Dubaj

24 míst co vidět v Dubaji

Burj Al Arab

Burdž al-Arab

Burj Al Arab, česky přepisovaný jako Burdž al-.Arab, nazývaný také jako plachetnice, je luxusní pětihvězdičkový hotel nacházející se na umělém ostrůvku nedaleko pláže Jumeirah, který se ihned po jeho otevření v roce 1999 stal neodmyslitelným symbolem Dubaje, stejně jako Eiffelova věž pro Paříž.

Nejlevnější ubytování v Dubaji

Plachetnice či Alláhův prst

Hotel Burdž al-Arab byl jedním z prvních opravdu luxusních ubytování v Dubaji a vznikl v době, kdy tato destinace ještě zdaleka nebyla tak známá a oblíbená. I proto se Burj Al Arab těší velké oblibě, jelikož si drží svůj standard už po více než 2 desetiletí.

Ladná stavba dosahuje výšky 321 metrů, tedy o pár metrů výš než Eiffelova věž a je postavená ve tvaru plachetnice, čímž má podtrhovat svoji polohu v moři. Často se však stavbě přezdívá také "Alláhův prst".

Burj Al Arab stojí na umělém ostrově a je spojený s pevninou asi 100 metrů dlouhým mostem.

Luxus všech luxusů a několik rekordů

Dubaj a v podstatě celé Spojené arabské emiráty jsou posedlé výškovými rekordy svých staveb, a tak není divu, že i tento hotel se svou výškou 321 metrů aktuálně patří mezi nejvyšší hotely. Burdž al-Arab se řadí mezi nejluxusnější hotely světa, klasické 2lůžkové pokoje zde nenajdete. V hotelu jsou k dispozici jen luxusní apartmá, luxusnější apartmá a ještě více luxusní apartmá.

Pro své hosty má připravenou flotilu aut Rolls Royce a BMW s řidičem.

Kromě titulu nejvyšší čistě hotelové stavby si Burj al Arab připisuje i několik dalších rekordů:

  • Nejdražší koktejl na světě (zápis do Guinessovy knihy rekordů), který se v místním baru v roce 2008 podával za cenu 27 321 AED
  • V roce 2016 místní restaurace vytvořila největší plechovku luxusního kaviáru s hmotností 17 kg
  • Opulentní vnitřní výzdoba je tvořena 24-karátovým zlatem
  • Místní japonská restaurace se pyšní stropem s 21 000 křišťály od firmy Swarowski s hodnotou okolo 1 500 000 AED

Heliport i přepychové lázně

Hotel na první pohled zaujme visutým heliportem na střeše v 51. patře, který slouží těm nejmovitějším hotelovým hostům. V roce 2005 se dočasně přeměnil na epický tenisový kurt, na kterém sehráli legendární exhibiční zápas Roger Federer a Andre Agassi.

Ve výšce 150 metrů zhruba uprostřed stavby se nachází jedny z nejoceňovanějších lázní a wellness bazénu Talise Spa poskytující úchvatný výhled na Perský záliv i pocit absolutního soukromí.

Ubytování v Burj Al Arab

Po přečtení řádků výše nemůže přijít jiná otázka. Kolik peněz stojí pobyt v takto luxusním 5* hotelu? 

Nejlevnější a nejmenší apartmá, která jsou vždy dvoupodlažní a podlahovou plochu nikdy nemají menší než 170 m2, přijdou zhruba na 65 000 Kč na noc pro 2 osoby.

Naopak ta nejdražší Apartmá Diplomatic s rozlohou 670 mstojí okolo 360 000 Kč na noc pro 2 až 5 osob.

Prohlídky hotelu pro veřejnost

Skvostné interiéry hotelu nemusíte vidět jen jako hotelový host, ale objednat si můžete i komentovanou prohlídku těch nejzářivějších prostorů budovy. Prohlídku si vždy musíte objednat online ideálně alespoň týden dopředu na oficiálním webu hotelu Burj Al Arab a zaplatíte za ní 399 AED.

Nejlepší výhled na Burdž al-Arab

Na hotel se běžní smrtelníci chodí dívat jen zvenčí, ale i tato činnost patří k hlavním dubajským atrakcím. Burdž al-Arab si zkrátka zamilujete na první pohled. Její ladné křivky jsou nejlépe viditelné z veřejné pláže Jumeirah.

Poloha a doprava

Přímo k hotelu nebo na vyhlídku u pláže Jumeirah se kromě taxíku dostanete pouze autobusy MHD.

  • Zastávka Burj Al Arab Hotel 1 – linky 8, 81, 88, X28

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.