Malá africká země proslulá Jezerem hvězd 

Jedna z nejmenších, ale stejně tak nejkrásnějších, zemí Afriky, Malawi, je známá nejen svými usměvavými, přátelskými lidmi, ale především svým okouzlujícím jedinečným jezerem. Znáte ho jako jezero Malawi nebo jinak láskyplně nazývané Jezero hvězd. Proč Jezero hvězd? Z dálky se večerní hladina jezera blýská jako noční obloha posetá hvězdami. Malinká světélka na hladině tvoří lucerny místních rybářů. Nové jméno mu dal David Livingstone, jehož jezero tak okouzlilo, že mu vybral to nejromantičtější jméno.  

Vřelé srdce Afriky se pyšní svou krajinářskou rozmanitostí. Nejvyššího vrcholu dosáhnete ve výšce 3.000 m n. m. a nejnižšího sotva nad mořem. Zelená svěží země pokrytá vrchovinou, lesy, horami, rozlehlými pláněmi, masivními srázy a dramatickými údolími.

Průvodce pro tebe napsal andyka divokaafrika
Víza
Vízum za 90 €
Turistická víza na 90 dní získáš na hraničním přechodu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
Teploty nejsou tak extrémní a prší málo.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Běžná cena letenek do Lilongwe. Akce se objevují 1x ročně.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Mulandje Mountains

Nádherné pohoří jižního Malawi obklopené čajovými plantážemi. Podnikněte trek na samý vrchol a přespěte v místní chatce bez elektřiny a internetu.

Zavřít boční panel

Zomba

Zajímavé pohoří porostlé cedrovým dřevem, borovicí a cypřišem, se spoustou pramenů, vodopádů a jezírek. 

Zavřít boční panel

Národní park Liwonde

Nejpopulárnější národní park s možností safari na lodi. Mnoho slonů, hrochů, krokodýlů, antilopy, hyeny, levharti, lvi a mnoho dalších.

Zavřít boční panel

Jezero Malawi

„Jezero hvězd“. Deváté největší jezero na světě s rozlohou přes 30 tisíc km² se táhne od severu až k jihu prakticky přes celý stát. Je domovem pro více druhů ryb než kterékoli jiné jezero na světě.

Zavřít boční panel

Národní park Kasungu

Lesnatý a křovinatý národní park na hranicích se Zambií. Na bohatosti fauny se podepsal problém pytláctví, ale stále zde je dostatek slonů, buvolů, zeber, opic, ale i levhartů, hyen, šakalů a hrochů.

Zavřít boční panel

Národní park Nyika

Nejrozlehlejší park Malawi s možností treků v příjemné krajině.

Počasí a sezóny v Malawi

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Malawi
Stejné klima pro celou zemi

28 °C

28 °C

28 °C

27 °C

26 °C

24 °C

24 °C

26 °C

29 °C

31 °C

31 °C

29 °C

Počasí

Malawi má typické subtropické klima spíše suché a výrazně sezónní. Teplé období dešťů trvá od listopadu do dubna s teplotami až 30 °C. 

Chladné suché období vydrží od května do srpna s teplotami 17–27 °C, na některých místech může teplota ojediněle klesnout až na 4–10 °C. 

Září–říjen a leden–únor jsou vlhkými měsíci až z 87 %.

Sezóny a kdy vyrazit

Malawi lze navštívit v jakoukoli roční dobu, každé období má své kouzlo. Nejvhodnější pro pohodlné cestování je období od května až do října, teploty nejsou příliš vysoké, období sucha nepřeje ani komárům. Vhodné je toto období na treky a další aktivity.  

Od listopadu do dubna je krajina zelená a teploty jsou extrémní. Milovníci pozorování ptactva by měli plánovat dovolenou v Malawi na říjen–listopad. Ideální safari je v nejteplejších měsících období sucha, zvěř se stahuje k napajedlům a vodním zdrojům.  

Prosinec–únor vrcholí období dešťů, to s sebou přináší vysoké riziko malárie, ale zase pohled na nádherně svěží a zelenou zemi přinášející nový život. 

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu