Zpět na seznam míst co vidět na Madeiře
Cabo Girao

Vyhlídka Cabo Girão

Cabo Girão je se svými 589 metry nad mořem nejvyšším útesem na Madeiře a podle mnohých tabulek 2. nejvyšší v Evropě, resp. 12. nejvyšším na světě, byť kritéria k určení, co je ještě útes a co už hora se výrazně liší a tak tyto statistiky musíme brát s rezervou. Ať tak či tak, útes Cabo Girão je impozantní. Padá takřka kolmo dolů do oceánu a neuvěřitelné pohledy se naskytnou jak z vrcholu útesu, tak od hladiny moře.

Útes je viditelný už z Funchalu, nejlepší výhledy na něj "zespodu" jsou však z blízké vesničky Câmara de Lobos.

Skywalk – prosklená vyhlídka

Na vrcholu útesu je vybudována vyhlídka s proskleným dnem, která trčí až přes hranu útesu a nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu, 9km vzdálený Funchal i dolů na obdělávaná malá políčka na pobřeží. Nikde jinde v Evropě nenajdete výše položenou útesovou vyhlídku s prosklenou podlahou. Nezapomenutelné jsou odsud výhledy na zapadající slunce a později na hru světel nočního Funchalu v pozadí.

Vstup na skywalk je zdarma a možný 24 hodin denně.

U vchodu na vyhlídku se můžete občerstvit v kavárně a nakoupit v předraženém obchůdku se suvenýry.

Jak se sem dostat

S půjčeným autem se k vyhlídce dostanete velmi snadno. Leží poblíž staré pobřežní silnice ER229 klikatící se po okraji ostrova a odbočka je dobře značená. Vyhlídka leží v rámci obce Quinta Grande mezi městečky Ribeira Brava a Câmara de Lobos. Přímo u chodníčku Skywalk je bezplatné parkoviště.

Přímo u parkoviště se také nachází zastávka Cabo Girao Miradouro autobusové společnosti Rodoeste. Ta jezdí zhruba každou hodinu z Funchalu, Câmara de Lobos a města Ribeira Brava, některé spoje pokračují dál na západ. Jízdní řády najdete na webu rodoeste.com.pt/horarios, ze seznamu zastávek vyberte "Cabo Girao". Jízdenky koupíte u řidiče pouze v hotovosti a stojí:

  • do Funchalu 2,75 EUR
  • do Ribeira Brava 1,95 EUR
  • do Câmara de Lobos 1,95 EUR

Lanovky

Z obou stran útesu doslova padají dolů dvě turistické kabinkové lanovky. Na velmi krátké vzdálenosti překonají převýšení kolem 400 metrů a dechberoucí pohledy se vám naskytnou jak během jízdy, tak z malých oblázkových pláží ohraničených kolmými půlkilometrovými útesy.

  • Lanovka Rancho – na východní straně útesu, zpáteční lístek stojí 10 EUR, jezdí však pouze mezi 8:00–9:00 a 18:00–20:00
  • Lanovka Fajã dos Padres – na západní straně útesu, zpáteční lístek stojí 10 EUR, jezdí denně mezi 10:00 a 19:00

  • Naviguj: 32.6555, -17.0042

Další místa na Madeiře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu