Dubaj

24 míst co vidět v Dubaji

Miracle Garden

Příroda

Miracle Garden Dubai

Dubaj je město posedlé rekordy a všemožnými těžko představitelnými "nej". A mezi jedno takové beze sporu patří Dubai Miracle Garden, Dubajská zahrada zázraků, největší květinová zahrada světa. Řekněte sami, čekali byste zrovna tento rekord ve městě, které je vybudováno uprostřed pouště?

Nejlevnější ubytování v Dubaji

Miliony květin uprostřed písku

Při návštěvě Miracle Garden vás v okolním prostředí vyschlé suché pouště uchvátí na 100 milionů květin a více než 250 miliony dalších rostlin všeho druhu na ploše více než 72 hektarů. Jen pro srovnání - nejznámější evropská květinová zahrada Keukenhof v Nizozemí se může pochlubit "jen" 6-8 miliony květinami.

Květiny jsou naaranžovány do tisíců nejrůznějších ornamentů, jsou z nich vytvořené celé sochy, domy, najdete zde květinová auta, lokomotivu a z květin je vyrobená i socha letadla Airbus A380 v barvách národní aerolinky Emirates.

Dubai Butterfly Garden

Součástí areálu je i motýlí pavilon, který je - nepřekvapivě - největší na světě svého druhu. V zastřešené zahradě připomínající deštný prales nachází domov na 15 000 kusů pestrobarevných motýlů 26 druhů.

Oficiální web: www.dubaibutterflygarden.com

Jak na zavlažování v poušti?

Nemálo návštěvníků jistě trápí myšlenka, jak je vůbec možné venkovní květinovou zahradu se živými rostlinami udržovat vprostřed pouště. Životnost a udržitelnost zahrady má na svědomí důmyslný zavlažovací systém, který využívá výhradně recyklovanou užitkovou vodu. Ostatně ve využívání vody se Spojené arabské emiráty řadí mezi nejlepší země na světě.

Vstupné a otevírací doba

Kvůli extrémním teplotám během léta je Dubai Miracle Garden otevřena pouze v zimě, a to každoročně mezi říjnem/listopadem a dubnem, konkrétní data se vždy liší podle daného roku a zjistíte je na oficiální webové stránce: www.dubaimiraclegarden.com.

Otevřeno je denně v časech 9:00–21:00, o víkendech (tedy v pátek a sobotu) až do 23:00.

Vstupné do Miracle Garden

  • Dospělí – 55 AED
  • Děti 3 až 12 let – 40 AED

Vstupné do Butterfly Garden

  • Dospělí – 55 AED
  • Děti 3 až 12 let – 40 AED

Jak sem sem dostat

Miracle Garden leží mimo město poblíž dálničního obchvatu Dubaje. Kromě auta se sem však dá dostat i MHD. Nejprve jeďte metrem červené linky na stanici Mall of the Emirates, kde přestoupíte na autobus číslo 105, který vás za 5 AED doveze jednou za 20 minut doveze přímo ke vchodu asi za půl hodiny.

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.