Dubaj

24 míst co vidět v Dubaji

JBR Beach

JBR Beach

Za Miami Středního východu jsou považovány pláže ve čtvrti Dubai Marina, kde kromě skvostných budov, mrakodrapů a luxusních hotelů najdete i plážový komplex zdarma přístupný všem turistům a návštěvníkům. Během dne si můžete vychutnávat lahodné koktejly, které vám přinesou až k lehátku, nebo se třeba projet na velbloudovi.

Nejlevnější ubytování v Dubaji

JBR Beach: pláž ve stínu mrakodrapů

Dubai Marina se kromě nejvyšších obytných staveb světa může pochlubit nádhernou pláží zvanou JBR – Jumeirah Beach Residence. Patří k nejkrásnějším městským plážím na světě obklopená hotovým lesem moderních výškových budov, ale i palem, restaurací a plážových barů.

JBR Beach pokrývá velmi jemný bílý písek a vstup do moře je krásně pozvolný. Voda je zde velmi klidná, jelikož JBR Beach je orientovaná do uměle vybudované zátoky chráněné před jakýmikoliv vlnami.

Pláž je orientovaná západním směrem, takže si zde večer můžete užít romantické západy slunce nejlépe se sklenicí koktejlu z jednoho z mnoha místních barů.

Vstupné a ceny lehátek

Pláž Jumeirah Beach Residence je veřejná a zdarma pro všechny návštěvníky.

Půjčovny lehátek a slunečníků stojí mezi 120 AED a 150 AED na den za set 2 lehátek a slunečníků. Samozřejmě si však můžete přinést vlastní vybavení a uvelebit se na pláži zcela zadarmo.

Ubytování u pláže

Dubai Marina patří k nejoblíbenějším místům pro bydlení v Dubaji a i ceny jsou zde relativně přijatelné. Pokud však budete chtít bydlet přímo na JBR Beach, musíte sáhnout trochu hlouběji do kapsy. Nejlevnější hotely začínají s cenovkou okolo 7 500 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji, můžete si však být jistí kvalitou bez kompromisů. Přímo na JBR Beach se ubytujete například v těchto hotelech:

Jak se sem dostat

Po hlavní ulici podél plážové promenády jezdí tramvajová linka T1 navazující na červenou linku metra ve stanicích Sobha Realty a DMCC. Více o cestování po Dubaji v kapitole Doprava.

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 10. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.