Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Během celého podzimního období až do konce prosince můžete vyrazit za exotikou nejen do jihovýchodní Asie, ale také na oblíbený ostrov Mauricius v Indickém oceánu, kde v tuto dobu panuje hlavní turistická sezona. K cestě vybízí znovuobnovený tarif společnosti Saudia z letiště v Mnichově za 12.837 Kč. Bonusem je velká dostupnost termínů od konce září do konce prosince, mínusem pak delší cesta, která však oproti minulým akcím přeci jen redukuje přestupní časy na 4-6 hodin. A navíc, obávané letiště v Džiddě, které se dlouhodobě řadilo k nejhorším na světě, otevřelo zbrusu nový terminál plně srovnatelný s kterýmkoliv jiným velkým světovým letištěm.

Lety jsou zkrátka vhodné pro všechny, kdo hledí spíše na finanční stránku než na dobu strávenou na cestě a samozřejmě také pro Západočechy. K cestě do Mnichova vzhledem k ideálním časům odletu/příletu nejlépe poslouží vlak, kterým dojedete do stanice Freising (z Prahy od 740 Kč/zpáteční), odkud jezdí autobus MHD na letiště. Nejrychlejší lety s Turkish Airlines z Prahy pak začínají na 16 tisíc Kč

Bylo by zbytečné se více rozepisovat o tom, co vás na místě čeká, všechny praktické informace najdete v našem průvodci po Mauriciu.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Mnichov
Mnichov MUC
Německo
MRU Port Louis
Mauricius
Mauritius
Zpáteční 20 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 500 Kč . Ušetříš přibližně 17 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání míst v tarifní třídě V.

Na jaké termíny jsou letenky?

Konec září až konec prosince.

Jsou během letu přestupy?

Na cestě jeden přestup na letišti Džidda King Abdulaziz nebo Rijád Krále Chalída.

S kým poletím?

Saudi Arabian Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky jsou dvě odbavená zavazadla na osobu, každé z nich do 23 kg (+ standardní příruční).

Co podniknu v destinaci?

Mauricius

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, byli jsme ve druhé polovině dubna a zkraje května. Místní se ,,chystali,, na zimu, ale počasí bylo OK. Asi třikrát zapršelo za 16 dní. Oceán teploučký a teploty vzduchu mezi 28 - 34 stupňů. Jediná tropická bouře přišla v den odletu domů a tak jsme strávili dvě hodiny v letadle na ranveji než nás pustili... No a v Istanbulu byl přípoj do Prahy v háji....Velká výhoda byla téměř prázdné pláže.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Michal _45

Ahoj, sice to není úplně dotaz k akci, ale trochu to souvisí :-) Byl jste někdo na Mauriciu na jaře (např. v květnu)? Je tam horší počasí nebo nějaké další nevýhody (příp. naopak výhody?) oproti hlavní sezoně na podzim? Moc dík!

před 4 lety
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Byl v kvetnu, a spokojen. Pocasi příjemné, příště bych to klidne v dubnu nebo kvetnu dal znovu. Jenom pozor na ten indicky svatek, preci jenom mauricius je už hodně indicka. Indove už to populacne vsechno na Mauriciu prevalcovali.

před 4 lety

Pro upřesnění hlavní sezona na Mauriciu je prosinec až únor (březen). Byli jsme tam v březnu a za čtrnáct dní jen pár přeháněk, přičemž i když leje třeba půl hodiny jako z konve, tak za půl hodiny není na pláži (lehátku) po dešti ani památky. K indické populaci bych dodal, že je dobře, že tam převažuje. Například my jsme jezdili po ostrově s indickým řidičem - vyprávěl nám cestou o ostrově, byl vstřícný, dochvilný, a např. když jsem zapomněl v autě kameru, tak mi jí ještě ten den přivezl. Na rozdíl od míšenců, kteří jsou nedochvilní a snaží se vás co nejvíc oškubat... Určitě doporučuju nepůjčovat si auto, ale vzít si auto i s řidičem - provoz vlevo, pořád někdo (zvláště večer) chodí či stojí na silnici - nebloudíte, máte to i s průvodcem (je běžné, že řidič s Vámi vystoupí a řekne Vám něco o místě kde jste), cena je na domluvě (cca 50 eur den).

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Radek Oswald
Radek Oswald

Malá oprava- v ceně na osobu jsou dvě zavazadla, každé do 23 kg+ kabinové do 7kg

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jasně, díky, opraveno.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
To bude jízda!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
To budou fotky!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam to bude krásný!
Gambie
ušetříš až 36%
Všude dobře, co doma!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Mnichov
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut. Letiště leží v tarifní zóně 5, tudíž za jízdenku zaplatíte 12,30 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13,70 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin.

  • doba jízdy centrum-letiště: 40 minut
  • interval spojů: 20 minut každá z linek, dohromady 10 minut
  • cena jízdenky12,30 EUR (celodenní za 13,70 EUR)

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 11 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17,50 EUR a můžete ji zakoupit se slevou 0,50 EUR online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 3,50 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 3,50 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky jezdí jednou za 60 minut a přesný jízdní řád zjistíte z webu německých železnic bahn.de.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1x4X0ZTwy_NyIUJTu7gGrZYPK0Lg&ehbc=2E312F]

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov

Zavřít boční panel
Mauritius
Mauricius Přílet na letiště Mauricius Sir Seewoosagur Ramgoolam

Na letiště zajíždí tři autobusové linky. Jízdné obecně je velmi levné. Do 50 km vzdáleného hlavního města zaplatíte maximálně 32 rupií / 21 Kč, do blízkého Mahebourgu pak maximálně 22 rupií / 14,50 Kč. Platí se v přesné hotovosti u řidiče.

Cesta do Port Louis trvá asi 90 minut, do Mahebourgu pak maximálně 15 minut. Autobusy jsou malé, staré a rozhrkané, ale jezdí poměrně přesně a přes den opravdu velice často. Jízda je navíc autentická, neboť dopravu využívají většinou jen místní.

  • Linka 9: jezdí z městečka Curepipe přes letiště do přístavu Mahebourg, kde můžete přestoupit na další linky směřující především na jih a západ ostrova. Autobusy jezdí ve špičce každých 3 až 10 minut, večer pak zhruba jednou za půl hodiny. Provozní doba je od 5:20 do 20:00,
  • Linka 10: z přístavu Mahebourg jezdí přes letiště po jižním pobřeží ostrova do městečka Riviere des Galets. Linka jezdí každých 20 minut od 5:30 do 18:00,
  • Linka 198: z přístavu Mahebourg jezdí přes letiště a centrální část ostrova do hlavního města Port Louis. Autobusy jezdí každých 5 až 20 minut od 5:15 do 18:30.

Jízdní řády všech autobusových linek na ostrově jsou k nalezení na nta.govmu.org.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1hNe0D1gOOtXgBhlVOBbaufIKDIrwAJgy]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Mauricius
Průvodce pro letiště Mauricius Sir Seewoosagur Ramgoolam