Malawi

Víza do Malawi

Víza 

Pro občany ČR, jako i pro ostatní národnosti, platí vízová povinnost. Dle aktuálních informací je možné víza získat při vstupu do země na jakémkoli hraničním přechodu za poplatek 75 USD jednovstupní, 150 USD multivstupní vízum. Před vaší cestou si ovšem aktuální informace ověřte na některém ze zastupitelských úřadů, ještě nedávno platila povinnost vyřídit víza s předstihem na ambasádě v Berlíně (www.malawiembassy.de) za cenu 100 USD jednovstupní a 200 USD multivstupní. Platnost 30 dnů s možností prodloužení na max. 90 dnů.  

Je důležité, abyste si přímo na hranicích zkontrolovali, zda vám úředníci OPRAVDU orazítkovali vstup, ale i výstup ze země. Jsou zprávy, že úmyslně neorazítkují víza na vstupu a na výstupu požadují úplatek za „přimhouření očí“. Prosím, nedávejte úplatky! 

Bylo zaznamenáno, že při vjezdu do země byly ženy vyzvány k zahalení ramen a kolenou. Doporučujeme akceptovat výzvu, především pro váš vlastní klid a respekt k muslimské části národa. 

Celní předpisy 

Do Malawi je povoleno dovézt 1 litr destilátu, 2 litry vína, 400 ks cigaret nebo 250 g tabáku nebo 50 ks cigár. Do země je striktně zakázán dovoz jakýchkoli masných produktů, mléčných produktů, výrobků z kůže a podobně – v rámci ochrany proti přenosu nemoci slintavky a kulhavky. 

Vývoz produktů, kterými jsou například trofeje, kůže a kožené výrobky, suvenýry z exotického dřeva, minerály a produkty z masa a ryb, je povolen pouze se zajištěným povolením. Lov a odchyt zvěře a sběr rostlin je přísně zakázán.

Chystáš se do Malawi?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.