Dubaj

24 míst co vidět v Dubaji

Bur Dubai

Čtvrť

Al Fahidi

Objevte starou Dubaj ve čtvrti Bur Dubai, která spolu s blízkou oblastí Deira tvoří historickou část města. Nasajte mořeplaveckou atmosféru, nakupte si suvenýry na autentických tržištích (súky) a ochutnejte tradiční arabskou kuchyni v místních restauracích.

Nejlevnější ubytování v Dubaji

Bur Dubai přivítá návštěvníky úzkými uličkami, mnoha tržišti s kořením, textilem i šperky a typickou atmosférou arabského světa. Nechte se jí unášet a vraťte se o zde o pár desetiletí nazpět.

Promenáda podél Dubai Creek

Říční koryto celoročně zavodněného přírodního Dubai Creek odděluje Bur Dubai od Deiry a vede podél něj krásná romantická promenáda s rybářskou atmosférou. Na straně Bur Dubai je promenáda mnohem hezčí než v Deiře a můžete zde navštívit některou z místních restaurací nebo zbrusu nové obchodní centrum stylizované do podoby historické arabské vesnice.

Přes řeku do Deiry jezdí co pár minut tradiční přívozy zvané abra, kterými se můžete svézt za symbolické jízdné 1 AED.

Dubai Museum

Významnou stavbou v Bur Dubai je pevnost Al Fahidi z roku 1787, v níž sídlí největší historické muzeum v Dubaji mapující dávnou i moderní historii města.

Muzeum je otevřené denně od 8:30 do 20:30, v pátek až od 14:30 a během ramadánu mezi 10:00 a 17:00.

Poplatek za vstup činí 3 AED. Více informací se dočtete na webu muzea.

Bastakiya: pohled do minulosti

Nejbližší okolí pevnosti Al Fahidi obklopuje čtvrť zvaná Bastakiya, která je jedinou kompaktnější a autentickou oblastí v Dubaji v takřka nezměněné historické podobě. Bastakiya sloužila jako "podhradí" pevnosti a dodnes se můžete procházet křivolakými uličkami plnými tajuplných zákoutí.

Ubytování

Bur Dubai sice nenabídne tak levné hotely jako sousední Deira, ale i tak patří jeho širší okolí patří k levnějším lokalitám s mnoha hotely okolo 2 000 až 2 500 Kč za noc pro 2. Bur Dubai má navíc ideální polohu mezi starým městem, letištěm a novou Dubají, kříží se zde obě linky metra a mnoho autobusových linek. V Bur Dubai a blízkém okolí bychom doporučili tyto hotely:

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.