Dubaj

24 míst co vidět v Dubaji

Pláž Jumeirah

Jumeirah Public Beach

Nejkrásnější a nejnavštěvovanější pláží na pobřeží Perského zálivu je Jumeirah Public Beach, nádherná pláž lemovaná palmami a azurově modrou vodou s jemným bílým pískem, který je celodenně vzorně upravovaný.

Jumeirah Beach leží v klidné rezidenční čtvrti stranou od hlavních ruchů velkoměsta a poskytne tak příjemné prostředí při objevování Dubaje. Pláž Jumeirah je často zaměňována s tzv. JBR Beach (Jumeirach Beach Residence) ve čtvrti Dubai Marina, o které píšeme třeba zde.

Nejlevnější ubytování v Dubaji

Koupání a park u pláže

Pláž Jumeirah Public Beach a přilehlý Jumeirah Beach Park prošly v roce 2017 kompletní rekonstrukcí a nyní patří k nejupravenějším místům v Dubaji. Pláž se nachází v umělé zátoce, má velmi pozvolný vstup do moře bez kamenů a jiných překážek. Uprostřed pláž dělí malý poloostrov se zábavním menším zábavním parkem.

Celkem pláž Jumeirah měří asi 1 km, je relativně široká a prostorná, nicméně díky své oblíbenosti často velmi exponovaná. Volné místo ke koupání však najdete vždy. Voda v moři je překvapivě čistá, navzdory tomu, že se pláž nachází prakticky v centru velkoměsta.

Další pláže ve čtvrti Jumeirah se nacházejí dále na jihozápad, jsou však prakticky bez turistického zázemí a navštěvované zejména místními.

Od sluníčka si můžete odpočinout ve stínu palem v přilehlém parku, který kopíruje celou délku pláže. Mezi pláží a parkem se pak můžete občerstvit v desítkách barech, restauracích nebo čajovnách.

Vstupné na pláž

Do roku 2017 se za vstup platil poplatek 5 AED, od otevření nově zrekonstruované pláže byl poplatek zrušen a pláž Jumeirah Public Beach je dostupná zdarma.

Za poplatek kolem 100 AED si zde můžete půjčit sadu 2 lehátek a slunečníku, úplně klidně si ale můžete vzít i vlastní vybavení a najít si volné místo opět zadarmo.

Laguna Waterpark

Vprostřed Jumeirach Public Beach najdete na umělém poloostrově nejmenší ze tří hlavních dubajských akvaparků, který vás ale i tak spolehlivě zabaví minimálně na půl dne. Zábavu si užijete na několika tobogánech, umělých kanálech i bazénech s vířivkami či umělými vlnami.

Vstupné na celý den stojí 125 AED při koupi přes oficiální web akvaparku, 195 AED na místě.

Ubytování

V širokém okolí pláží Jumeirah se můžete ubytovat v široké škále hotelů s cenami i pod 2 000 Kč za noc pro 2. Podívejte se na naše tipy hotelů podél pláží Jumeirah.

Jak se sem dostat

Okolo celé pláže jezdí po ulici Jumeirah St. autobusové linky 8, 9, C10 a X28, nejbližší zastávka "Century Plaza 1" se nachází asi 150 metrů od pláže.

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 10. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.