Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Levné letenky na oblíbené Kanárské ostrovy seženeme nejenom z Berlína, ale od letošního podzimu konečně také z Vídně. Za cenu 40 € / 1.035 Kč, která nás průběžně provází různými zimními termíny, může samozřejmě aerolinka Laudamotion. Týká se konkrétně ostrovů Lanzarote a Fuerteventura, které patří mezi nejexotičtější z celého souostroví. Chvílemi si budete užívat pohodu v typických španělských městečkách, chvílemi si budete připadat jako uprostřed Sahary a chvílemi jako na Marsu, když se budete procházet po plážích s černým pískem. 

Náklady na ubytování na týden počítejte v rozmezí 220 až 300 € (5.500 až 7.500 Kč) na týden pro dvě osoby, půjčení auta pak vyjde od 100 € / 2.500 Kč na týden:

Termíny letenek na Fuerteventuru:

  • 8. - 15.12.
  • 19. - 26.1.

Termíny letenek na Lanzarote:

  • 4. - 11.12.
  • 11. - 18.12.

Dá se očekávat, že v průběhu času se budou objevovat další termíny, především na leden. Pravidelně proto kontrolujete web Ryanairu.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
FUE Fuerteventura
Španělsko
Fuerteventura
Zpáteční 5 hod letu (přímý let)
Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
ACE Lanzarote
Španělsko
Lanzarote
Zpáteční 5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 500 Kč . Ušetříš přibližně 58 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Prosinec a leden

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Vídně na letiště Fuerteventura a Lanzarote.

S kým poletím?

Laudamotion

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky 2 příruční zavazadla: 55x40x20 cm a 35x20x20 cm, větší z nich bude u gatu zdarma posláno do podpalubí.

Co podniknu v destinaci?

Španělsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Nevíte někdo proč když změním počet letenek na 2 dospělé tak se cena z původních 19.99 eur změní na 35 eur na osobu?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Levných letenek není neomezené množství, takže už prostě za danou cenu zbývá jen jedna jediná.

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj, hele ryanair změnil od 1.11 podmínky pro příruční zavazadlo , takže člověk má za cenu letenky jen tašku na notebook.. Neví někdo jak moc příšně to budou hlídat ? Když bude zavazadlo o něco větší třeba? v obvodu cca o 20cm

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V obvodu cca o 20 cm není "o něco větší", ale "o hodně větší" :D To hádám neprojde. Nicméně letů Laudamotion, o kterých je tato akce, by se změna týkat neměla.

Přidat odpověď
před 3 lety

Koupeno

27.11 az 18.12

budu cestovat nalehko spacak hamaca atd..dam serf pohodu ....prida se nekdo?

info na mail

dekuji cestujlevne.com za uzasnou cenu letenek 👏🏻

před 3 lety

Taky cestuji nalehko, takže si dovolím upozornit, že spacák je v prosinci na kanárech zbytečný. Hamaca taky. Stačí ždárák, který ochrání před deštěm, který se dá očekávat. A je v něm teplo i bez spacáku. Ani karimatka není nutná, pro citlivé jedince stačí nafukovací.

A k diskuzi o parkování u letiště Vídeň. Byl jsem tam před dvěma týdny a parkovat se dá pohodlně a zadarmo v městečku pár km od letiště. S malým zavazadlem není problém dojít pěšky. Já jsem si vzal malou koloběžku, kterou jsem u letiště hodil do křoví a cestoval na ní tam i zpět. V noci.

Je to zábavnější a zadarmo. :-)

před 3 lety

No, portal se sice jmenuje cestujlevne, ale ne vychcane.Nevim, jestli by se vam, pokud byste bydlel u letiste, libilo, ze se vam pred barakem udela parkoviste. Speje to akorat k tomu, ze ty auta budou casem odtahovat nebo vam ho nastvani lide poskrabou. Typicke vychcankovstvi..Pokud nemas na parkoviste, necestuj autem :-)

před 3 lety

Hlavně klid. :-)

Je tam parkoviště jako kráva plus spousta dalších. A nedá se čekat, že by se tento způsob parkování masove ujal. Je to přece jen pár km od letiště a chůze většinu lidi vysíiluje. :-)

před 3 lety
Avatar uživatele Antonie Dvorakova
Antonie Dvorakova

:-)!

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj, nabízím 8-denní parkování na Mazuru - běžná cena 79 EUR, přes Student Agency 53 EUR, moje cena - kolik nabídnete. Platnost kupónu do 3/2019. Letěli jsme v září z Vídně a nakonec nevyužili. Pro toho, kdo chce mít klid, je Mazur ideální. Parkoviště je asi 3 km od terminálu a na jako jediné jezdí ZDARMA letištní shuttlebus 2-3x za hodinu. Honza, tel. 603 247 671.

před 3 lety

Tak 8-denní parkovací karta platí až do 03/2020, přepsal jsem se ...

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobry vecer.Prosim Vas,ked si zarezervujem letenky u Rynairu,ponuka mi to len 1 male prirucne zavazadlo.Kdez to,laudamotion ma v ponuke 1 mensie a 1 vecsie....Tak jako to teda je ?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Laudamotion by měli povolovat právě 1 malé + 1 velké, toto jsou letenky s Laudamotion.

Přidat odpověď
před 3 lety

Pláže s černým pískem jako na Marsu? Tady asi fantazie pracuje naplno:-)

před 3 lety

Dokážeš něco jiného než kritizovat, ne ? Pokud ano, nabídni něco lepšího.

před 3 lety

Petře, dokážu jemně upozornit na logickou nesrovnalost v textu a dokážu to napsat správně česky. Zkus to taky. Hezký den.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Pisa šikmá věž
ušetříš až 52%
A už tam budem?
Cala Llombards
ušetříš až 37%
To bude jízda!
Resort na Maledivách
ušetříš až 23%
Jedem!
Catania
Tam to bude krásný!
4916 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 5 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
  • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 0:30 na hlavní nádraží
  • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Fuerteventura
Španělsko Přílet na letiště Fuerteventura

Puerto del Rossario, Las Salinas: do největšího města a blízkého letoviska Las Salinas se dostanete autobusovými linkami 3, 10 a 16. Nejčastěji jezdí „trojka“ s intervalem 30 minut a provozní dobou od 6:30 do 0:00. Cesta trvá asi 20 minut a jízdenka stojí 1,45 €.

Gran Tarajal, Costa Calma: podél východního pobřeží ostrova až do jižního cípu na Morro Jable se dostanete linkou číslo 10, které vypomáhá číslo 16 s koncovou stanicí v Gran Tarajal. Každá z linek však jede jen 4x denně, cesta na Costa Calma zabere 90–105 minut a jízdenka stojí 9,70 €.

Jízdenky koupíte v hotovosti u řidiče (pokud možno co nejpřesnější částku). Autobusové nádraží najdete vpravo od terminálu cca 50 metrů od východu.

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Fuerteventura

Zavřít boční panel
Lanzarote
Španělsko Přílet na letiště Lanzarote

Do největšího města Arrecife se dostaneme autobusy číslo 22 (všední dny) a 23 (víkendy a svátky). Na cestě budeme asi 10 minut, interval činí 25 až 50 minut a jízdenka bude stát 1,40 €.

Do plážových destinací Playa Blanca a Puerto del Carmen se pak svezeme linkami číslo 161 a 261 s intervalem 30 minut a jízdní dobou asi jednu hodinu. Za jízdenku dle vzdálenosti zaplatíme od 1,40 do 3,30 €.

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Lanzarote