Zpět na seznam míst co vidět v Dubaji
Dubai Global Village

Dubai Global Village

Dubai Global Village představuje největší sezónní pouť na světě nabízející obchody, restaurace i kulturní vyžití. Je stylizovaná jako multikulturní atrakce představující různorodé světové kultury. Jedná se o velmi oblíbenou atrakci, kterou ročně navštíví více než 6 000 000 návštěvníků. Někteří si chtějí užít vzrušující jízdu na pouťových atrakcích, jiní nakoupit lákavé potraviny a produkty z celého světa.

Nejlevnější ubytování v Dubaji

Celý svět pod jednou střechou

Dubai Global Village se rozkládá v 37 obřích pavilónech, kde seženete produkty téměř z celého světa. Od ruské matrjošky, přes parfémy, šperky, oblečení, až po bavlnu z Číny, oříšky ze Sýrie, koberce z Íránu, med z Jemenu, tkaniny z Indie či nábytek z Maroka.

Globální vesnice, jak zní přesný český překlad, představuje kultury z více než 90 zemí světa, nejvíce arabské a asijské oblasti, ale zastoupeny jsou zde všechny kontinenty.

Na co se můžete těsit?

Dubai Global Village nabízí opravdu širokou škálu zábavy. Konají se zde koncerty, divadelní představení, kulturní akce a přednášky...

K nejoblíbenějším patří pouťová část, kde si můžete užít jízdu po umělém vodním kanále nebo zavítat do jednoho z největších lákadel vesnice - cirkusu s názvem Circus Circus, který hostí ty nejslavnější umělce světa.

Kompletní seznam akcí, představení a pavilonů najdete na oficiálním web www.globalvillage.ae.

Vstupné a otevírací doba

Dubajská globální vesnice je sezónní a v provozu každý rok přes zimu od října do dubna, konkrétní data se mírně liší dle kalendářního roku.

Přes týden bývá otevřeno od 16:00 do půlnoci, ve čtvrtek a pátek až do 1:00.

Vstupné do areálu činí 15 AED a dá se koupit online na oficiálním webu. Platit budete ale za některé další atrakce, zejména ty dočasné, jejichž seznam a aktuální ceny se dozvíte rovněž na oficiálním webu. Naopak za vstupy do jednotlivých pavilonů se neplatí.

Jak se sem dostat

Dubai Global Village leží východně za městem prakticky uprostřed pouště, avšak přímo u dálničního obchvatu Dubaje, takže pokud máte půjčené auto, dostanete se sem opravdu bez jakýchkoliv problémů.

Jednoduše se sem však dostanete i autobusovými linkami, které k centru zajíždějí v době jeho otevírací doby:

  • 102 - každých 60 minut od stanice metra Rashidiya (končená červené linky)
  • 103 - každých 30 minut z autobusového nádr. Union Square (obě linky metra)
  • 104 - každých 60 minut od stanice metra Al Ghubaiba (zelená linka) a Max (červená linka)
  • 106 - každých 60 minut od stanice metra Mall of the Emirates (červená linka)
  • Naviguj: 25.0678, 55.3047

Další místa v Dubaji

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu