Průvodce státem
Malawi
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Malawi

Kanoe a kajak 

Relax a zážitek na jezeře Malawi nebo řece Shire. 

Safari na řece Shire v NP Liwonde

Při odpoledním safari jsou zaručená setkání se slony, žirafami, zebrami, antilopami, ale i predátory, prasaty, kteří se k řece chodí pravidelně napájet. Celou scénu exotického divadla doprovází hlasy mnoha druhů ptactva. 

Rybaření

Pro nadšené rybáře je možné si domluvit rybářský trip na jezero Malawi, s doporučením a zajištěním pomůžou třeba přímo v lodge nebo se dohodněte s místním rybářem. 

Potápění

V jezeře hvězd se budete cítit jako v akváriu, spousty malých barevných rybiček. Ze zhruba 300 druhů cichlid je více než 90 % endemických. A jako pozadí si představte skalní formace a jste v ráji.  

Kulturní a kmenový zážitek

Obyvatelé země jsou přátelští a rádi ukážou něco ze své kultury nebo ručních řemesel. 

Trhy

V Malawi je nespočet trhů a malých stánků, kde místní nabízí nejen své výpěstky, ale také hotové občerstvení a ručně vyráběné suvenýry ze dřeva, proutí, železa i kůže. Především v Lilongwe, okolo Zomba, a turistických destinací a atrakcí. Místní jsou velice zruční a jejich výrobky nádherné. 

Noční život

Malawi je jednou z bezpečných zemí. Možná hrozí setkání s kapsáři, ale jiné trable nejsou obvyklé. Trhy, bary a městečka žijí, za zábavou je možné vyrazit, vždy je však třeba být opatrný. 

Čajové a kávové plantáže

Za návštěvu určitě stojí. Malawijci se pyšní aromatickou, jemnou a delikátní kávou. A pravý africký čaj, čerstvě ručně sesbíraný? Myslíme, že není nad čím přemýšlet 

Malá africká země proslulá Jezerem hvězd 

Jedna z nejmenších, ale stejně tak nejkrásnějších, zemí Afriky, Malawi, je známá nejen svými usměvavými, přátelskými lidmi, ale především svým okouzlujícím jedinečným jezerem. Znáte ho jako jezero Malawi nebo jinak láskyplně nazývané Jezero hvězd. Proč Jezero hvězd? Z dálky se večerní hladina jezera blýská jako noční obloha posetá hvězdami. Malinká světélka na hladině tvoří lucerny místních rybářů. Nové jméno mu dal David Livingstone, jehož jezero tak okouzlilo, že mu vybral to nejromantičtější jméno.  

Vřelé srdce Afriky se pyšní svou krajinářskou rozmanitostí. Nejvyššího vrcholu dosáhnete ve výšce 3.000 m n. m. a nejnižšího sotva nad mořem. Zelená svěží země pokrytá vrchovinou, lesy, horami, rozlehlými pláněmi, masivními srázy a dramatickými údolími.

Průvodce pro tebe napsal andyka divokaafrika
Víza
Vízum za 90 €
Turistická víza na 90 dní získáš na hraničním přechodu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
Teploty nejsou tak extrémní a prší málo.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Běžná cena letenek do Lilongwe. Akce se objevují 1x ročně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu