Kypr
Kypr

29 míst co vidět na Kypru

Petra tou Romiou

Aphoridte's Rock

Kypr je opředen mnoha mýtickými legendami, které se pojí se Starými řeckými bájemi a pověstmi. Jednou z nich je i legenda o řecké bohyně lásky Afrodité, která se každý rok znovu a znovu vynořovala z vod opět očištěná a panenská - právě zde, u pláže Petra tou Romiou, jíž dominují dva masivní skalní útvary, kterým se neřekne jinak než Afroditiny skály. Ostatně i samotná pláž Petra tou Romiou se v mnoha průvodcích označuje jen jako Afroditina pláž.

Dovolená Kypr - nabídka zájezdů

Legendy o lásce

K pláži se pojí také dvě významné legendy, díky nimž sem proudí davy osamocených turistů i mladých žen. První z nich praví, že pokud Afroditinu skálu, malý ostrůvek asi 20 metrů od pláže, 7x obeplujete, zajistíte si věčné mládí a věčnou krásu. 

Druhá legenda přitahuje na toto romantické místo všechny, kteří marně hledají lásku. Tvrdí se, že místní pláž pokrývají kamínky ve tvaru srdce a kdo takový najde, toho brzy potká osudové setkání.

Pláž a koupání

Místní pláž Petra tou Romiou pokrývají větší oblázky a pyšní se nádherným okolím skal a útesů. Je ideálním místem pro rozjímání a plavání v krásném přírodním prostředí. Nenajdete zde žádné půjčovny lehátek, žádné restaurace ani žádné letovisko.

Ubytování

Pokud byste rádi bydleli poblíž této pláže, zvolte blízkou vesničku Kouklia, kterou vyplňují prakticky jen prázdninové vily či apartmány. Ideální místo k trávení velmi klidných dní bez ruchu velkoměst...

Hotely a ubytování Kouklia

Jak se sem dostat

Afroditina pláž je velmi dobře dostupná autem po hlavní pobřežní silnici B6, ukazatele vás sem navedou z blízkých měst Paphos (25 km) i Limassol (45 km). U pláže se nachází bezplatné parkoviště.

Přímo k pláži se snadno dostanete i frekventovanou příměstskou linkou 631 pafoské MHD. Jízdenka stojí pouhé 1,50 EUR.

Chystáš se na Kypr?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.