou lety o ničem a to kamkoliv nízkonákladovými společnostmi, dále pak smartwingsem či eurowingsem po Evropě.

Pro severní moravu to pořád jistí Katowice a Krakow.

Kde např. v sobotu 7.5 je letenka v 17.40 a přílet do Krakowa za 600 korun.

Davide sice akce není špatná.

Ale není třeba tady dávat každou blbost, která je pro cestující z čech nezajímavá.

před 3 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Pokud by byla nezajímavá, zcela jistě by nebyla v rezervačním systému aerolinek.

před 3 měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Nevím, z jakého důvodu by tu měli být jenom akce pro Moraváky (Vídeň, Katowice). Z Prahy není až tak hrozná nabídka jako spíš ceny. Z Vídně a Berlína můžou lidi letět za 20 euro a z Prahy si aerolinka za tu samou destinaci klidně řekne 120 euro. Tohle rozhodně není na nízkonákladový let z Prahy o ničem. Jediná komplikace je pozdní přílet do Palerma. I kdyby spolu cestovali dva, tak náklady za taxi jsou lepší investice než čas a peníze vynaložené za cestu do Katowic. Nevím, proč by to někdo z Prahy a středních Čech dělal.

před 3 měs
divan

@Michal Bjaloň: nerozumím tvé kritice, protože co je pro jednoho nepoužitelné, může být pro druhého super výhodné. Nejde přece zdaleka jen o cenu letenky, ale i dojezdovou vzdálenost/cenu dopravy na letiště, časy odletů atd.

před 3 měs

Aha. Ale nikdo neupřednostňuje moravaky. Ale co je na této akci tak skvělé. Když se přiletí o půlnoci. Takový čas u příletů může být snad jedno sicilanům, kteří letí zpět z Prahy na svůj ostrov. Ale ne pro Pražany 😆

před 3 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Nikdo neupřednostňuje Moraváky, ale srovnáváš tuto akci z Prahy s odlety z Polska 😄😄. Ty jsi fakt dobrý komik. Asi jsi nepochopil, že čas je pro někoho dražší než peníze za posraný taxík v noci z letiště. Tak si hochu spočitej, kolik zaplatíš za vlak z Prahy do Polska a zpět k tomu den až dva dovolené navíc. Ale zřejmě je to nad tvé chápání. Budiž ti odpuštěno. Prostě plácáš blbosti a víš houno 😉.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele Matouš _1
Matouš _1

S letovými časy odlet z Prahy v 0:45 a přílet do Palerma ve 3 ráno to opravdu není atraktivní linka. Bohužel, Palermo jinak stojí za návštěvu moc.

před 3 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Neuvažoval jsi o pořízení brýlí? Aspoň to zvaž 😉. Nevím, kde jsi na ten čas přišel.

Jinak pro spoustu lidí především z okolí Prahy je to naopak perfektní. Mohou letět až pátek po práci a pondělní pobyt využijí na maximum, když už si tu dovolenou vezmou.

před 3 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Odlétá se v 22:45 s plánovaným příletem v 1:00, což sice stále neřeší problém dopravy - https://www.cestujlevne.com/letiste/palermo, ale věříme, že se dopravci přizpůsobí.

před 3 měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Zrovna jsem to chtěla říct :D Dohledala jsem ze stránek letiště, že poslední autobus k hlavnímu nádraží v Palermu odjíždí v 0:30 a první po páté ráno. Mají nějaké shuttle busy, ale ty jsou podle těch stránek aktuálně mimo provoz. Což už na jaře ale nemusí platit. Radši teda počítejte s pár hodinami na letišti nebo s účtem za taxi (asi nebude velký problém s někým z letu se domluvit, že aspoň pojedete v taxi ve čtyřech).

před 3 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Taxi stojí 45 EUR, oproti tomu jízdenka 6 EUR za osobu.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 29%
To musíš vidět!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Jedem!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Hurá za zážitky!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
To musíš vidět!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Palermo
Itálie Přílet na letiště Palermo Falcone-Borsellino

Půjčení auta

Pokud bude letiště v Palermu vaším výchozím bodem pro cestování po Sicílii, bude nejlepší možností půjčení auta. V terminálu sídlí mnoho velkých mezinárodních i menších místních autopůjčoven.

Využijte srovnávač všech dostupných autopůjčoven od Rentalcars.com, který ukáže veškeré nabídky a následně si přes něj můžete auto i rezervovat.

Ceny týdenního půjčení se pohybují mezi 4 000 a 14 000 Kč v závislosti na velikosti auta a sezoně.

Autobus do Palerma

Autobusová společnost Prestia e Comande ve spolupráci s Terravision jezdí ze zastávky před terminálem letiště Aeroporto Falcone Borsellino skrze město až na konečnou stanici u hlavního nádraží Palermo Stazione F.S. - vystoupit můžete po cestě. Mapu všech zastávek najdete níže. Oproti vlaku mají výhodu v častějších frekvencích, autobusy jsou pohodlné a klimatizované a z větší části jedou po dálnici.

Spoje vyjíždí každých 30 minut vždy v půl a celou od 5:00 do 00:30 ve směru z letiště a v časech 4:00 až 21:30 z centra. Doba jízdy v závislosti na zastávce bude trvat od 25 do 50 minut.

Jízdenky koupíte za 6 EUR jednosměrně koupíte online přes web terravision.eu nebo prestiaecomande.it, kde je však nutné se registrovat a proces koupě je trochu složitější. Zpáteční lístek se prodává se slevou za 10 EUR pouze přes web Prestia e Comande, zatímco Terravision zpáteční slevu neumí. Jízdenky lze koupit i na místě u řidiče.

 • cena jízdenky: 6 EUR (zpáteční za 10 EUR)
 • doba jízdy: 50 minut (hlavní nádr.), 40 minut (Piazzale R. Settimo - sever centra)
 • interval: 30 minut
 • první spoj z centra: 4:00 (od hlavního nádr.)
 • poslední spoj z letiště: 0:30

Vlak do Palerma

Železniční spojení ze stanice Punta Raisi přímo před letištním terminálem jezdí taktéž jednou za půl hodiny a taktéž na hlavní vlakovou stanici Palermo Centrale.

Vlak vyjíždí z letiště od 5:15 do 00:25 v nepravidelném intervalu 2x za hodinu. Až na konečnou do stanice Palermo Centrale jede 1 hodinu a 5 minut. Cestou staví na dalších 10 zastávkách v Palermu. Zpět z centra jezdí v časech 4:00 až 22:11.

Jízdenka stojí 5,90 EUR a lze je zakoupit on-line na webu trenitalia.com nebo v automatu na zastávce za stejnou cenu.

 • cena jízdenky: 5,90 EUR (zpáteční bez slevy)
 • doba jízdy: 51 - 75 minut na hlavní nádr. (každý druhý spoj je rychlíkový)
 • interval: 14-48 minut
 • první spoj z centra: 4:00 (od hlavního nádr.)
 • poslední spoj z letiště: 0:25

Noční spojení po příletu z Prahy

Vzhledem k pravidelné lince z Prahy s Wizz Air, která přistává v Palermu v 1:00 se dá očekávat, že budou buďto autobusové nebo vlakové spoje prodlouženy tak, aby na pravidelné lety navazovaly.

Situaci budeme sledovat. V současné době je nutné počítat s využitím taxi, které bude mít omezenou kapacitu. Jízda s taxi až do centra Palerma stojí 45 EUR.

Bohužel v době příletu z Prahy není na letišti aktuálně otevřená žádná autopůjčovna, proto bude taxi jedinou možností.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=15ZzgFIw-vU1A6GpXcLVt84jmG5I2P5w4&ehbc=2E312F]

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Palermo Falcone-Borsellino