Průvodce státem
Malawi
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Malawi

Jak do Malawi 

Záleží na plánovaném itineráři, jestli je vaše cesta věnována pouze Malawi, nebo se chystáte poznat okolní země. Přímo do Malawi je nejvhodnější způsob dopravy letecký na mezinárodní letiště v Lilongwe nebo Blantyre. Jelikož země není běžnou cílovou destinací, cenově jsou letenky nákladnější v závislosti na termínu a místu odletu, cca 18–26.000 Kč. Nejvýhodnější letenky se nabízí z Frankfurtu nebo Vídně, většinou s Ethiopian Airlines nebo Kenya Airways. Sousední Lusaka nebo Dar es Salam jsou podstatně levnější, ovšem přejezd do Malawi vám zabere minimálně 2 dny tam a 2 dny zpět na letiště.  

Jak se nejlépe dopravovat

Místní doprava 

Přeprava místními autobusy a minibusy je levnější a v této malé zemi bez velkých časových prostojů. Meziměstské autobusy propojují většinu měst napříč Malawi, cenově záleží na výběru destinace a momentální nabídce. Malawi je vhodné pro baťůžkáře. 

K prozkoumání zajímavých zákoutí se lze lépe dostat vlastní dopravou, kdy je člověk naprosto nezávislý. Jezdí se vlevo, je třeba mít český řidičský průkaz společně s mezinárodním. Národní parky a rezervace jsou dostupnější s vozy 4x4. 

Půjčovny aut nejsou tak obvyklé jako v JAR, ale v Lilongwe nebo Blantyre vůz sehnat lze v cenách od 70 USD za osobní auto, od 100 USD za 4x4. Využijte například půjčovny SS Rent a Car nebo Sputnik Car Hire

Pokud si auto vypůjčíte z některé ze sousedních zemí, počítejte s hraničními poplatky – Third party insurance, silniční daň a carbontax. 

Taxi  

Taxislužby fungují dobře v každém městě, lze dohodnout dopravu i mezi jednotlivými destinacemi, fungují od brzkých ranních do pozdně nočních hodin, případně lze přes recepci lodge domluvit přistavení ve vámi požadovaný čas. O ceně je možné smlouvat. 

Kolo 

Malá země, přijatelná náročnost pro případné zájemce o cestování na kole. 

Vnitrostátní lety 

K urychlení přepravy po zemi je možné využít vnitrostátní letecké linky mezi Lilongwe a Blantyre. Ceny se pohybují okolo 60 USD osoba/cesta. 

Malá africká země proslulá Jezerem hvězd 

Jedna z nejmenších, ale stejně tak nejkrásnějších, zemí Afriky, Malawi, je známá nejen svými usměvavými, přátelskými lidmi, ale především svým okouzlujícím jedinečným jezerem. Znáte ho jako jezero Malawi nebo jinak láskyplně nazývané Jezero hvězd. Proč Jezero hvězd? Z dálky se večerní hladina jezera blýská jako noční obloha posetá hvězdami. Malinká světélka na hladině tvoří lucerny místních rybářů. Nové jméno mu dal David Livingstone, jehož jezero tak okouzlilo, že mu vybral to nejromantičtější jméno.  

Vřelé srdce Afriky se pyšní svou krajinářskou rozmanitostí. Nejvyššího vrcholu dosáhnete ve výšce 3.000 m n. m. a nejnižšího sotva nad mořem. Zelená svěží země pokrytá vrchovinou, lesy, horami, rozlehlými pláněmi, masivními srázy a dramatickými údolími.

Průvodce pro tebe napsal andyka divokaafrika
Víza
Vízum za 90 €
Turistická víza na 90 dní získáš na hraničním přechodu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
Teploty nejsou tak extrémní a prší málo.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Běžná cena letenek do Lilongwe. Akce se objevují 1x ročně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu