Kypr
Kypr

30 míst co vidět na Kypru

Petra tou Romiou

Oblázková pláž, Pobřeží, Útes

Afroditina skála

Kypr je opředen mnoha mýtickými legendami, které se pojí se Starými řeckými bájemi a pověstmi.

Jednou z nich je i legenda o řecké bohyně lásky Afrodité, která se každý rok znovu a znovu vynořovala z vod opět očištěná a panenská - právě zde, u pláže Petra tou Romiou, jíž dominují dva masivní skalní útvary, kterým se neřekne jinak než Afroditiny skály. Ostatně i samotná pláž Petra tou Romiou se v mnoha průvodcích označuje jen jako Afroditina pláž.

Nejlevnější hotely - Kypr

Legendy o lásce

K pláži se pojí také dvě významné legendy. Díky nim sem proudí davy osamocených turistů i mladých žen.

První z nich praví, že pokud Afroditinu skálu, malý ostrůvek asi 20 metrů od pláže, 7x obeplujete, zajistíte si věčné mládí a věčnou krásu. 

Druhá legenda přitahuje na toto romantické místo všechny, kteří marně hledají lásku. Tvrdí se, že místní pláž pokrývají kamínky ve tvaru srdce a kdo takový najde, toho brzy potká osudové setkání.

Pláž a koupání

Místní pláž Petra tou Romiou pokrývají větší oblázky a pyšní se nádherným okolím skal a útesů. Je ideálním místem pro rozjímání a plavání v krásném přírodním prostředí. Nenajdete zde žádné půjčovny lehátek, žádné restaurace ani žádné letovisko.

K pláži vede od přilehlého parkoviště tunýlek pro pěší pod hlavní silnicí, která však přímo z pláže není vidět a nijak neruší krásné prostředí.

Ubytování u pláže

Pokud byste rádi bydleli poblíž této pláže, zvolte blízkou vesničku Kouklia, kterou vyplňují prakticky jen prázdninové vily či apartmány. Ideální místo k trávení velmi klidných dní bez ruchu velkoměst...

Hotely a ubytování Kouklia

Jak se tam dostat

Afroditina pláž je velmi dobře dostupná autem po hlavní pobřežní silnici B6, ukazatele vás sem navedou z blízkých měst Paphos (25 km) i Limassol (45 km). U pláže se nachází bezplatné parkoviště.

Porovnat ceny autopůjčoven na Kypru

Přímo k pláži se snadno dostanete i příměstskou linkou 631 pafoské MHD. Jízdenka stojí pouhé 1,50 EUR.

Chystáš se na Kypr?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.