Průvodce státem
Malawi
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Malawi

Víza 

Pro občany ČR, jako i pro ostatní národnosti, platí vízová povinnost. Dle aktuálních informací je možné víza získat při vstupu do země na jakémkoli hraničním přechodu za poplatek 75 USD jednovstupní, 150 USD multivstupní vízum. Před vaší cestou si ovšem aktuální informace ověřte na některém ze zastupitelských úřadů, ještě nedávno platila povinnost vyřídit víza s předstihem na ambasádě v Berlíně (www.malawiembassy.de) za cenu 100 USD jednovstupní a 200 USD multivstupní. Platnost 30 dnů s možností prodloužení na max. 90 dnů.  

Je důležité, abyste si přímo na hranicích zkontrolovali, zda vám úředníci OPRAVDU orazítkovali vstup, ale i výstup ze země. Jsou zprávy, že úmyslně neorazítkují víza na vstupu a na výstupu požadují úplatek za „přimhouření očí“. Prosím, nedávejte úplatky! 

Bylo zaznamenáno, že při vjezdu do země byly ženy vyzvány k zahalení ramen a kolenou. Doporučujeme akceptovat výzvu, především pro váš vlastní klid a respekt k muslimské části národa. 

Celní předpisy 

Do Malawi je povoleno dovézt 1 litr destilátu, 2 litry vína, 400 ks cigaret nebo 250 g tabáku nebo 50 ks cigár. Do země je striktně zakázán dovoz jakýchkoli masných produktů, mléčných produktů, výrobků z kůže a podobně – v rámci ochrany proti přenosu nemoci slintavky a kulhavky. 

Vývoz produktů, kterými jsou například trofeje, kůže a kožené výrobky, suvenýry z exotického dřeva, minerály a produkty z masa a ryb, je povolen pouze se zajištěným povolením. Lov a odchyt zvěře a sběr rostlin je přísně zakázán.

Malá africká země proslulá Jezerem hvězd 

Jedna z nejmenších, ale stejně tak nejkrásnějších, zemí Afriky, Malawi, je známá nejen svými usměvavými, přátelskými lidmi, ale především svým okouzlujícím jedinečným jezerem. Znáte ho jako jezero Malawi nebo jinak láskyplně nazývané Jezero hvězd. Proč Jezero hvězd? Z dálky se večerní hladina jezera blýská jako noční obloha posetá hvězdami. Malinká světélka na hladině tvoří lucerny místních rybářů. Nové jméno mu dal David Livingstone, jehož jezero tak okouzlilo, že mu vybral to nejromantičtější jméno.  

Vřelé srdce Afriky se pyšní svou krajinářskou rozmanitostí. Nejvyššího vrcholu dosáhnete ve výšce 3.000 m n. m. a nejnižšího sotva nad mořem. Zelená svěží země pokrytá vrchovinou, lesy, horami, rozlehlými pláněmi, masivními srázy a dramatickými údolími.

Průvodce pro tebe napsal andyka divokaafrika
Víza
Vízum za 90 €
Turistická víza na 90 dní získáš na hraničním přechodu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
Teploty nejsou tak extrémní a prší málo.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Běžná cena letenek do Lilongwe. Akce se objevují 1x ročně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu