Malawi
Malawi

Co dělat v Malawi

Kanoe a kajak 

Relax a zážitek na jezeře Malawi nebo řece Shire. 

Safari na řece Shire v NP Liwonde

Při odpoledním safari jsou zaručená setkání se slony, žirafami, zebrami, antilopami, ale i predátory, prasaty, kteří se k řece chodí pravidelně napájet. Celou scénu exotického divadla doprovází hlasy mnoha druhů ptactva. 

Rybaření

Pro nadšené rybáře je možné si domluvit rybářský trip na jezero Malawi, s doporučením a zajištěním pomůžou třeba přímo v lodge nebo se dohodněte s místním rybářem. 

Potápění

V jezeře hvězd se budete cítit jako v akváriu, spousty malých barevných rybiček. Ze zhruba 300 druhů cichlid je více než 90 % endemických. A jako pozadí si představte skalní formace a jste v ráji.  

Kulturní a kmenový zážitek

Obyvatelé země jsou přátelští a rádi ukážou něco ze své kultury nebo ručních řemesel. 

Trhy

V Malawi je nespočet trhů a malých stánků, kde místní nabízí nejen své výpěstky, ale také hotové občerstvení a ručně vyráběné suvenýry ze dřeva, proutí, železa i kůže. Především v Lilongwe, okolo Zomba, a turistických destinací a atrakcí. Místní jsou velice zruční a jejich výrobky nádherné. 

Noční život

Malawi je jednou z bezpečných zemí. Možná hrozí setkání s kapsáři, ale jiné trable nejsou obvyklé. Trhy, bary a městečka žijí, za zábavou je možné vyrazit, vždy je však třeba být opatrný. 

Čajové a kávové plantáže

Za návštěvu určitě stojí. Malawijci se pyšní aromatickou, jemnou a delikátní kávou. A pravý africký čaj, čerstvě ručně sesbíraný? Myslíme, že není nad čím přemýšlet 

Chystáš se do Malawi?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.