Malawi
Malawi

Doprava v Malawi

Jak do Malawi 

Záleží na plánovaném itineráři, jestli je vaše cesta věnována pouze Malawi, nebo se chystáte poznat okolní země. Přímo do Malawi je nejvhodnější způsob dopravy letecký na mezinárodní letiště v Lilongwe nebo Blantyre. Jelikož země není běžnou cílovou destinací, cenově jsou letenky nákladnější v závislosti na termínu a místu odletu, cca 18–26.000 Kč. Nejvýhodnější letenky se nabízí z Frankfurtu nebo Vídně, většinou s Ethiopian Airlines nebo Kenya Airways. Sousední Lusaka nebo Dar es Salam jsou podstatně levnější, ovšem přejezd do Malawi vám zabere minimálně 2 dny tam a 2 dny zpět na letiště.  

Jak se nejlépe dopravovat

Místní doprava 

Přeprava místními autobusy a minibusy je levnější a v této malé zemi bez velkých časových prostojů. Meziměstské autobusy propojují většinu měst napříč Malawi, cenově záleží na výběru destinace a momentální nabídce. Malawi je vhodné pro baťůžkáře. 

K prozkoumání zajímavých zákoutí se lze lépe dostat vlastní dopravou, kdy je člověk naprosto nezávislý. Jezdí se vlevo, je třeba mít český řidičský průkaz společně s mezinárodním. Národní parky a rezervace jsou dostupnější s vozy 4x4. 

Půjčovny aut nejsou tak obvyklé jako v JAR, ale v Lilongwe nebo Blantyre vůz sehnat lze v cenách od 70 USD za osobní auto, od 100 USD za 4x4. Využijte například půjčovny SS Rent a Car nebo Sputnik Car Hire

Pokud si auto vypůjčíte z některé ze sousedních zemí, počítejte s hraničními poplatky – Third party insurance, silniční daň a carbontax. 

Taxi  

Taxislužby fungují dobře v každém městě, lze dohodnout dopravu i mezi jednotlivými destinacemi, fungují od brzkých ranních do pozdně nočních hodin, případně lze přes recepci lodge domluvit přistavení ve vámi požadovaný čas. O ceně je možné smlouvat. 

Kolo 

Malá země, přijatelná náročnost pro případné zájemce o cestování na kole. 

Vnitrostátní lety 

K urychlení přepravy po zemi je možné využít vnitrostátní letecké linky mezi Lilongwe a Blantyre. Ceny se pohybují okolo 60 USD osoba/cesta. 

Chystáš se do Malawi?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.