Dubaj

24 míst co vidět v Dubaji

Ski Dubai

Místo

Ski Dubai

Lyžovačka uprostřed léta a pouště? V Dubaji žádný problém! Lyžařský areál Ski Dubai, který je součástí obchodního centra Mall of the Emirates nabízí možnost zažít nefalšovanou zimu, i přesto, že jsou venku tropy. Krytý lyžařský areál o rozloze 22 500 m2 nabízí zasněženou plochu, která zahrnuje pět sjezdovek různých obtížností, ale také freestylovou část, kde si na své přijdou i snowboardisté a sáňkaři. S sebou vám postačí pouze peníze či platební karta, vše ostatní vám půjčí v rámci vstupného.

Nejlevnější ubytování v Dubaji

Areál Ski Dubai je vybudován ve velké umělé zastřešené hale, která je 80 metrů široká a 85 metrů vysoká, což zhruba odpovídá výšce 25patrového domu.

Otevřeno je denně do půlnoci. V pátek a sobotu od 9:00, zbylé dny od 10:00, viz oficiální web areálu.

Sjezdovka a umělý sníh

Uvnitř lyžařského areálu je udržována stálá teplota kolem 0 °C tak, aby mohla být sjezdovka zasněžována umělým sněhem. Výška sněhové pokrývky se pohybuje okolo 50 cm a celkem je v hale nahromaděno přes 6 000 tun sněhu.

Hlavní sjezdovka je dlouhá 400 metrů a odpovídá modré obtížnosti s krátkými "červenými" pasážemi. Je obsluhována čtyřsedačkovou lanovkou a dvojicí pom, které lanovce vypomáhají při kapacitně náročnějších dnech.

Snow Park pro děti

Areál okolo dolní stanice lanovky okupuje velký Snow Park s různými atrakcemi pro děti od sněhových hradů a jeskyní přes sáňkování po lezení na umělé skály. Najdete zde i kavárnu a restauraci.

Vstupné a půjčovna vybavení

Půjčení lyží, bot, hůlek, helmy a lyžařského oblečení je vždy v ceně vstupenky. Využít můžete například tyto cenové balíčky:

  • 2 hodiny lyžování – 220 AED
  • Celodenní lyžování – 320 AED
  • Vstup do Snow parku – 175 AED
  • Neomezené využití celého areálu – 490 AED

Detailní a aktuální informace o vstupném na oficiálním webu www.skidxb.com

Ubytování na sjezdovce

Pokud holdujete opravdu nevšedním creepy zážitkům, pak se rozhodně ubytujte přímo ve Ski Dubai, kde najdete hotel Kempinski vybudovaný ve stylu švýcarských alpských chat. To vše na Arabském poloostrově uprostřed pouště, když venku "zuří" teploty přes 40 °C.

Ceny v Kempinski Hotel Mall of the Emirates se pohybují okolo 7 000 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

V těsné blízkosti Ski Dubai, resp. Mall of the Emirates ale najdete spoustu levnějších hotelů s cenami okolo 2 500 Kč za noc pro 2, a to i na celodubajské poměry. Podívejte se například na tyto:

Poloha a doprava

Ski Dubai je součástí obchodního centra Mall of the Emirates a skvěle dostupný veřejnou dopravou, kdy stanice metra i zastávky autobusů jsou maximálně 150 metrů od vchodu:

  • Metro červené linky - stanice Mall of the Emirates
  • Autobusy 93, 106, F30, F32, F33, F35, F36, F37, J01

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.