Funchal
Madeira

29 míst co vidět na Madeiře

Levada do Moinho

Levada Moinho

Tato leváda se řadí k nejoblíbenějším a nejhezčím na ostrově. Jako jedna z mála je totiž víceméně okružní a její konec se nachází jen zhruba 100 metrů od jejího začátku, navíc začíná na okraji městečka Ponta do Sol, takže je ideální i pro ty, kteří si nechtějí půjčit auto. 

Leváda startuje poblíž kostela v místní části Lombada a pokračuje relativně mírně do kopce po hraně údolí. Nejprve mezi malými terasovitými políčky. po té se zanoří do vegetace poskytující občasný přirozený stín až dojde na úplný konec údolí, kde se otáčí o 180 ° a po druhé straně údolí pokračuje stále mírně do kopce zpět. V tomto bodě se můžete kochat nádherným vodopádem padajícím mezi skálami přímo nad levádou.

Zhruba po 7,5 km dojdete zpět do Ponta do Sol, odkud se můžete vrátit nebo pokračovat dál po delší a o něco náročnější Levádě Nova do městečka Tabua, kde rovněž jezdí autobusy.

Parametry trasy

Levada do Moinho je oblíbená pro svoji blízkost civilizaci, ale zároveň nádherné výhledy do širokého okolí. Její sklon je většinou mírný, je relativně úzká, ale na nebezpečných místech osazená zábradlím.

  • Vzdálenost: 7,3km celková délka
  • Čas: cca 4 hodiny
  • Náročnost: nízká
  • Mapa trasy

Ubytování

Malebné městečko Ponta do Sol vklíněné do úzkého hlubokého údolí při jeho ústí do moře bude ideálním místem k jedné či 2 nocím ubytování. Nabídek je zde dostatek od levných apartmánů po dražší butikové hotýlky. Doporučit můžeme skvělé apartmány Villa Pont de Sol Apartment nebo Encanto do Sol.

Chystáš se na Madeiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 24. 02. 2022
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Petr
před 2 lety