Dubaj

24 míst co vidět v Dubaji

Dubai Marina

Čtvrť

Dubaj

Dubai Marina je luxusní obytná čtvrť, kterou naleznete na uměle vytvořeném zálivu, jenž rozšiřuje Perský záliv o 3 kilometry a je považován za největší umělý přístav světa. Jeho výstavba byla zahájena v roce 2003 a staví se v podstatě dodnes. Právě zde můžete během procházky po místní promenádě či z paluby lodi obdivovat ty nejvyšší obytné budovy světa.

Nejlevnější ubytování v Dubaji

Tallest block

Centrum dubajské Mariny tvoří shluk obytných budov, jemuž se neřekne jinak než "Tallest block", neboli "nejvyšší blok". Tuto čtvrť totiž tvoří nejvyšší čistě obytné budovy, ve kterých není nic jiného než byty, případně luxusní apartmány. Trojici nejvyšších budov v Marině tvoří Marina 101 s výškou 427 metrů, Princess Tower s 414 metry a 23 Marina s 393 metry.

Dubai Marina vytváří jedno z ikonických a nejkrásnějších panoramat města. Čtvrť se začala stavět v roce 2006 a dokončená byla o 10 let později, stále se však pomalu rozrůstá a pohlcuje okolní zástavbu nízkých vilek. 

Čtvrť vyrostla doslova uprostřed nehostinné pouště, před vybudováním Dubai Mariny zde nebylo nic než duny a písek.

Nejdelší městský kanál i skvělá pláž

Dubai Marina byla vybudována kolem více než 3 km dlouhého kanálu, který ve tvaru písmene U zvětšuje plochu Perského zálivu a vytváří úžasné prostředí promenády. Dubai Marina Canal je považován za nejdelší umělý městský kanál světa. Urbanistická podoba Dubai Mariny je inspirována kanálem Falls Creek v kanadském Vancouveru.

Hlavním turistickým lákadlem čtvrti Dubai Marina je určitě jedna z nejkrásnějších městských pláží světa Marina Beach zdarma přístupná veřejnosti. Detailní informace v miniprůvodci po Marina Beach.

Ubytování

Kromě rezidenčních budov samozřejmě v Dubai Marině najdete nepřeberné množství hotelů od nejluxusnějších dubajských hotelů po 3* klasiky za přijatelnou cenu mezi 2 700 a 3 200 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji. Pro batůžkáře je v Dubai Marině dostupných i několik levných hostelů okolo 1 000 Kč za noc:

Obecně je bydlení ve čtvrti Dubai Marina nejlepší v celé Dubaji, pokud hledáte vysokou kvalitu za relativně příznivé ceny uprostřed moderního centra s úžasnými veřejnými prostranstvími a skvělou pláží.

Poloha a doprava

Dubai Marina je jedním z nových center Dubaje a vede sem červená linka metra, která zastavuje ve dvou stanicích: Damac a Jumeirah Lake Towers. Skrz Dubai Marinu jezdí tramvajová linka propojující její centrum s Palm Jumeirah a do roku 2022 také s obchodním centrem Mall of The Emirates.

Více o cestování po Dubaji v kapitole Doprava.

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.