Zakynthos
Zakynthos

18 míst co vidět na Zakynthosu

Mys Skinari

Větrné mlýny Skinari

Nejsevernější bod ostrova Zakynthos se nachází na krásném mysu Skinari s dramatickými útesy, vápencovými jeskyněmi i nádherným majákem či větrným mlýnem. Mys Skinari rozhodně při toulkách autem po ostrově nesmíte vynechat.

Za jasného počasí z mysu Skinari uvidíte na 15 km vzdálený ostrov Kefalonia.

Jeskyně i bílé útesy

Pobřeží okolo mysu Skinari v sobě ukrývá četné jeskyně zvané Blue Caves, ke kterým se z většiny dostanete pouze lodí z přístavu Agios Nikolaos, od větrného mlýnu však vede cestička se schodištěm pro pěší až přímo k vodě, takže na tomto jediném místě se můžete dostat k jeskyním i pěšky.

Naskytnou se odsud i úchvatné výhledy na typicky bílé zakynthoské útesy a přímo z nejsevernějšího bodu ostrovai daleké výhledy na moře. Nejvyšší útesy zde dosahují výšek kolem 50 metrů nad mořem.

Větrný mlýn a maják Skinari

Hlavními dominantami Skinari je tradiční řecký větrný mlýn s restaurací a schodištěm k Modrým jeskyním a také malý romantický maják strážící průliv mezi ostrovy Zakynthos a Kefalonia.

Maják stojí na nejvyšším 67 metrů vysokém bodě v širokém okolí, samotná stavba měří 9,5 metru a pochází z roku 1897. Vnitřek majáku sice není možné navštívit (je stále funkční), ale naskýtají se odsud ty nejhezčí výhledy na okolí.

Ubytování na Skinari

Hledáte-li opravdu stylové a tradiční řecké ubytování, pak se zde rozhodně musíte zastavit na noc. Přímo ve větrném majáku totiž funguje penzion Potamitis Windmills & Apartment s nádhernými pokojíky. Ceny mezi 2 500 a 3 000 Kč za noc za podobnou atrakci rozhodně stojí.

Jak se na mys dostat?

Na Skinari, stejně jako do celé severní poloviny Zakynthu, se nelze dostat jinak než půjčeným autem. Žádná forma veřejné dopravy sem nezajíždí. Autem se dostanete až přímo k větrnému mlýnu i majáku po asfaltové silničce, která se od hlavní ostrovní okružní silnice odpojuje na značené odbočce ve malinké vesničce Korithi.

Vzdálenost do města Zakynthos činí 32 km (mapa trasy).

Chystáš se na Zakynthos?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 06. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.