Průvodce státem
Malawi
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Peníze a ceny v Malawi

Aktuální kurz 1 = 1.52 Kč

Malawijská kwacha 

Oficiální měnou je malawijská kwacha MWK. 1 USD = 723.420 MWK v bankovkách nominálních hodnot 20, 50, 100, 200, 500 a 1.000 a mincích hodnot 1, 5 a 10 kwacha. 

Směnárny a platby kartou 

V každém větším městě a turistických destinacích jsou bankomaty, fungují směnárny a lze platit kartou. V některých turistických lokalitách nabízí směnu peněz i hotely a lodge, kurz však bude méně výhodný.  

Doporučujeme si vyměnit hotovost nebo vybrat z bankomatu ve větších a frekventovanějších městech, abyste nebyli překvapeni a nezůstali bez prostředků mimo civilizaci. Mnoho menších měst a vesnice nemají ani směnárny, ani bankomaty a vůbec nelze platit kartou. Na omezených místech lze vstupy i ubytování platit v USD, ale kurz přepočtu je velmi nevýhodný. Doporučujeme platit v místní měně, případně kartou, pokud lze.  

Kolik co stojí 

  • Pronájem vozu 4x4 – V rozmezí od 100 do 200 USD na den v závislosti na sezoně a vybavení 
  • Ubytování v běžném kempu – 3–10 USD, lodge v národních parcích či v jejich blízkosti 10–20 USD osoba/den 
  • Ubytování safari stany či chatky – 20–60 USD, v národních parcích až 100 USD osoba/den 
  • Nafta – v průměru 1,20 USD 
  • Vstup do NP a rezervací – 8–20 USD osoba/den 

Jak ušetřit 

Při každém cestování jsou některé položky nákladnější (letenka do destinace, pronájem vozu), rozpočet se dá snížit při stravování vlastním jídlem nebo jídlem v místních lokálních jídelnách, výběrem levnější varianty ubytování (kempy) a důsledným plánováním itineráře. 

Denní rozpočet 

Nízkorozpočtový cestovatel při cestování místní dopravou s omezenými možnostmi safari, levné variantě ubytování a stravování z vlastních zdrojů nebo v místních jídelnách může denní rozpočet udržet pod hranicí 500 Kč/osoba.  

Zlatá střední cesta v případě pronájmu auta 4x4 a plném obsazení 4 osobami při zachování levnějšího způsobu stravování a ubytování, s návštěvou safari přinese denní rozpočet okolo 1.000–2.000 Kč/osoba

Luxusnější verze s dopravou pronajatým vozem, návštěvami národních parků, aktivitami, ubytování v safari stanech, stravováním v restauracích a jídelnách, safari a aktivitami určí denní rozpočet cca 2.000–4.000 Kč/osoba (možno i více v závislosti na úrovni aktivit a ubytování). 

Malá africká země proslulá Jezerem hvězd 

Jedna z nejmenších, ale stejně tak nejkrásnějších, zemí Afriky, Malawi, je známá nejen svými usměvavými, přátelskými lidmi, ale především svým okouzlujícím jedinečným jezerem. Znáte ho jako jezero Malawi nebo jinak láskyplně nazývané Jezero hvězd. Proč Jezero hvězd? Z dálky se večerní hladina jezera blýská jako noční obloha posetá hvězdami. Malinká světélka na hladině tvoří lucerny místních rybářů. Nové jméno mu dal David Livingstone, jehož jezero tak okouzlilo, že mu vybral to nejromantičtější jméno.  

Vřelé srdce Afriky se pyšní svou krajinářskou rozmanitostí. Nejvyššího vrcholu dosáhnete ve výšce 3.000 m n. m. a nejnižšího sotva nad mořem. Zelená svěží země pokrytá vrchovinou, lesy, horami, rozlehlými pláněmi, masivními srázy a dramatickými údolími.

Průvodce pro tebe napsal andyka divokaafrika
Víza
Vízum za 90 €
Turistická víza na 90 dní získáš na hraničním přechodu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
Teploty nejsou tak extrémní a prší málo.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Běžná cena letenek do Lilongwe. Akce se objevují 1x ročně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu